MAKALELER

Özel Piyano Dersi Kendiniz ya da çocuğunuz için özel piyano dersi almak niyetinde iseniz; yakın çevrenizde piyano dersi verenleri araştırabilir tanıdıklarınızdan bu konuda referans verebilecekleri sorgularsınız.
Bale Okulları Hakkında Merak Edilenler Bale okulları çocuğunuzun eğitim aldığı kurumlar dışında özel dersler olarak da verilmekte; tüm yıl devam edebileceği bale okulları dışında yaz okulları ve kış okulları olarak da hizmet vermektedir.
İstanbul'da Bale Kursu Çocuklarımız için seçtiğimiz eğitim sistemi ( anaokulu , ilköğretim ,lise ve yüksek öğrenim ) dışında çocuğu hem ruhsal hem de bedensel anlamda geliştirebilecek özel kurslar ve okullarla beslememiz desteklememiz şart. Bu seçimleri yaparken kendi isteğimizden çok cocuğumuzun yatkın olduğu ve severek devam edebileceği sanat ve spor okullarını seçmeliyiz ; Bale eğitimi almak ta bunlardan yanlızca bir tanesi ülkemizde çok yaygın olmamakla birlikte güzel bir sanat olduğunu belirtmeden geçemeyiz.
Gitar Kursu Gitar, yediden yetmişe herkesin sevdiği enstrümanlardan biridir. Ancak gitarı dinlemek kadar çalmanın zevki de tartışılmaz derecede büyüktür. Ancak, çocukluk dönemindeki bazı alışkanlıklar ilerleyen dönemlerde de devam ettiği için her konuda olduğu gibi, gitar çalma konusunu da çocuğunuza küçük yaşlarda aşılamanız faydalı olacaktır.
Çocuklar İçin Piyano Kursu Çocuk yetiştirmenin ne denli özveri gerektiren ve ciddi bir emek harcamanız gereken bir iş olduğunu bilmeyen anne ve baba yoktur. Çünkü uzaktan bakıldığında sadece temel ihtiyaçlar göze çarpar. Ancak, çocukların yeme, içme ya da giyinme, oynama ihtiyaçları dışında da beslenmesi gerekir.Yani çocukların ruhen de beslenmesi gerekmektedir. Küçük yaşta çocuğunuza vereceğiniz her türlü eğitim ya da kursun faydasını ilerleyen yıllarda hep birlikte görüyor olacaksınız.