MAKALELER

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Farklı Uygulamalarla Başladı Anaokulu eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim seviyesinde 18 milyondan fazla öğrenci için okul başladı. 9 Eylül'de başlayan 2019-2020 eğitim öğretim yılında geçen seneye kıyasla birçok yeni ve farklı uygulama hayata geçecek. Bu yeni uygulamalar arasında öğrencilerin en çok sevineceği 2 değişiklik, tenefüs sürelerinin uzaması ve yeni ara tatiller.
Okula Başlama Yaşı Kaç Oldu? MEB, okula başlama yaşı ile ilgili düzenleme yaptı. Yeni yapılan düzenlemeye göre okula başlama yaşı 66 aydan 69 aya çıkartıldı. Çocuğunuz Okula Ne Zaman Başlayacak? Sizin de çocuğunuzun okula başlama yaşı geldiyse ve emin olamıyorsanız, MEB'in hazırladığı hesap makinasıyla çocuğunuzun okula başlama yaşını öğrenebilirsiniz.
Özel Okul Tercih Edecek Velilere MEB'den 10 Uyarı MEB, özel okulları tercih edecek velilere, tercih edecekleri özel okulların kurumsal yapısı, akademik başarısı, okul müfredatı, öğretmen profili, fiziki ve teknolojik altyapısı gibi 10 temel kritere dikkat etmeleri konusunda uyardı. Çocuğunu ilk defa özel okula gönderecek velilere, liste yapmasını öneren MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, şöyle devam etti ;
2019 LGS Sonuçları Açıklandı 2019 LGS Sonuçları Açıklandı. Bu Sene 565 LGS Türkiye Birincisi Var. 2019 LGS sonuçlarının açıklanmasından sonra Türkiye birincileri de belli oldu. Bu sene 565 LGS birincisi çıktı. 2018 yılında 18 LGS birinci çıkmıştı. MEB'in LGS tercih kılavuzunu, 25 Haziran Salı günü yayımlanması bekleniyor. LGS tercih kılavuzundan sonra Lise kontenjanlarının da duyurulması bekleniyor. Kontenjanların yayımlanması 1 Temmuz'u bulabilir.
Bahçeşehir Kolejinden 2019 LGS sınavında 32 Türkiye Birincisi 1 Haziran’da düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) 32 Türkiye 1’incisi Bahçeşehir Kolejinden çıktı. MEB tarafından açıklanan sonuçlara göre 32 Bahçeşehir Koleji öğrencisi tüm sorulara doğru cevap verdi. Bahçeşehir Koleji, 2018 LGS’de de tüm sorulara doğru cevap veren 3 öğrenci çıkararak rekor başarıya imza atmıştı.

Dogruokul.com'da İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya illerinde bulunan binlerce özel ilkokul ve ortaokul arasında sizin için en doğru okulları belirleyebilir, bu okullar hakkında detaylı bilgilere ve veli yorumlarına ulaşabilir daha sonra da bu okullardan ücretsiz olarak randevu talep edebilirsiniz.


Ülkemizde İlkokul ve ortaokul eğitimi 4+4 sistemine göre her seviyede 4 senelik bir eğitimden oluşuyor. Özel okul fiyatları ise okulun sunduğu eğitime, fiziksel imkanlara, okulun bulunduğu şehire ve kontenjan sayısına göre değişiyor. Türkiye'de özel ilkokul ve ortaokulların eğitim ücretleri 10.000 TL ile 65.000 TL arasında değişebiliyor. Bu maliyetleri azaltmanın bir yolu, özel okul bursluluk sınavlarıdır. Çocuğunuzu okulların bursluluk sınavlarına sokarak, başarılı olması durumunda burslu okuma imkanı elde edebilirsiniz.