YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Uğur Koleji Anadolu Lisesi hakkında bilgi almak için bilgi formunu doldurun

 Uğur Koleji Anadolu Lisesi
İstanbul Avrupa Yakası
İngilizce
Almanca
İspanyolcaYabancı Dil
1990 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

 Uğur Koleji Anadolu Lisesi

 

Okulumuz Türkiye Cumhuriyeti’ne çağdaş, yaratıcı, demokratik gençler yetiştirmek üzere Türk milletine hayırlı ve uğurlu olması düşüncesiyle “Özel Uğur Lisesi” adı verilerek 28 Mayıs 1990 tarihinde Sayın Y. Kemal KOÇAK tarafından kurulmuştur.
 

13 Haziran 1990 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Avni AKYOL’un da katıldığı görkemli bir törenle açılış gerçekleştirilmiş ve bir kısım derslerin yabancı dille yapıldığı programların uygulandığı Anadolu Lisesi statüsünde Türk Milli Eğitimi’nin hizmetine girmiştir.
 

Özel Uğur Eğitim Kurumları, 1995-1996 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL’in açılışını gerçekleştirdiği ilköğretim binalarının hizmete girmesiyle de anaokulundan üniversiteye ilkesi doğrultusunda çalışmalarına hız vermiştir.
 

Toplam 22.000 m² kapalı alana sahip olan Uğur Koleji Florya Yerleşkesi 2000 öğrenci kapasitesi ile anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Uğur Koleji Florya Yerleşkesinde toplamda 112 sınıf, 4 adet fen laboratuarı, 1 adet kapalı yüzme havuzu, 1 adet kapalı spor salonu, 1 adet açık alana kurulu halı saha,  3 adet müzik dersliği, 3 adet resim atölyesi, 3 adet bilgisayar laboratuarı, 15000 kitap kapasiteli kütüphane, 1 adet 300 kişilik konferans salonu, 3 adet öğrenci yemekhanesi, 2 adet kantin bulunmaktadır.
 

Kurumlarımızda; seçkin, deneyimli yönetim kadroları ve her biri kendi alanında uzman, Atatürkçü düşünce sahibi öğretmenleriyle, eğitim ve öğretimi etkin kılarak çağa yön verecek genç kuşaklar yetiştirilmektedir.


Florya Uğur Koleji anadolu lisesi fiyatları, taban puanı, kontenjan bilgileri ve bursluluk sınavı hakkında bilgi almak için bilgi formunu doldurun.

Uğur Koleji Anadolu Lisesi Fiyatları

EĞİTİM

Akademik Hayat
 

Özel Uğur Anadolu Lisesinde akademik hayat bölümler bazında güçlü ve tecrü­beli bir ekiple sürdürülür.
 

- ANA DİL BÖLÜMÜ

- SOSYAL BİLİMLER BÖLÜMÜ

- FEN BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

- MATEMATİK BÖLÜMÜ

- YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ

- BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BÖLÜMÜ
 

1990’dan bu yana başarılı bir geçmişi geride bırakan kurumumuzda derslerde akademik hedeflere ulaşmak için birçok etkinlik ve uygulama yapılır.

 

Edebi Eserler Okutulur ve İncelenir
 

Ana Dil derslerinde entelektüel bireyler yetiştirmek amacıyla tatil ve sene içi kitap listeleri hazırlanır. Öğrenciler sınavlarda kitap sorularıyla da sınanırlar. Lisede okuyan her öğrencimiz Türk ve Dünya edebiyatından en az 30 kitabı okuyarak oku­lumuzdan mezun olur.

 

Teknoloji Artık Yaşamımızın Bir Parçası

 

Tüm derslerde web 2.0 tabanlı eğitim araçları kullanılarak görsel işitsel merkezli öğrenme anlayışı benim­senir.Çağın bir adım önünde olmak, öğrencilerimizi yaşama hazırlamak, analitik düşünme becerilerini geliştirerek bireysel farklılıklarını ortaya çıkarabilmek adına teknoloji kullanılan en büyük araçlardan biridir. Sunular, belgesel ve filmler derslerin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılır. Öğrenciler In­ternet ve e-posta aracılığıyla proje ve ödevleri için gereken bilgiye hızlı bir şekilde ulaşır.Ödevler ve cevap anahtarları öğrencilere e pos-ta yoluyla ulaştırılır.Bu sistem aynı zaman­da veli kontrolüne de açıktır.

 

Fen Dersleri Deney ve Gözlemle Yaşayarak Öğretilir
 

Öğrencilerimizin gözlemledikleri olayları bilimsel yöntemlerle çözen bireyler olarak yetişmeleri için bilimsel çalışmalar yapmalarına , bilim projeleri üret­melerine olanak sağlanmaktadır. Bilimsel platformlarda ulusal ve uluslararası yarışmalara katılabilecek düzeyde proje çalışmaları yürütülür.Kodlama, robo­tik uygulamaları, fen ve matematik disiplinlerinin iç içe geçtiği çalışmalarla (FE-TEMM/STEM),laboratuvar etkinlikleriyle öğrenci görerek ve yaşayarak öğrenir.

 

Akademik Danışmanlık Sistemi
 

Öğrencilerinin sene başında seçilmiş danışman öğretmeni tarafından, akademik gelişiminin yakından takip edilerek izlendiği rehberlik ve yönlendirme çalışmalarının yapıldığı veli, okul ve öğrenci arasındaki iletişimi sağlayan sistemdir.

 

Yabancı Dil Eğitimi
 

Okulumuzda Yabancı Dil olarak İngilizce, Seçmeli Yabancı Dil olarak ise, Almanca ve İspanyolca okutulur. Tüm dersler “Communicative Ap-proach: İletişimsel Yaklaşım” ve “Eclectic Approach: Seçmeli Yöntem” kullanılarak işlenir. Öğrenciler İngilizce IELTS ve TOEFL, Almanca ZD (Zertifikat Deutsch) ve İspanyolca DELE (Diplomas de Espanol Como Lengua Extranjera) gibi uluslararası dil sınavlarına ve bunlara ekolarak, Dil Sınıfı öğrencileri LYS 5’e hazırlanır.
 

Özel Uğur Anadolu Lisesinden mezun olan öğrenciler, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına göre, İngilizcede Usta Kullanıcı Seviyesi’ne (C 1,C2), Almanca ve İspanyolcada ise Bağımsız Kullanıcı Seviyesi’ne (B1,B2) ulaşırlar.Yabancı kültür merkezlerine (Alman Kültür Merkezi, Goethe Enstitüsü, Cervantes Enstitüsü) düzenli olarak geziler yapılır. İstekli öğrencilere yurt dışı yaz okulu programları çerçevesinde her yıl yaz aylarında İngiltere’de eğitim verilir.

 

“Matematik Zor Bir Ders Değildir” Anlayışı Benimsetilir

 

Yaşamın içinden örneklerle, eğlenerek öğrenme yöntemiyle hazırlanan eğitim programları uygulanır ve öğrenciler analitik düşünce becerilerini kazanabilecekleri bu matematik programlarını takip ederler. 9 ve 10. sınıflarda öğrenciler almaları gereken kazanımların yanı sıra geçmişten gelen eksiklerini tamamlayabilmek adına Temel Matematik dersleriyle de karşılaşırlar. 10. sınıftan itibaren alan seçen öğrencilerimiz İleri Matematik dersleriyle aynı sınıfa giren farklı matematik öğretmenlerinden sarmal düzen içerisinde matematik eğitimlerini pekiştirirler.

 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri
 

Rehberlik çalışmaları öğrencilerin yalnızca zihinsel gelişimine yönelik olmayıp, onların bedensel, sosyal, ruhsal gelişimini de hedefler. Kendini iyi tanıyan, kendi kararlarını kendi verebilen, bilinçli, sağduyulu, kendisi ve çevresiyle olumlu ilişkiler kurabilen, sorunlarıyla baş edebilen, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacı güdülür.

 

Sosyal ve Sanatsal Aktiviteler
 

Öz güveni yüksek, bireysel özelliklerinin farkında, kendisini doğru olarak ifade edebilen, en az bir sosyal ya da sanatsal alanda uğraşı olan birey­ler kendilerine fayda sağlarken toplumsal gelişime de katkıda bulunurlar. Bu yüzden birbirinden oldukça farklı alanda şekillenen kulüp faaliyetleriyle öğrenciler bireysel farklılıklarını ön plana çıkarıp kendilerini ifade edebilme yeterliliğine sahip, donanımlı bireyler olarak yaşam koşusuna hazır hale gelirler.

 

YKS  HAZIRLIK PROGRAMI
 

Özel Uğur Anadolu Lisesinin temel hedeflerinden biri de öğrencilerini bir yüksek eğitim kurumuna yerleştirmektir. Bu doğrultuda okulumuzda müfredat destek kursu, çapraz alan programı uygulanır. Hafta içi okul çıkışlarında her gün farklı bir dersin etüdü yapılarak öğrencilerin soruları çözülür.
 

9 ve 10. sınıfta atılan temeller, konu tarama sınavları, mini denemelerle başlayan üniversite hazırlık yolculuğu öğrencinin meslek seçiminde be­lirleyici olan ders gruplarının 11. sınıfta seçilmesiyle birlikte büyük bir hız kazanır.
 

Ağustos ayında başlayan ve tüm yıl boyunca cumartesi günleri de de­vam eden YKS hazırlık kurslarında konu anlatımları, deneme sınav­ları yapılır. Deneme sınavları sonucunda Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından oluşturulan öğrenci bazlı kazanım karneleri hazırlanır ve bu karneler akademik danışmanlar eşliğinde öğrencilerle paylaşılır. Okul içinde ve okul dışında YKS hazırlık kampları uygulanır. Bu kamplarda uzman öğretmenlerimiz konu tekrarları, soru çözümleri yaparak öğren­cilerimizi akademik ve psikolojik açıdan da destekleyerek sınava hazırlar.
 

Yıl boyunca öğrencilerimize yol haritası oluşturabilmek adına Üniversite Hazırlık Koordinatörlüğü tarafından organize edilen aile, öğrenci, rehber öğretmen ve müdür yardımcısıyla toplantılar yapılır. Amacımız her bir öğrencimizin hedeflediği yerde olmasını sağlamaktır.

 

“The Duke Of Edinburgh’s International Award” Programı

 

 “The Duke Of Edinburgh’s International Award” 14-24
 

yaşlarındaki tüm gençlerin katılabileceği 140’tan fazla ülke ve bölgede faaliyet gösteren dünyanın öncü gençlik gelişim programıdır. Bu program, gençleri kişisel keşfe ve gelişmeye, doğaya saygı duymaya, farklı kültürleri anlamaya öz disiplin sağlamaya teşvik etmektedir. Okulumuz öğrencileri de bu önemli programa katılarak farklı kültürleri tanımakta, bakış açılarını genişleterek öz güven kazanmaktadır.
 

 

TOEFL Junior Sınavları Hazırlık Programı
 

Özel Uğur Anadolu Lisesinde 9 ve 10. sınıflarda isteyen öğrenciler için Junior TEOFL sınavları hazırlık çalışması yapılır ve öğrencinin seviyesi sertifikalandırılır. 12. sınıflar içinse isteyen öğrenciler için TOEFL hazırlığı yapılır. TOEFL hazırlık programlarında genel İngilizce eğitiminden farklı olarak sadece sınava yönelik eğitim verilmekte­dir. Hazırlık çalışmaları alanında uzman akademik kadro ile sınav mantığının ve soru çözüm yöntemlerinin öğrenciye en iyi şeklide aktarıldığı eğitim programı ve

materyalleriyle yapılmaktadır.

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası
Açık Voleybol Sahası
Akıllı Sınıf
Bilgisayar Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
Görsel Sanatlar Atölyesi
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kodlama Robotic Atölyesi
Kütüphane
Müzik Atölyesi
Spor Merkezi
Yemekhane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Futbol
Müzik
Proje ve Robotik
Satranç
Tenis
Voleybol
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Uğur Koleji Anadolu Lisesi Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Uğur Koleji Anadolu Lisesi yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Uğur Koleji Anadolu Lisesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

ETİKETLER

 
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım