YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Ataşehir Ekol Anaokulu

1

  Behiye Sakaoğlu'nun kurucusu olduğu Ataşehir Ekol Anaokulu fiyatlarını öğrenmek ve okul hakkında detaylı bilgi almak için bilgi formunu doldurun, okul size geri dönsün.

  Ataşehirİstanbul Anadolu Yakası
  İngilizceYabancı Dil
  2010 Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

  Ataşehir Ekol Anaokulu

   

  Ataşehir Ekol Anaokulu, Türkiye'de okul öncesi eğitimde yaşanan sorunlar ve yapılan yanlış uygulamaların görüşmesi sonucu, 30 yıl okul öncesi eğitimde yönetici ve danışman olarak çalışan kurucumuzun, okul öncesi eğitimde verilmesi gereken doğru örnekleri sergilemek ve daha kaliteli, çağdaş eğitim arayışı içinde olan velilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla 2010 yılında kurulmuştur.

   

  Reggio Emilia eğitim ekoluyle eğitim ve öğretime başlayan Ataşehir Ekol Anaokulu, kısa bir süre zarfında "Reggio Emilia Bireysel Eğitim" modelini uygulayarak büyük başarı elde etmiş ve okul öncesi eğitiminde altın çağ olarak adlandırılan, 0-6 yaş döneminde nelerin başarılacağını göstermiştir. Ataşehir Ekol Anaokulu'nda derslikler 12-16 kişiyle sınırlandırılmış olup, uzman pedagojik yeterlilikleri üst seviyede, eğitim teknolojilerine ve Reggio Emilia eğitim sistemine hakim öğretmen kadrosuyla eğitim vermektedir. Her sınıfta 1 ana öğretmen bir de yardımcı öğretmen bulunmaktadır. Çocuklarımız haftada 2 gün profesyonel ritmik jimnastik dersi, yüzme ve binicilik dersleri almaktadır. Çocuklarımızın anadilimiz Türkçe'yi doğru konuşabilmeleri için diksiyon dersi de verilmektedir. 

   

  Her gün tam gün ingilizce eğitiminin yanında, Reggio Emilia ekolunun öngördüğü Matematik araçları kullanılarak matematik dersleri verilmektedir. Doğa yürüyüşleri, bahçecilik, hayvan bakımı, ev işleri çalışmaları gibi gerçek yaşama hazırlayan; yaparak, yaşayarak öğrenilen duvarsız eğitim uygulamamız bulunmaktadır. Reggio Emilia eğitim ekolunun beraberinde getirdiği sanat atölyeleri, sanat etkinlikleri, çocuğun tercihi doğrultusunda "Scamper" (Yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir.) yöntemi ile uygulanmaktadır. 

   

  Behiye Sakaoğlu'nun kurucusu olduğu Ataşehir Ekol Anaokulu fiyat, erken kayıt indirimleri, yaz okulu ve diğer tüm sorularınızın cevabı için bilgi formunu doldurun, okul sizi arasın. 

   

   

  Ataşehir Ekol Anaokulu Fiyatları

  İNDİRİMLER

  KAYIT BİLGİLERİ

  Güncel ücretler için lütfen iletişime geçiniz.

  EĞİTİM

  REGGİO EMİLİA YAKLAŞIMI

   

  Reggio Emilia yaklaşımının temel özelliği çocuklara somut yaşantılar sunularak yeni keşifler yapmalarına fırsatlar sağlanmasıdır ve sistem çocuk merkezli olması ile öne çıkmaktadır. Çocuklar yaparak, yaşayarak öğrenmekte ve sırasıyla araştırma, üretme, hipotezlerini test etme ve tasarım aşamalarından geçirmektedirler. Burada resim çizme, heykel, dramatik oyun gibi birçok sembolik yolla kendilerini ifade etme imkânı bulmaktadırlar. Reggio Emilia okullarında çocuklar kısa ve uzun süreli projeler üzerinde çalışırlar. Projeler sayesinde çocuklar ezberden ya da öğretmenler tarafından dikte edilen konulardan ziyade kendi ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda gelişen projeler üzerinde aktif olarak etkinlikler yaparlar.

   

  • Reggio Emilia, bir yaklaşım bir felsefedir. Bu nedenle de her kültür bu felsefeyi alıp kendine uygulayabilir. Reggio Emilia kasabasında ki ebeveynler tarafından pedagogların eşliğinde kurulmuştur.
  •  
  • Reggio Emilia felsefesi kültüre çok önem verir. Reggio Emilia yaklaşımı; çocuğun yaşadığı kültür içinde doğduğunu, ona göre öğrendiğini ve şekillendiğini, okula kendi kültüründen arka planla geldiğini, eğitimin de ona göre olduğunu ve çocuğun bilgiyi bu doğrultuda yapılandırdığını kabul eder.
  •  
  • Ebeveynin, eğitimin her zaman bir parçası olması gerektiğini savunur. Günlük müfredata her zaman katılımını bekler, ister, talep eder.
  •  
  • Kollektif bir yapıya sahiptir. İyi bir yurttaş olma, ilişkiler ve birbirine bağlılık üzerinde çok durulur. Çocuk, ilişkiler aracılığıyla toplum içinde öğrenme sürecini yaşar. Grup çalışması çok sık görülür.
  •  
  • Reggio Emilia yaklaşımında “iletişim” ve “ilişkiler” çok önemlidir. Çocuk toplum içinde bir varlık olarak görülür. Yaşadığı toplumla sürekli iletişime geçerek öğrenme sürecini yaşar. Toplumun çocuğun öğrenme sürecinde çok etkili olduğu düşünülür. Projeler bu iletişim ve ilişkiler boyutu olmadan sürmez.
  •  
  • “Çevre” (sosyal ve fiziksel) kişiliğin oluşmasında birincil öneme sahiptir.
  •  
  • Reggio Emilia çocuğa hazır bilgi vermez. Çocuğun kapasitesine ve yaratıcı gücüne güvenerek onun kendi başına üretmesi ve bilgiyi kendi yapılandırması için çocuğu teşvik eder. Bunu yaparken de çocuğu sorularla provoke eder. Çocuk-öğretmen-ebeveynler hipotezler kurarlar ve çocuklar isterse öğretmenle işbirliği yaparak hipotezleri uygularlar. Ebeveyn her zaman dahil olabilir.
  •  
  • Reggio Emilia’da öğretmen bir arkadaş, bir yardımcı, çocukla beraber öğrenen, araştıran konumundadır. Çocuk ise başkahramandır.
  •  
  • Reggio Emilia’da çocuğa göre gelişen bir müfredat vardır. Çocukların ilgi alanına göre müfredat sürekli gelişir, değişir.
  •  
  • Reggio’da çocukların ilerlemesi gereken belli bir standartta gelişim doğrultusu yoktur. Her çocuğun kendine göre bir gelişimi vardır ve öğrenme dönemleri arasında geçiş yapılabilir. Bu, çocuğun ileri ya da geri gittiğini göstermez. Örneğin; çocuk çizgi çalışması yapmadan okuma yazma öğrenebilir. Ya da el yazısı yazmak istemezse yazısını resimlerle yazabilir.
  •  
  • Reggio’da süreç sonuçtan çok daha önemlidir. Sonucun başarısız olması sürecin de başarısız olduğu anlamına gelmez. Başarısız sonuçtan pek çok şey öğrenildiği savunulur. Buna bağlı olarak da tek doğru yoktur. Tek yol yoktur. Çocuk sayısı kadar gidiş yolu olabilir. Önemli olan, her çocuk için o yolu, çocuğun ilgisi, hayalleri ve yetenekleri doğrultusunda yürüyebilmektir.
  •  
  • Reggio’da çocukların öğrenme süreci, onların merakları ile başlayıp kendi yapılandırdıkları projeleri ile devam eder. Öğretmen çocukların meraklarını ortaya çıkarıp fikirlerin projelenmesi aşamasında çocuklara yardımcıdır.
  •  
  • Çevre 3. öğretmendir. Öğretmenler fiziksel ve sosyal çevreyi uygun hale getirip kullanarak çocukların meraklarını kışkırtırlar. Onları provoke ederek öğrenme sürecinin başlamasına ve/veya devam etmesine katkı sağlarlar. Okuldan okula ihtiyaçlar, imkanlar doğrultusunda çevre değişebildiği gibi projeden projeye de değişebilir.
  •  
  • Sınıflar “piazza” denilen bir meydanın etrafında bulunur. Sınıflar camlı duvarları sayesinde geçişkendir. Dışarıdan ileriyi görmek ve sınıfa gün ışığı girmesi mümkündür. Sınıfın duvarları çocukların ürünleri ve dökümantasyon kağıtlarıyla kaplıdır. Sınıfın bazı yerleri loş ışıklıdır. Bu sayede çocuklar ışık oyunlarıyla, gölgelerle, vs. oynayabilir. Sınıfların yanında duvarları cam olan atölyeler bulunur. Piazza, mutfak ve atölyeler farklı yaş grubu çocuklarının karşılaşıp sohbetler edip, oyun oynayarak beraber projeler sürdürebileceği yerlerdir. Mutfak da piazzaya bakar ve yemek kokuları bir uyaran olarak okulun her yerine ulaşabilir. Çocuklar merakla sınıfta, piazzada, atölyede, mutfakta bir şeyler keşfederken ve hatta heyecandan çığlıklar atarken görülebilir.
  •  
  • Çocuğun kendini ifade edip iletişime geçtiği ve öğrenmede kullandığı yalnızca bir dili yoktur. Çocuğun 100 dili vardır. Bunlar; resim, çizim, kil, drama, hareket, dans, müzik, yemek, ekim-dikim, gölge ve çocuğun seçtiği diğer dillerdir.
  •  
  • Oyun malzemeleri daha çok yapılandırılmamış oyuncaklardır. Örneğin; boyasız ahşaplar, doğadan materyaller, temiz geri dönüşüm malzemeleri, vs.
  •  
  • Çocuğun yaptığı, ürettiği her şey, projeleri, vs. gözlem ve sürekli dinleme (ses kayıt, fotoğraf, video, vb.) yoluyla dökümante edilir ve yorumlanır. Bu yolla her çocuğa ait elle tutulur veriler ortaya çıkarılır.
  •  
  • Reggio Emilia çocuğa çok değer veren, çocuğu kendi hakları olan bireyler olarak gören bir yaklaşımdır. Çocuk yapılandırmacı, çok güçlü bir felsefeye sahip, çocuk odaklı ve özgürlükçüdür.
  Ort. Sınıf Mevcudu 16
  Yaş Grubu 3 - 6
  Ana Sınıfı

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Bahçe
  Oyun Parkı

  SPOR & SANAT KULÜPLERİ

  Spor etkinliklerinde çocuklarımızın zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimi için çok önem veriyoruz. 0-6 yaş gurubuna en uygun olan ritmik jimnastik sporu, deneyimli ve ilgili federasyonlara bağlı, ödüllü hocalarımız tarafından haftada 2 gün verilmektedir.

   

  Sanat atölyesinde çocuklarımız güne düşünme, yaratma ve tasarım eylemlerinin ilk aşaması olan "scamper" (beyin fırtınası) çalışması ile başlar. 14 ayrı masada hazırlanmış bulunan sanat etkinliklerinden istediğini tercih edebilir.

  Binicilik Klübü
  Denge ve Hareket
  Drama
  Görsel Sanatlar
  Jimnastik
  Müzik Kulübü
  Satranç
  Yüzme
  Organik Beslenme

  Ataşehir Ekol Anaokulu Yorumlar

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Ataşehir Ekol Anaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN