MAKALELER

2019 LGS Sonuçları Açıklandı 2019 LGS Sonuçları Açıklandı. Bu Sene 565 LGS Türkiye Birincisi Var. 2019 LGS sonuçlarının açıklanmasından sonra Türkiye birincileri de belli oldu. Bu sene 565 LGS birincisi çıktı. 2018 yılında 18 LGS birinci çıkmıştı. MEB'in LGS tercih kılavuzunu, 25 Haziran Salı günü yayımlanması bekleniyor. LGS tercih kılavuzundan sonra Lise kontenjanlarının da duyurulması bekleniyor. Kontenjanların yayımlanması 1 Temmuz'u bulabilir.
Bahçeşehir Kolejinden 2019 LGS sınavında 32 Türkiye Birincisi 1 Haziran’da düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) 32 Türkiye 1’incisi Bahçeşehir Kolejinden çıktı. MEB tarafından açıklanan sonuçlara göre 32 Bahçeşehir Koleji öğrencisi tüm sorulara doğru cevap verdi. Bahçeşehir Koleji, 2018 LGS’de de tüm sorulara doğru cevap veren 3 öğrenci çıkararak rekor başarıya imza atmıştı.
MEB Yeni Lise Eğitim Modeli & Müfredatı Yeni Ortaöğretim (Lise) eğitim sisteminin ayrıntıları belli oldu. MEB Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni lise eğitim modeli, 9. sınıftan itibaren ders sayısının azaltılmasından, kariyer ofislerinin kurulmasına kadar birçok köklü ve olumlu düzenleme içeriyor. Müfredat değişikliği ilk defa 2020-2021 eğitim öğretim yılında 9. sınıflarda hayata geçecek
Okullarda Yeni Ara Tatil Düzenlemesi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir süredir konuşulan ara tatiller hakkında açıklama yaptı. Bakan Selçuk, "18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek." dedi. Bu yeni düzenlemeye göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek, 9 Eylül 2019'da başlayacak ve bir hafta geç kapanacak. Yaz tatili azalmıyor.
LGS İçin Anne ve Babalara Öneriler LGS sınavı yaklaşıyor. Sınav hazırlık süreci, sadece çocuğu değil ailenin tamamını etkileyen bir süreçtir. Bu sürecin verimli geçmesi, aile içinde iletişimin sağlıklı olması ile yakından ilgilidir. Özellikle sınava az zaman kala stres faktörleri artmakta bu durum çatışmalara sebep olabilmektedir. Aşağıdaki yazımız anne-babalara bu konuda öneriler sunmaktadır.

Dogruokul.com'da İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya illerinde bulunan binlerce özel ilkokul ve ortaokul arasında sizin için en doğru okulları belirleyebilir, bu okullar hakkında detaylı bilgilere ve veli yorumlarına ulaşabilir daha sonra da bu okullardan ücretsiz olarak randevu talep edebilirsiniz.


Ülkemizde İlkokul ve ortaokul eğitimi 4+4 sistemine göre her seviyede 4 senelik bir eğitimden oluşuyor. Özel okul fiyatları ise okulun sunduğu eğitime, fiziksel imkanlara, okulun bulunduğu şehire ve kontenjan sayısına göre değişiyor. Türkiye'de özel ilkokul ve ortaokulların eğitim ücretleri 10.000 TL ile 65.000 TL arasında değişebiliyor. Bu maliyetleri azaltmanın bir yolu, özel okul bursluluk sınavlarıdır. Çocuğunuzu okulların bursluluk sınavlarına sokarak, başarılı olması durumunda burslu okuma imkanı elde edebilirsiniz.