x

LGS Sınavı Coronavirüs Nedeniyle Ertelenecek Mi?

LGS Sınavı Ertelenecek Mi?

 

MEB Ziya Selçuk, bugün canlı yayında Coronavirüs tatili ve eğitimle ilgili bazı sorularu yanıtladı.

LGS sınavının ertelenmesinin ihtimaller dahilinde olduğunu ve sınavda çıkacak soruların sadece yüzyüze (sınıfta) yapılan eğitimde işlenen konularla sınırlı olacağını iletti.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları şöyle ;


LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?


"Biz sınavlar konusunda ertelenmesi konusunda bir karar verecek olursak, bu bizim olasılıklar içinde gördüğümüz bir konu olur.

 

LGS'de Sadece Sınıfta (Yüzyüze) İşlenen Konulardan Sorular Sorulacak

 

"Öğrencilerin gireceği sınavlarda okulların açık olduğu zaman işlenen sorularını sınav paketimiz de var, tüm konuları işleyen soru paketimiz de var."

"Şu anda bizim erteleme gibi bir konu masamızda yok. Bilim Kurulu ile bağlantılı olarak değerlendiriyoruz. Her koşulda tedbirimizi almamız gerekiyor."

"Uzaktan eğitim ile alınan yeni verilecek konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak. Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak"

 

Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak?


"Uzaktan eğitim için her bir sınıf için her bir ders için olacak. Uzaktan eğitim ile sadece ders olmayacak sanatsal, eğlenceli etkinlikler de olacak."

"Öğrenciler bu dersleri izlerlerse ve erişmek isteyeceği her içerik EBA'da var. Sadece uzaktan eğitimle beklentiler karşılanamaz. 20 dakikalık dersler olacak, öğretmenler anlatacak."

 

Yaz Tatili Geç Mi Başlayacak?

 

Her türlü senaryo ile ilgili çalışmamız var. Her türlü çalışmamız ve altyapımız var. Hayat devam ediyor, sükunet içinde, tedbirlerimiz alarak gereğini yaptığımız kanaatindeyim.

Her hafta etkinlik önerileri yayımlıyoruz. Okulun açıldığı ilk gün teneffüs 40 dakika olacak.

Meslek liselerinde maske üretimine başladık. Maskeleri piyasaya göre çok ucuza üretiyoruz. 

Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım