x

Doğa Koleji İTÜ Bünyesine Katıldı

Doğa Koleji, İTÜ Bünyesine Katıldı

 

Uzun süredir ülke gündemini meşgul eden Doğa Koleji'nin durumu bugün İTÜ'den gelen haberle netliğe kavuştu.

Bugün saat 16:54'te İTÜ'den yapılan kamuoyu duyurusu metnini aşağıda paylaşıyoruz ;
 

İTÜ'nün Doğa Koleji'ni Devralmasıyla İlgili Kamuoyu Açıklaması

 

Türkiye’de yaşanan büyük dönüşümün bir parçası olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji’ni bünyesine alma kararı vermiştir.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yönettiği süreç, Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır.

Son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş ve modern eğitim altyapısına sahip Doğa Koleji’ni eğitim alanında bir yatırım fırsatı olarak değerlendiren kurumumuz, kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarına çözüm sunmuş olmaktan da büyük mutluluk duymaktadır.

Doğa Koleji, İTÜ ailesinin gücü ve deneyimiyle geleceğimizin teminatı yavrularımızın yetişmesinde her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlenecektir.

Sürecin başından beri desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a şükranlarımızı sunarız.

Şimdi çocuklarımızın geleceklerini düşünme ve öğretmenlerimizle birlikte kaybettikleri zamanı telafi etme vaktidir.

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası‘nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapı en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Doğa Koleji’nin üniversitemiz bünyesine katılımının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

 

Bundan Sonra Ne Olacak?


Bu gelişmenin Doğa Koleji'nde çalışan öğretmenler, okul çalışanları, kampüslerde okuyan öğrenciler ve velileri için hayırlı olmasını diliyoruz. 

Umarız öğretmenlerin bir süredir ödenmeyen maaşları biran evvel ödenir ve tüm kampüslerde eğitim ve öğretim kaldığı yerden devam eder.

 

 

 

Anahtar Kelimelerdoğa koleji itü vakfı
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım