YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Uğur Koleji ilkokulu, ortaokulu fiyatları, bursluluk sınavı ve erken kayıt avantajları hakkında bilgi almak için bilgi formunu doldurun.

Uğur Koleji İlkokulu Ortaokulu
İstanbul Avrupa Yakası
İngilizce
Almanca
İspanyolcaYabancı Dil
1990 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Uğur Koleji İlkokulu Ortaokulu

 

Okulumuz Türkiye Cumhuriyeti’ne çağdaş, yaratıcı, demokratik gençler yetiştirmek üzere Türk milletine hayırlı ve uğurlu olması düşüncesiyle 28 Mayıs 1990 tarihinde Sayın Y. Kemal KOÇAK tarafından kurulmuştur.
 

Toplam 22.000 m² kapalı alana sahip olan Uğur Koleji Florya Yerleşkesi 2000 öğrenci kapasitesi ile anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Uğur Koleji Florya Yerleşkesinde toplamda 112 sınıf, 4 adet fen laboratuarı, 1 adet kapalı yüzme havuzu, 1 adet kapalı spor salonu, 1 adet açık alana kurulu halı saha,  3 adet müzik dersliği, 3 adet resim atölyesi, 3 adet bilgisayar laboratuarı, 15000 kitap kapasiteli kütüphane, 1 adet 300 kişilik konferans salonu, 3 adet öğrenci yemekhanesi, 2 adet kantin bulunmaktadır.
 

Misyonumuz

Kurumlarımızda; seçkin, deneyimli yönetim kadroları ve her biri kendi alanında uzman, Atatürkçü düşünce sahibi öğretmenleriyle, eğitim ve öğretimi etkin kılarak çağa yön verecek genç kuşaklar yetiştirilmektedir.

 

Florya Uğur Koleji ilkokulu, ortaokulu fiyatları, fiyat listesi, bursluluk sınavı ve erken kayıt avantajları hakkında bilgi almak için bilgi formunu doldurun.

Uğur Koleji İlkokulu Ortaokulu Fiyatları

EĞİTİM

YAPILANDIRMACI ÖĞRENME MODELİ


Uğur Kolejinde tüm öğrencilerimizin merak eden, düşünen ve araştıran bireyler olmasını sağlamak için “Yapılandırmacı Öğrenme Modeli” ile ilerlemekteyiz.

 

Bire Bir Eğitim


Uğur Kolejinde öğrencilerin analizleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan eksiklikleri, öğren­ci öğretmen bire bir çalışma saatleri planlanarak giderilmektedir.

 

Akademik Danışmanlık Sistemi


Öğrencilerinin sene başında seçilmiş danışman öğretmeni tarafından, akademik gelişiminin yakından takip edilerek izlendiği rehberlik ve yönlendirme çalışmalarının yapıldığı veli, okul ve öğrenci arasındaki iletişimi sağlayan sistemdir.

 

İngilizce, Almanca, İspanyolca Eğitimi


Uğur Koleji öğrencileri yabancı dil olarak İngilizce, seçmeli yabancı dil olarak Almanca ve İspanyolca dersleri alır. Tüm yabancı dil dersleri “Communicative Approach: İletişimsel Yaklaşım” ve “Eclectic Approach: Seçmeli Yöntem” kullanılarak işlenir. Uğur Kolejinden mezun olan öğrenciler, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına göre, İngilizcede Usta Kullanıcı Seviyesi’ne (C1, C2), Almanca ve İspanyolcada ise Bağımsız Kullanıcı Seviyesi’ne (B1, B2) ulaşır.

 

Uğur Koleji Öğrencileri Tecrübe ve Güven ile LGS’ye Hazırlanır


6 gün eğitim verilen okulumuzda LGS hazırlıklarına ağus­tos ayında başlanır ve tüm yıl boyunca cumartesi etütleriyle devam edilir. 5. sınıftan itibaren başlayan hafta sonu etütlerimiz 7.sınıfın son döneminde 8. sınıf konularıyla bağlantılı ön hazırlık çalışmalarıyla devam eder. 8. sınıfta ise çalışma­larımız hafta içi, hafta sonu ve akşam etütleriyle hız kazanır.
 

LGS hazırlık çalışmaları sırasında tüm öğrenciler, her konu sonunda konu tarama testine, her ünite sonunda ünite değerlendirme testine ve MEB’in yayınlamış olduğu kazanım değerlendirme sınavlarına tabi tutulurlar. Her öğrencimiz, yıl içerisinde farklı yayınevlerinin birçok soru bankasını bitirip önceki yıllara ait LGS sorularını, girecekleri sınava kadar çözmüş olurlar.
 

Öğrencilerimizin çözdükleri soruları kontrol edebilmek adına soru çözüm saatleri düzenlenir. Öğrencilerimiz yıl boyunca 12 adet LGS deneme sınavı ile sınava hazırlanır. Ölçme Değer­lendirme Merkezi tarafından hazırlanan “LGS deneme sınav­ları sonucu öğrenci kazanım karneleri” velilerimize bildirilir. Tüm bu süreç akademik danışmanlar tarafından takip edilir ve velilerimizle paylaşılır.

 

Bilişim Teknolojileri-Kodlama Dersleri

 “Kodlama Eğitimi” robotik çalışmalar, maker hareketi gibi birçok beceriyi erken yaşta çocuklara aşılamak için bilgisayar dersi müfredatımızın içeriğini çağın ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırarak derslerimize entegre etmekteyiz.

Okulumuzda ilkokuldan itibaren ve her kademede kodlama eğitimi öğrencilerimize verilmektedir. Sorgulamayan, eleştiremeyen nesiller yerine 21.yüzyıl becerileri ile donatılmış yeni bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitimi ile bu becerileri aşılamayı planlamaktayız.

Bilgi çağının bilişimcileri Uğur Kolejinde yetişiyor !  

3 boyutlu tasarım ve üretim dersleri

Arduino ile elektronik devreler ve robotik dersleri

Scratch ile her seviyede kodlama dersleri

Akıllı cihaz tasarımı dersleri ile öğrencilerimizi 21. yüzyılın donanımlı bireyleri olarak yetiştiriyoruz.

 

Okuldan Eve Bilgi Akışı
 

Öğrenci eğitim bilgilerine uzaktan erişim sistemi olan K12NET’le öğrencinin;
 

- Sınav Tarihleri ve Sonuçları

- Deneme Sınavı Sonuçları

- Ödevleri

- Ders Programı

- Öğretmenleri

- Devamsızlıkları

- Kişisel Gelişimi

- Rehberlik İşlemleri
 

hakkında her an her yerden bilgi alınabilmektedir.
 

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar ya da taşınabilir bir cihazdan ilgili sayfaya giriş yapılarak veliye özel kullanıcı adı ve parolayla öğrenci hakkındaki tüm bilgilere ulaşılır.
 

 

Cambridge ESOL Sınavları Hazırlık Programı

 

Öğrencilerimiz 1. sınıftan itibaren dünyaca kabul gören Cambridge Üniversitesi İngilizce sınavlarına hazırlanmakta ve 3.sınıftan itibaren bu sınavlara katılarak seviyelerine uygun sertifikaları alma başarısını göstermektedirler. Bu alanda hedefimiz, uluslararası platformda başarı sıralamasını görmek isteyen veya öğrenimine yurt dışında devam etmeyi düşünen öğrencilerimizden ortaokulu bitirirken FCE sertifikasını almaları beklenmektedir.

 

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası
Açık Voleybol Sahası
Akıllı Sınıf
Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kodlama Robotic Atölyesi
Kütüphane
Müzik Atölyesi
Oyun Parkı
Yemekhane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Akıl Oyunları
Bale
Drama
Futbol
Görsel Sanatlar
Halk Dansları
İngilizce Drama
Jimnastik
Kodlama
Modern Dans
Müzik
Origami
Proje ve Robotik
Satranç
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Uğur Koleji İlkokulu Ortaokulu Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Uğur Koleji İlkokulu Ortaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Uğur Koleji İlkokulu Ortaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

ETİKETLER

 
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım