YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
İtü Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi
İstanbul Avrupa Yakası
İngilizce
İspanyolcaYabancı Dil
Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Hepimiz, büyük umutlarla geleceğe dair hayaller kurarız. Hayal ve umut sözcüklerinin anlamlarını yeniden hatırlamak için  Türk Dil Kurumu Sözlüğü’ne baktığımızda hayal kurmanın; gerçekleşmesi istenen, özlenen şeyi düşünmek, zihinde canlandırmak; umut sözcüğünün ise bir şeyin olası olduğuna inanmak, anlamlarını taşıdığını görürüz.

 

Hayal kurmayan bir insan düşünemiyorum. Hepimizin hayallerinde yaşattığı idealleri vardır. Bu ideallerimiz, geleceğimizin umutlarıdır. Çocukken büyüme hayalleri kurarız, zengin olmayı düşleriz. Büyüme hayali, zengin olma düşleri hayata dair güzel umutlarımızdır. Kurduğumuz hayaller ve umutlarımız, yaşama dair algılarımızı belirlemektedir. Farkında olmadan kurduğumuz hayallerin gerçekleşmesi yönünde çabalar gösterir, bunların gerçekleşmesi yönünde gerekli çalışmaların içine gireriz. Zengin olma hayali kuran bir kişi, zengin insanların yaşamına ilgi gösterir, onlarla ilgili konularda dikkat kesilir. Zamanla bu alanda bilgi birikimi oluşur ve zengin kişiler, kişinin hayatında rol model olmaya başlar. Bilim adamı olma hayali kuran bir öğrenci, bilimsel ve teknolojik konulara hep ilgi duyar. Çevresinde görülen her türlü bilimsel ve teknolojik gelişmeler, bu kişilerin algı çemberi içine girer.

 <

Çocuklarımızın hayalleri ve umutları, onların geleceklerine ışık tutar. Bizlere düşen, onların hayallerinin peşinden koşmalarını sağlamak, bu alanda sorumluluk almalarını kolaylaştırmaktır. Çocuklarımızın bu çabalarına yapılan özendirmeler, öğrenme olgusunu artırmaktadır. Matematik derslerinde başarılı olan ve sayılar ile işlem yapmaktan hoşlanan öğrenciler,  hayallerini sayısal alanlarla ilgili mesleklere yönlendirirler ve üniversite tercihlerini de genellikle bu yönde yaparlar. Ana dil derslerinde, öğrencilerin hayal kurdukları alanlarla ilgili eserleri okumaları da bu anlayışı destekler. Hayal kurmak, istenilen şeyin gerçekleşmesi yönünde bir beklentidir. Hayallerimiz kendiliğinden gerçekleşmez; gerçekleşmesi yönünde çaba harcarsak gerçeğe dönüşebilir. İşte bu noktada geleceğin planlanması, öngörülerin ortaya konması ve bunların gerçekleşmesi yönündeki düşünceler, bizim vizyonumuzdur ve bizler işte bu vizyonla,  öğrencilerimizin geleceğini şekillendiririz.

/div>

Sevgili öğrencilerim, sanırım, ilk hayaller ilkokul sıralarında başlar. Lise çağlarında ise bu hayallerimizin gerçekleşmesi yönünde çabalarımızı yoğunlaştırır; gelecek yaşamımıza dair gerçekçi hedefler belirler ve bu hedeflere ulaşmak için çaba harcarız. Her sınıf seviyesinde göstereceğimiz çabalar, aslında geleceğimize yaptığımız en değerli yatırımlardır. Bu yatırımlar, küçük küçük adımların, çabaların sürekli yürütülmesi ile anlam kazanacaktır. Her alanda sistemli yürüttüğünüz çalışmalar, öğrenmenizi kolaylaştıracak ve dört yıllık lise öğrenimi sonunda, üniversite giriş başarımızın teminatı olacaktır.

 

Hayallerinizin birer yaşam kaynağı olmasını ve öngörülerimizin de çabalarımızla gerçeğe dönüşmesini dilerim. Sevgi ve saygılarımla.

 

İtü Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi Fiyatları

KAYIT BİLGİLERİ

2013-2014 Eğitim ücretidir. Yemek ücreti fiyata dahildir

Güncel ücretler için lütfen iletişime geçiniz

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası
Bilgisayar Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Spor Merkezi

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Futbol
Görsel Sanatlar
Halk Dansları
Satranç
Tenis

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

İtü Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

İtü Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

İtü Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

BU OKULU İNCELEYEN ŞU OKULLARI DA İNCELEDİ


Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım