YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
İlköğretim

Fmv Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu

1

Fmv Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu

Fmv Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu
İstanbul Anadolu Yakası
İngilizce
Almanca
İspanyolca
FransızcaYabancı Dil
2000 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

FMV Işık Erenköy Kampüsü

 

FMV Işık Okulları Erenköy Kampüsü, Feyziye Mektepleri Vakfı eğitim kurumlarına 2000 yılında İlköğretim Okulu katılmıştır. İstanbul'un Anadolu yakasında, şehir merkezinde, doğa ile iç içe, park niteliğindeki ortamında faaliyetlerini sürdüren Erenköy kampusü bünyesinde, okul öncesi eğitimi, ilköğretim okulu ,lise ve fen lisesi de bulunmaktadır. 30 dönümlük arazi içinde, 7.000 metrekare zeminde yer alan 20.000 metrekare kapalı alana sahip okulların, toplam öğrenci sayısı 1.200 civarındadır.

Kampus içindeki sosyal tesisler, yüzme havuzu ve spor tesisleri ile 27.500 metrekare kapalı alana sahip olup , ulaşım kolaylığı, sahip olduğu doğa ile eşsiz nitelikte olanaklar sunmaktadır. Ayrıca; Erenköy Kampüsü, koruma altında bulunan doğal sit alanı içinde, korumaya alınmış tarihi bir köşk binasına sahiptir.

Fmv Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu Fiyatları

KAYIT BİLGİLERİ

2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı için yeni öğrenci alımlarımız 3 Şubat 2014  tarihinde başlayan görüşmelerle gerçekleşir.

Okullarımıza ve özellikle ilköğretim 1.sınıflarına çok yoğun bir talep olduğundan 1. sınıfa öğrenci alımlarında halen anaokullarımız 6 yaş grubunda öğrenim gören öğrencilerimiz, kesin kayıt yaptırma konusunda öncelikli hakka sahiptirler. Her okulumuzun 1. sınıfa öğrenci alımı ile ilgili kontenjanı belirlenerek bu doğrultuda kontenjan ve öğrenci alımı ile ilgili ilan – duyuru sonrasında, başvuru sırasına göre öğrenci görüşmeleri yapılır.

Başvuru sırasında öğrencinin kimlik fotokopisi ve bir adet fotoğraf istenir, başvuru dilekçesi veli tarafından doldurulur. 1. sınıf için başvuran öğrencilere psikolojik danışmanlar bireysel öğrenci tanıma görüşmesi ve okul olgunluğu çalışması yapılır. Sonucuna göre kayıt hakkı kazanır. Okul tanıtım ve görüşmeleri için randevu gerekmektedir.

Ara sınıflara öğrenci alımlarında düzey belirleme sınavı ve psikolojik danışmanlar tarafından bireysel öğrenci tanıma görüşmesi yapılır.

Başvuru sırasında öğrencinin kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi ve bir fotoğraf istenir, başvuru dilekçesi veli tarafından doldurulur.Okul tanıtım ve görüşmeleri için randevu gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen evrakların teslimi sırasında tanıma çalışması görüşmesinin tarihi belirlenir ve düzey belirleme sınavına kaydı yapılır. Tüm düzeyler için düzey belirleme sınavı / öğrenci tanıma çalışması görüşmesi makbuz karşılığı 150 TL ile ücretlendirilir. Öğrencinin kayıt hakkı kazanamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Bu tutar kayıt hakkı kazanan öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerinden düşülmez. Ara sınıflar için yapılan düzey belirleme sınavı sonuçları okullarımızda ve web sitemizde ilan edilir.

Işık Liseleri hazırlık sınıfına ise 8. Sınıf SBS puanlarına göre(orta öğretim başarı puanı eklenmeden) öğrenci alınacak olup ayrıca bir duyuru yapılacaktır.

EĞİTİM

Özel Erenköy Işık Okulları, eğitimde "Önce İyi İnsan Yetiştirir" felsefesiyle yüz yılı aşan köklü eğitim geçmişini ve çağın değişimlerini bir arada bulundurmayı hedefleyerek, evrensel değerler önderliğinde öğrenci yetiştirme anlayışını benimsemiştir.

 

Öğrencilerimizin yaşayan değerleri içselleştirmesi, duygu ve düşüncelerini özgürce ve demokratik haklar çerçevesinde ifade etmesi, ait olduğu kültürü tanıyıp farklı kültürleri de incelemesine olanak sağlanır.

Okulumuzda, çağdaş eğitim anlayışını benimseyen, öğrenci merkezli ve aktif öğrenmeye dayalı bir eğitim sistemi uygulanır.

Disiplinler arası işbirliği ile öğretim yöntemleri desteklenir.

Öğrencilerin ilgi, yetenek, beceri ve bireysel özellikleri dikkate alınarak; düşünen, soran, sorgulayan ve uygulayan bireyler olarak yetişmeleri amaçlanır.

Öğrencilerin öğrenme şekilleri göz önünde tutularak, bilgiye ulaşmaları için birden fazla duyu organına hitap eden çeşitli görsel-işitsel bilişim teknolojilerinden yararlanılır.

Öğrencilerimize, anadilini doğru ve güzel bir biçimde kullanma becerisi kazandırmanın yanı sıra, İngilizce ve ikinci yabancı dil de sosyal ve akademik yaşamlarında etkin olarak kullanılabilecek düzeyde öğretilir.

Sınıf ortamının yanı sıra farklı yaşam alanları da kullanılarak, öğrencinin "yaparak-yaşayarak" öğrenmesine olanak sağlanır.

Sınıfta, öğrenciler arasında bireysel rekabetin olduğu bir ortam yerine; öğrencilerin düşüncelerini özgürce paylaştıkları, çekinmeden soru sorabildikleri, işbirliği yapmayı öğrendikleri ve sadece kendileri ile yarıştıkları hür ve demokratik bir öğrenme ortamı oluşturulmasına önem verilir.

Öğrencilerin sadece akademik açıdan değil; sosyal, duygusal ve bedensel açıdan da bir bütün olarak gelişmelerine önem verilir.

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası
Akıllı Tahta
Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Çim Futbol Sahası
Çok Amaçlı Salon
Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
Görsel Sanatlar Atölyesi
Halı Saha
Hayvanat Bahçesi
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Müzik Atölyesi
Oyun Parkı
Spor Merkezi
Tenis Kortu
Yemekhane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Bale
Basketbol
Drama
Fotoğraf Klubü
Futbol
Gezi
Görsel Sanatlar
Halk Dansları
İngilizce
Jimnastik
Masa Tenisi
Modern Dans
Müzik
Satranç
Seramik Kulübü
Tenis
Tiyatro
Voleybol
Yoga
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Mart ayı yemek listesi için tıklayınız 

Organik Beslenme

Fmv Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Fmv Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Fmv Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

ETİKETLER

 

BU OKULU İNCELEYEN ŞU OKULLARI DA İNCELEDİ