YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Aydın Anadolu Kampüsü

1
Ankara
İngilizceYabancı Dil
1985 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Özel Aydın Anadolu Koleji, eğitim ve öğretim çalışmalarına Türk Milli Eğitim’inin amaçları doğrultusunda yetiştirilecek gençlerimizi daha yapıcı, yaratıcı, verimli kılmak ve öğrendikleri bilgileri pekiştirerek yetenekleri doğrultusunda gelişmelerini sağlamak amacıyla 1985-1986 eğitim – öğretim yılında Demirtepe Sümer Sokak’taki 29 numaralı binada kurulmuştur.

Kurumumuzun giderek artan başarısı, çevremizin ve velilerimizin sürekli istekleri karşısında, 1988-1989 yılları arasında Fevzi Çakmak Sokak’ta ortaokul kısmını da kurumumuz bünyesine katarak eğitim ve öğretim hayatına devam etmiştir.

Kurumumuz ülkedeki ekonomik koşullara, yükselmeye başlayan ve toplumun geniş bir kesimini de dolaylı olsa da etkileyen anlayışlara rağmen kurucusunun felsefesi doğrultusunda ilkelerini kesinleştirmiştir. “ Eğitimin temel amacı : giderek artan bir kâr grafiği elde etmek değil, öğretmeninden öğrencisine, ailelerden idarecilere kadar herkesi öğrencilerin kişisel ve ruhsal gelişimi adına ortak bir noktada buluşturmaktır”. Kurumumuz , eğitimde temel ilkeler yaratılmadığında, amaçların ancak ulaşılamaz hayaller olarak kalacağına inanarak, kendi ayakları üzerinde durabilen, geleceğe inanan, sorumluluklarının farkına varabilmiş, özverili kuşaklar yetiştirmeyi hedef edinmiştir.

1989-1990 yılları arasında okulumuz Ziya Gökalp Caddesi’ndeki yeni binasında lise de dahil olmak üzere örgün eğitimin tüm kademeleriyle yoluna devam etme kararı almıştır. Kısa bir süreç sonra mevcut binamızın da artan öğrenci taleplerini karşılayamaması nedeniyle 1998 yılından itibaren okulumuz, Çayyolu Alacaatlı Mahallesi’nin girişinde bulunan 45 dönümlük arazi üzerinde, 20 dersliğe, 1 bilgi teknolojileri sınıfı, 2 adet fen ve 1 adet İngilizce laboratuarları, 2 kütüphanesi, 1 konferans salonu, 1 kapalı spor salonu, bire bir boyutlara sahip çim sahası , basketbol ve voleybol sahalarına ve uygulama bahçelerine sahiptir.

Başarıya giden yolun disiplin ve çalışmadan geçtiğine inanan kurucumuz, öğrencilerine derslerindeki başarılarının hayatlarının her alanına yansıyacağını belirterek, bugün de öğretmenliğinin ilk günündeki heyecan ve inançla görevinin başında bulunmaktadır. Çocuklara olan sevgisi, merhameti ve görevindeki çalışkanlığı hiç azalmadan her sabah öğrencileriyle buluşmaya devam etmektedir.

Hedefimiz Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, en az iki dil bilen, bilgisayar becerilerine sahip, hayalindeki Anadolu ve fen liselerine, fakültelere girme oranı üst düzeyde olan, aydın ve bilinçli gençler yetiştirmektir.

Geleceğin Türkiye’sini oluşturacak yeni nesillerimize maddi ve manevi olanaklarımızı sunmanın ve hedeflerimize ulaşmanın gururunu daima yaşamaktayız.

Aydın Anadolu Kampüsü Fiyatları

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası
Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Kütüphane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Görsel Sanatlar
Organik Beslenme

Aydın Anadolu Kampüsü Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Aydın Anadolu Kampüsü yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Aydın Anadolu Kampüsü İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN