MAKALELER

Teknolojinin Zararları Her ne kadar teknoloji günlük hayatımızı kolaylaştırsa da bazı olumsuz durumlarla karşılaşmamıza da neden olabilmektedir. Özellikle teknolojiyle iç içe yaşayan toplumlarda sıklıkla karşılaşılan bu olumsuzluklar, bireyler üzerinde hem psikolojik hem ekonomik hem de bilişsel etkileri olabilmektedir. Bu yazımızda da bu zararlar üzerinde detaylı bir şekilde duracağız.
Eğitim Nedir? Kavramsal olarak "Eğitim nedir?" sorusuna; bireylerin toplumsal yapı içerisinde sürdürülebilir bir şekilde yerlerini alabilmeleri için gerekli olan bilgi ve pratiklerin kazandırılmasını amaçlayan bir kurum olarak öne çıkar. Bu doğrultuda eğitim; matematik, doğa bilimleri, sosyal bilimleri, dil, din, ahlak gibi konularda sürdürülebileceği gibi son derece teknik konulara da odaklanabilir. Fakat eğitimi bu alanlarla kısıtlamak da yanlış olacaktır.
Kitap Önerisi: Onun Adı Ay Tozu Onun Adı Ay Tozu, Küçük Prens'in yazarı Antoine de saint- Exupery’nin kısa yaşam öyküsü. Antoine hayallerini ve keyif aldığı uğraşlarını bize anlatıyor. Onu “Ay tozu” olarak tanıyoruz. Uçmayı çok seven Ay Tozu artık bir pilot ve başından geçenleri bizimle paylaşıyor
Liv Koleji Kimin 2018 yılında ilk kampüsünü Çekmeköy'de açan Liv Koleji, Muharrem Usta tarafından kurulmuştur. Muharrem Usta, aralarında Liv Hospital, Medical Park, VM Medical Park hastaneleri ve İstinye Üniversitesini şirketler grubunun yönetim kurulu başkanıdır. Liv Kolejinin eğitim modeli, İstinye Üniversitesinin ulusal ve uluslararası akademik danışma kurulu tarafından oluşturulmuştur.
Liv Koleji Anaokulu Kayıtlarında Dogruokul.com'a Özel Yüzde 10 İndirim Çekmeköy Liv Koleji Anaokulu Kayıtlarında Dogruokul.com'a Özel İndirim avantajından yararlanmak için tıklayın. Liv Koleji 2017 yılında, bünyesinde Liv Hospital, Medical Park, VM Medical Park hastanelerini barındıran Türkiye’nin önde gelen sağlık grubu MLP Care Grup'un ve İstinye Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta liderliğinde kurulmuştur.