İzmir Bornova Liseler

İzmir Bornova Lise Fiyatları

Yabancı Özel Okulların 2019 LGS Taban Puanları

MEB'in LGS puanlarını açıklamasından sonra gözler yabancı özel liselerin taban puanlarının açıklanmasına çevrilmişti. Taban puanlar bugün açıklandı. 2019 yılında yabancı özel liselerin taban puanları, geçen seneye göre oldukça fazla arttı. 2018 yılına kıyasla, yabancı özel okullar ortalama 40 ila 70 arasında puan arttırımı yaptı. Bunun en büyük nedeni bu sene LGS'de 565 adet Türkiye birincisi çıkması.

LGS Örnek Sorular

2 senedir beri yürürlükte olan LGS sınavı için MEB bu sene Ekim ve Kasım aylarında 2 örnek LGS soru kitapçığı yayımladı. Kitapçıklarda sayısal ve sözel 25'er soru bulunuyor. MEB, her ay yeni konulara ait LGS soruları yayımlamayı planlıyor. Ekim ve Kasım Ayı Örnek LGS Sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul'daki Kolejlerin Başarı Sıralaması

Geleceği şekillendirecek olan çocuklarımızın nasıl bir eğitim aldığı oldukça önemlidir. Çünkü temelden gelen eğitim altyapısı, gelecekte de onların bilgi edinme ve değerlendirme şekillerini doğrudan şekillendirecektir. Özellikle ilkokul, ortaokul ve orta öğrenim seviyelerindeki eğitim, onların üniversitede alacakları akademik eğitimin alt yapısını oluşturacağından ve üniversiteden başarılı bir birikim ile mezun olduklarında kariyerlerini belirleyeceklerinden, bu dönemlerde eğitim alacakları kurumları doğru seçmek önemlidir.

Mektebim Koleji Bursluluk Sınavı

Mektebim Bursluluk sınavı, her sene başka okullardan Mektebim'e geçiş yapmak isteyen 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri için yapılıyor. 2017 yılında, Mektebim Bursluluk Sınavı 18-19 Şubat tarihlerinde 2 gün olarak yapıldı. Her günde 3 seans sınav vardı. Mektebim Koleji Bursluluk Sınavının birinci oturumu sabah saat 10'da, ikinci oturumu 13'te, üçüncü oturumu ise saat 16'da gerçekleşti.