Güzelyurt Liseler

Adana Güzelyurt Liseler kategorisinde tüm özel okulları listeleyebileceğin bir Liseler listesi var. Adana Güzelyurt ilçesinde 0 adet Liseler eğitim kurumu arasından istediğini seç!
Güzelyurt ilçesinde toplam 0 adet Liseler Doğru Okulda!

Güzelyurt Lise Fiyatları

Era Koleji Bursluluk Sınavı

Era Koleji bursluluk sınavı, Era Koleji'nin 11 kampüsü için her sene Ocak / Mart ayında gerçekleşmektedir. Bursluluk sınavı sonucunca başarılı öğrencilere ile 0 arasında burs kazanma şansı bulunmaktadır. Bursluluk sınavı genellikle, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için yapılsa da, bazen 3. sınıflar için de bursluluk sınavı yapılabilmektedir.

Mektebim Koleji Bursluluk Sınavı

Mektebim Bursluluk sınavı, her sene başka okullardan Mektebim'e geçiş yapmak isteyen 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri için yapılıyor. 2020 yılında, Mektebim Bursluluk Sınavı 15-16 Şubat tarihlerinde 2 gün olarak yapılacak. Her günde 3 seans sınav olacak. Mektebim Koleji Bursluluk Sınavının birinci oturumu sabah saat 10'da, ikinci oturumu 13'te, üçüncü oturumu ise saat 16'da gerçekleşece.

Yabancı Özel Okulların 2020 LGS Taban Puanları

MEB'in LGS puanlarını açıklamasından sonra gözler yabancı özel liselerin taban puanlarının açıklanmasına çevrilmişti. Taban puanlar bugün açıklandı. 2020 yılında yabancı özel liselerin taban puanları, geçen seneye göre oldukça fazla arttı. 2019 yılına kıyasla, yabancı özel okullar ortalama 40 puan düşüş yaptı. Bunun en büyük nedeni bu sene LGS'de 181 adet Türkiye birincisi çıkması.

LGS Örnek Sorular

2 senedir beri yürürlükte olan LGS sınavı için MEB bu sene Ekim ve Kasım aylarında 2 örnek LGS soru kitapçığı yayımladı. Kitapçıklarda sayısal ve sözel 25'er soru bulunuyor. MEB, her ay yeni konulara ait LGS soruları yayımlamayı planlıyor. Ekim ve Kasım Ayı Örnek LGS Sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

LGS Ne Zaman?

Ortaöğretim'den liseye geçiş kapsamında yapılan TEOG sistemi yerine gelen yeni düzenleme olan LGS, özellikle liseye hazırlanan öğrencilerin yoğunlukla araştırdığı başlıklardan biri. Açılımı "Liseye Geçiş Sistemi" olarak yapılan yeni LGS düzenlemesi ilk olarak 2018 yılında uygulandı. LGS sınavına 8. sınıf öğrencileri katılıyor. Sınava giren öğrenciler yüzde 70 sınav puanı, yüzde 30 diploma notuyla liselere yerleştiriliyor.

Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım