Ankara Yenimahalle Anaokulu

Ankara Yenimahalle Özel Okul Fiyatları

Teknolojinin Zararları

Her ne kadar teknoloji günlük hayatımızı kolaylaştırsa da bazı olumsuz durumlarla karşılaşmamıza da neden olabilmektedir. Özellikle teknolojiyle iç içe yaşayan toplumlarda sıklıkla karşılaşılan bu olumsuzluklar, bireyler üzerinde hem psikolojik hem ekonomik hem de bilişsel etkileri olabilmektedir. Bu yazımızda da bu zararlar üzerinde detaylı bir şekilde duracağız.

Çocuklar İçin Oyunun Önemi Ve Oyun Oynamanın Çocuklar Üzerindeki Etkileri

Okul öncesi ve ilkokul çağında çocuğun zihinsel gelişimi için en iyi yolun bu olduğunu söyleyen bu ülkelerin uzmanları iddialarını da kazandıkları başarılar ile ispatlıyorlar. Dünya eğitim sırasının üst sıralarında yer alan Finlandiya, Japonya, Güney Kore gibi ülkelerin eğitim sistemlerini incelediğimizde bize çok ilginç gelen bir durumla karşılaşıyoruz. Bu ülkelerde okullarda özellikle okul öncesi ve ilköğretimde eğitimin temel taşını oyun oluşturuyor.

Anaokulu Çağındaki Çocuğa Nasıl Davranılmalı?

Anaokulunun tüm çocuklar için yeri ayrıdır. Orası aileden, özellikle de annelerinden koptuklarını düşündüren, karşılaştıkları sorunlar karşısında tek başlarına çözümünü buldukları ve özgürlük kavramıyla ilk karşılaştıkları kurumdur. Her çocuk baştan çok istekli olur, ancak okul günü gelip çattı mı hiçbir çocuk gitmek istemez, istese de isteği okul kapısından girerken korkuya dönüşür. Bu durumda ailelere büyük görevler düşmektedir. Çocuğun korku duygusuyla başa çıkmak için, aile desteğinin olması şarttır. Aile, çocuğuna kendi hayatından kesitlerle okulu anlatmalı, korkusunun yersiz olduğunu benimsetmelidir. Bunları yaparken de alttan alta, istese de istemese de okula gitmesi gerektiğini aşılamalıdır.

Anaokulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir

Çocuğunuz 3 - 3,5 yaşına geldiyse, anaokulu, kreş veya diğer isimleriyle yuva veya çocuk evi araştırma zamanınız gelmiştir demektir. Peki anaokulunu hangi kriterlere göre seçmeliyiz ? Çocuğunuzu belki de ilk defa bir kuruma teslim edecek olmanın verdiği tedirginlikle bu seçim daha da zor bir hale geliyor. Hangi anaokulları iyi ? Diyelim ki, İstanbul Beylikdüzü veya Tuzla'da oturuyorsunuz ve acaba etrafınızda hangi anaokulları / kreşler var ?