MAKALELER

Gündüz Bakım Evleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Günümüzde anneler ve babalar çocuklarına daha iyi bir gelecek sunabilmek için çalışıyorlar. Çocuk sahibi olan insanların en büyük sorunu tahmin edebileceğimiz gibi çocuklarını çalışırken bırakacakları yerlerin neresi olacağıdır. Annesi babası çalışan çocuklar için düşünülmüş en güzel çözüm kreş ve benzeri gündüz bakım evleridir. Bu bakım evleri gün içinde ailelerin meşgul olduğu zamanlarda çocuklarla profesyonel olarak ilgilenen yerlerdir.
Özel Anaokulu Fiyatları Nelerdir? Anaokulu, çocuğunuzun ilk eğitimini almaya başladığı eğitim kurumudur. Alanında uzman eğitmenlerin, öğretmen olarak bulunduğu bu kurumlarda, çocuğunuz ilk defa sınıflarda, kendi özel müfredat programına göre eğitime tabii tutulur ve okul hakkında bilgi sahibi olur. Anaokulu, evden farklı olarak yeni bir çevre ile birlikte bilgi edinilen, öğrenilen, deneyimlenen bir alan olarak nitelendirilebilir. Zira çocuk bu ortamda teorik bilgilerden çok; ahlaki değerleri, sosyal ilişkileri, grup halinde olabilmeyi, çalışmayı, düşünmeyi, sorgulamayı ve keşfetmeyi öğrenir
Ataşehir Ekol Anaokulu Hakkında Reggio Emilia eğitim ekoluyle eğitim ve öğretime başlayan Ataşehir Ekol Anaokulu, kısa bir süre zarfında "Reggio Emilia Bireysel Eğitim" modelini uygulayarak büyük başarı elde etmiş ve okul öncesi eğitiminde altın çağ olarak adlandırılan, 0-6 yaş döneminde nelerin başarılacağını göstermiştir. Ataşehir Ekol Anaokulu'nda derslikler 12-16 kişiyle sınırlandırılmış olup, uzman pedagojik yeterlilikleri üst seviyede, eğitim teknolojilerine ve Reggio Emilia eğitim sistemine hakim öğretmen kadrosuyla eğitim vermektedir
Ataşehir Amerikan Kültür Koleji Anaokulu Öğrenme isteği, araştırma arzusu ve sorgulama kabiliyeti anaokulu eğitimi gören yaş grubundaki çocuklarda yeterli gelişimi sağladığında, eğitim hayatının geri kalan kısmında da bu yetenekler kullanılarak bilgi kazanımı sağlanır. Çocuklarımızın eğitim hayatına giriş aşaması olan anaokullarında aldıkları eğitim oldukça önemlidir.  Bu sayede öğrenciler yalnızca öğrenen değil aynı zamanda öğrendiklerini uygulayan ve hayatta karşılarına çıkan deneyim fırsatlarını değerlendiren bireyler haline gelirler.
Çocuklar İçin Oyunun Önemi Ve Oyun Oynamanın Çocuklar Üzerindeki Etkileri Okul öncesi ve ilkokul çağında çocuğun zihinsel gelişimi için en iyi yolun bu olduğunu söyleyen bu ülkelerin uzmanları iddialarını da kazandıkları başarılar ile ispatlıyorlar. Dünya eğitim sırasının üst sıralarında yer alan Finlandiya, Japonya, Güney Kore gibi ülkelerin eğitim sistemlerini incelediğimizde bize çok ilginç gelen bir durumla karşılaşıyoruz. Bu ülkelerde okullarda özellikle okul öncesi ve ilköğretimde eğitimin temel taşını oyun oluşturuyor.