YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi

İstanbul Anadolu Yakası
İngilizce
Almanca
İspanyolca
FransızcaYabancı Dil
1998 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi

Ted İstanbul

İstanbul'da yaşayan çok sayıda TED Ankara Koleji mezununun en büyük ortak hedefi, gurur duydukları TED bayrağını, İstanbul'da da dalgalandırmaktı. Bu amaçla, 1997 yılı sonunda görevlendirdikleri 12 Ankara Kolejli kurucu üye, Ankara Kolejliler Derneği ve TED'in üyelerinin de katılımıyla, TED İstanbul Koleji Vakfı’nı kurmuşlardır.

Eğitim alanında ülkemizin en köklü kuruluşlarının arasında yer alan Türk Eğitim Derneği'nin Türkiye çapında oluşturduğu eğitim zincirinin bir halkası olan TED İstanbul Koleji, eğitim faaliyetlerine 1998-1999 öğretim yılında anaokulu ve ilköğretim 1-2-3. sınıflarında 137 öğrenciyle başlamıştır. Bir sonraki yıl, ilköğretimin diğer sınıflarını da bünyesine katan TED İstanbul Koleji, 2000-2001 öğretim yılında lisesini de açmıştır.

Bu tarihten itibaren hızla büyüyen kurumumuzun mütevelli heyetine çok değerli üyeler katılmış ve mütevelli sayımız 54’e ulaşmıştır. Her geçen yıl gelişen kurumumuz, kuruluşundan bu yana geçen kısa sürede ülkemizin en iyi eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir.

 

KAMPÜS

 

Beykoz sırtlarında, Polonezköy yolu üzerinde, yeşilin her tonuna rastlayabileceğiniz bir vadinin içinde inşa edilen TED İstanbul Koleji, İstanbul'un gürültüsünden, yoğun trafiğinden ve kirli havasından uzakta, sağlıklı ve güvenli ortamda eğitim vermektedir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Lise, yurt bölümleri, spor, kültür-sanat tesisleri toplam 28 bin metrekarelik kapalı alan oluşturmaktadır. Okulun tamamı ise 40 dönümlük bir arsa üzerinde kurulmuştur. Doğanın içindeki okul, neredeyse temiz havaya hasret kalınan İstanbul'da, bol oksijenli çevresiyle, ayrıcalıklı bir konuma sahip bulunmaktadır.

TED İstanbul Koleji'nde Anaokulunda 10, İlkokulunda 23, Ortaokul ve Lisede 43 olmak üzere toplam 76derslikte eğitim sürdürülmektedir. Derslikler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 36 metrekare olan standardının çok üzerinde, 50-60 metrekare arasındadır. Her öğrencinin özel bir dolabı vardır.

Basketbol, voleybol, etkinliklerinin yapıldığı biri 420 kişi seyirci kapasiteli 2 adet kapalı spor salonu, 2 adet açık tenis kortu,1 futbol halı sahası, 2 adet dağcılık etkinliğinde kullanılan yapay tırmanış platformu, okçuluk sahası, atletizm koşu pisti, uzun atlama havuzu, yaratıcı dans, jimnastik  judo-kondisyon fitness, masa tenisi, mini basketbol salonu, teorik bilgilendirme sınıfı, 8 adet soyunma salonu yer almaktadır. Anaokulunda da bir mini spor salonu mevcuttur

Tüm öğrencilerimizin sanat, kültür, spor etkinlikleri için, C Blok binamızın iki katı ayrılmıştır. Bu katlarda müzik çalışmalarının yapıldığı 14 enstrüman çalışma odası, 3 müzik dersliği, 1 baskı atölyesi, 3 resim atölyesi, 1 seramik atölyesi, 1 heykel atölyesi, 1 ebru atölyesi bulunmaktadır.

Ayrıca bu binada  1 adet 3D laboratuvarı, 2 adet bilgisayar destekli eğitim laboratuvarı, 1 kimya laboratuvarı, 1 fizik laboratuvarı, 1 biyoloji  laboratuvarı bulunmaktadır. İlkokul binasında 1  Mind Lab, 1 fen laboratuvarı,1 adet bilgisayar laboratuarı ile 1 müzik ve 1 resim odası bulunmaktadır.

Komplekste her okul için 3 ayrı yemekhane hizmet vermektedir.

Kampüste ayrıca 250 kişilik konferans salonu ve 600 kişilik amfi tiyatro yer almaktadır.

Kampüste yer alan öğrenci yurdu, toplam 60 öğrenci kapasitelidir. Turkcell tarafından bağışlanan 1500 metrekarelik yurtta, etüt odaları, televizyon odaları, yemekhane, oyun odaları ve yatakhaneler bulunmaktadır.

Çeşitli gıda maddeleri, hediyelik eşya, kırtasiye ve giysi satışının yapıldığı Teddy Store'da kampüste hizmet vermektedir.

Kampüste ayrıca 100 araçlık kapalı otopark mevcuttur.

TED İstanbul Koleji binalarında, aydınlık koridorların, yağışlı ve soğuk havalarda, öğrencilerin teneffüslerini değerlendirebilecekleri rahatlık ve büyüklükte olmasına dikkat edilmiştir.

Ayrıca, kampus içerisinde 2008 yılında açılan Birgül Vargı binasında; Kütüphane, ilkokul fen laboratuvarı ve iktisadi işletmemize bağlı idari birimler bulunmaktadır. Birgül Vargı binası en son teknolojik donanımlarla öğrencilerimizin hizmetine girmiştir.

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi Fiyatları

KAYIT BİLGİLERİ

Ön kayıt için gerekli evraklar

 

ÖNEMLİ : Önkayıt için başvurular 24 Şubat 2014  tarihinden itibaren okul öğrenci işleri ofisindeki kayıt birimine yapılabilir.

HAZIRLIK SINIFI İÇİN : 

Aday öğrencinin :

  • 2 adet vesikalık  fotoğrafı
  • Fotoğraflı nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Aday öğrenci ön kayıt başvuru formu (Kayıt birimi tarafından verilecektir)
  • Ön kayıt ücreti (100TL)

9 VE 10.SINIFLARA NAKİL İÇİN (YURTİÇİ) :

Yukarıda belirtilen türden okullardan nakil olarak gelmek isteyen öğrencilerin ön kayıtları;  okulun belirleyip ilan edeceği tarihlerde, halen okumakta oldukları okullardan alacakları öğrenim belgeleri (Transcript) veya dönem ya da yılsonu karneleri ve aşağıda belirtilen Ön Kayıt için Gerekli Evraklar ile yapılır.

Aday öğrencinin :

  • Resimli nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,
  • 2 adet vesikalık fotoğrafı,
  • Okumakta olduğu okuldan alınacak öğrenci belgesi, dönem sonu ya da dönem arası notlarını gösteren karne veya öğrenim belgesi,
  • Ön kayıt ücreti için KDV dâhil 100 TL (Nakit)

ÖNEMLİ: Sınava girmeyen veya sınav sonucuna göre kayıt yaptırmayan adayların ödedikleri ücretler iade edilme.

 

Hazırlık Sınıfına Öğrenci Alımı

TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU 8. SINIFINI BİTİREN ÖĞRENCİLER:
Kendi Ortaokulumuzu tamamlayan öğrenci kayıtları T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okullar Çerçeve Yönetmeliğinin kayıt-kabul ile ilgili 36. maddesine göre yapılır.

TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU DIŞINDAKİ RESMİ VE ÖZEL ORTAOKULLARIN 8. SINIFLARINI TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLER 2014 - 2015 ÖĞRETİM YILINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEOG SINAV SONUCUNA GÖRE ÖZEL OKULLAR YERLEŞTİRME PUANI İLE KAYIT YAPTIRACAKLARDIR

EĞİTİM

TED İstanbul Koleji'nde öğretmenlerimiz farklılaştırılmış öğretim yöntemleri uygularken sınıftaki tüm öğrencilerin hazırbulunuşluk, ilgi ve öğrenme stili farklılıklarını tespit eder ve içerik, süreçler veya ürünü her grup için belirler. Temel müfredat konuları tüm öğrenciler için aynıdır ancak içeriğin karmaşıklığı, öğrenme aktiviteleri ve/veya ürünleri tüm öğrencilerin kapasitesini zorlayacak ve hiçbir öğrenciyi hayal kırıklığına uğratmayacak şekilde düzenlenir. Öğretmenlerimiz aynı sınıftaki öğrencilerin öğrenme stilleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak öğretimi farklılaştırırlar.

FİZİKSEL İMKANLAR

Kampus içerisinde öğrencilerimizin spor yapmalarını sağlamak amacı ile kurulmuş, 13 adet kapalı ve açık spor sahası mevcuttur. Anaokulu, ilköğretim ve lise öğrencilerimizin, beden eğitimi derslerinde ve aynı zamanda okul ve kulüp takımları antrenmanlarında kullanmaları için tasarlanmış spor sahaları geniş bir alan içerisinde bulunmaktadır. Birçok spor branşında öğretim veren beden eğitimi bölümü ve spor kulübünde 13 öğretmen ve alanlarında uzman antrenörler çalışmaktadır. Öğrencilerimizin spor yapmaları ve yaptıkları spor dalında uzmanlaşmaları için tüm detaylar düşünülmüştür.

Açık Basketbol Sahası
Açık Voleybol Sahası
Akıllı Sınıf
Akıllı Tahta
Atletizm Koşu Pisti
Bilgisayar Laboratuvarı
Çim Futbol Sahası
Çok Amaçlı Salon
Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
Görsel Sanatlar Atölyesi
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Müzik Atölyesi
Okçuluk Sahası
Spor Merkezi
Tenis Kortu
Tırmanış Platformu
Yemekhane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

3D Lab
Basketbol
Ebru Sanatı
Futbol
Görsel Sanatlar
İngilizce Drama
Judo
Masa Tenisi
Müzik
Okçuluk
Satranç
Seramik Kulübü
Sinema
Tenis
Tiyatro
Voleybol
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım