YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Özel Pendik Minik Eller Anaokulu
İstanbul Anadolu Yakası
İngilizceYabancı Dil
Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okula ait mesafe bilgisi bulunmamaktadır.

Minik Eller Anaokulu 300 m2 iç, 150 m2 dış mekana sahip olup, sınıflarımız çocuklarımızın fiziksel ve psikolojik gelişimlerine uygun donanım  ve ferahlığa sahiptir.  Her yaş grubuna ayrı ayrı sınıflarda eğitim verilmektedir.

 

    Okulumuzda ferah ve yeterli düzeyde aydınlatma ve ısınma sistemine sahip olup,yazın ferah,  kış aylarında sıcacık , tertemiz bir yuva ortamı ile çocuklarımız daima huzur bulacaklar.

 

   Okulumuzda; ahçımız tarafından , temiz ve leziz yemeklerin pişirildiği mutfak ve yemekhanemiz bulunmaktadır.  Zemini ;soğuğu geçirmeyen antibakteriyel özelliğe sahip tatami ile kaplı, cıvıl cıvıl , ferah , geniş kış bahçemiz bulunmaktadır. Kış bahçemiz sinema ve jimnastik salonu, parti kutlamaları içinde kullanılabilecek  şekilde genişlik ve konfora sahiptir.

 

  Piskoloğumuz her hafta düzenli olarak çocuklarımızın eğitimlerini takip edip, çeşitli testlerini yaparak  velilerimizle birebir görüşmeler yapmaktadır. Ayrıca piskoloğumuzun her ay taptığı eğitim seminerlerine katılan velilerimize yıl sonunda sertifikaları takdim edilecektir.

 

 

Sevgili Anne ve Babalar, ''Çocuğum benim için herşeyden önemli. O'nun mutlu ve iyi bir çocuk olmasını istiyorum. Mutlu, güvenli,sağlıklı, sevecen,güleç bir çocuk istiyorum ki ; gözlerinin içi hep gülsün, sorular sorsun ama dinlemeyi de öğrensin. Arkadaşlarıyla iyi geçinsin , balıkları, kuşları, çiçekleri, ağaçları sevsin..Yalnızlıktan, karanlıktan, inlerden perilerden korkmasın.. Ne kendine ne de başkalarına zarar vermesin. Başaramamaktan yılmasın.. Bir toplulukta çıkıp şiir okumaktan, şarkı söylemekten çekinmesin..Yanakları hep pembe, gözleri hep pırıl pırıl olsun'', dediğinizi biliyoruz.. Çok şey istemiyorsunuz!...

   Bunları istemek her anne baba gibi en doğal hakkınız. Sağlamak da bizim görevimiz. Biz mutlu,güvenli, sağlıklı, güleç çocuklar yetiştirmek için varız.

  Çocuklarımız henüz bu yaşta iken seçim yapma yetisinden yoksundurlar, onlar için siz ebeveynler olarak en doğru olanı seçmelisiniz.

  Artık hantallaşmış, amatör ruhunu kaybetmiş, "çocuk emanet edilen yer" olma özelliğinden öteye gidemeyen kurumlarla yeni nesil çocukları yetiştirmeye olanak yoktur.

  Beyin ve beden doyumuna ulaştırılamayan çocukların başarı ve mutluluk şansı çok azdır. Minikeller Anaokulu'muzda ise, tüm bunlara önem veren titiz bir ekip, tüm çalışmalarını amatör heyecanla ancak profesyonel adımlarla sürdürmektedir. Bu eğitim sürecinde işimizin asla hata kabul etmeyeceğini ve geçen zamanın telafisinin mümkün olmadığının farkındayız.

  Eğitim SEVGİ ve GÜVEN ile başlar inancıyla okulumuzda hep beraber mutlu ve başarılı yarınlar için çalışıyoruz. Minikeller Anaokulu ile tanışın , gözünüz arkada kalmasın..

Özel Pendik Minik Eller Anaokulu Fiyatları

İNDİRİMLER

KAYIT BİLGİLERİ

Güncel ücretler için lütfen iletişime geçiniz.

EĞİTİM

ANA DILI ETKINLIKLERI

 Anadili etkinlikleri çocukların anadilini doğru öğrenip kullanma, düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirici etkinliklerdir. Bu etkinlikler çocuklara düşünme, kelimeler arası ilişki kurma, düşüncelerini uygun şekilde ifade etme, toplumsal rolleri öğrenme becerileri kazandırır. Hikaye okuma, tekerleme, parmak oyunu, şiir ve bilmece gibi etkinliklerdir.

FEN-DOĞA ETKINLIKLERI

Fen-doğa etkinliklerinde çocuklar, deneyler yaparak, yaşadıkları dünya ve çevreleri ile ilgili detaylı bilgi edinirler. Bu etkinliklerle çocukların yaratıcılıkları, problem çözme, araştırma, keşfetme, sorgulama, sorumluluk alma, işbirliği yapma gibi becerileri gelişir.

Bu etkinlikler, çocuklara okuma yazmayı öğretmek yerine, okuma yazmayı kolayca öğrenebileceği anlama, kavrama ve el becerilerini geliştirme, öğrenme isteği oluşturmanın hedeflendiği etkinliklerdir. Bu etkinlikler, 6 yaş grubu çocukları için hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.

OYUN ETKINLIKLERI

Bu etkinlikler çocukların fiziksel, sosyal-duygusal gelişimlerini destekler, onların eğlenceli vakit geçirmelerini, kurallara uygun davranma alışkanlığı kazanmalarını sağlar. Çocuklar oyun oynarken; kazanma, kaybetme, berabere kalma, ortak hareket etme, paylaşma, strateji geliştirme gibi duyguları yaşarlar. 

SERBEST ZAMAN ETKINLIKLERI

Bu etkinlikler çocukların hayal güçlerinin gelişmesine katkıda bulunur. Onların çevresini koruma, çevresindeki değişimlerin farkına varma, işbirliği, problem çözme ve paylaşma becerilerinin gelişmesini sağlar. 

SANAT ETKINLIKLERI

Sanat eğitimi yalnızca görsel alandaki eğitim değil, tüm anlatım yollarını kapsayan bir süreçtir. Sanat eğitiminde çocuğun yaşına ve gelişim düzeyine uygun çalışmalar yapılarak, çocuğun el becerilerinin yanı sıra yaratıcılık ve hayal güçleri de desteklenmektedir.

Okullarımızda uygulanan eğitim programı , çocuğa sunulan ortam , planlı, sistemli, çocukların yaş ve gelişim özelliklerini destekleyici nitelikte olduğundan sınıflarımızda verilen okul öncesi eğitim çocuklarımızın geleceğine sağlam temeller atmaktadır. Toplumsal ve Ahlaki değerlerin aktarılması, yaşamın ilk yıllarında başlar. Temel bilgi ve beceriler bu dönemde kazanılır.Bu nedenle geleceğin mimarı olan çocuklarımıza verdiğimiz eğitim büyük önem taşımaktadır .

Sınıflarımızda çocuklarımızın bireysel yeteneklerine, ilgi, ihtiyaç ve gelişim düzeylerine uygun hazırlanan programlar aracılığıyla sunulan etkinlikler ; çocuğun grup içine katılmasında, sağlıklı ilişkiler kurmasında, günlük yaşamdaki gerekli kuralları öğrenerek temel alışkanlıklar kazanmasında, kendine ve başkalarına olumlu tavır geliştirmesinde önemli rol oynamaktadır.Bu etkinliklerde çocuklarımız ayrıca, paylaşma, yardımlaşma, dayanışma gibi sosyal becerileri de kazanırlar.Verdiğimiz eğitim ile ; çocuğun cinsel kimliğini kazanarak, benlik kavramını geliştirmesini ve kendini ifade etmesine fırsat verecek ortamlar hazırlayarak özdenetimini geliştirmesini ve kendine güvenli bağımsız bir kişilik kazanmasını desteklemekteyiz.

Çocuğun, kendi bedensel yapısını tanıması, özbakım ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve vücudunu etkin bir biçimde kullanabilmesine yardımcı olunur.

Verdiğimiz eğitim ile , çocuğun yeteneklerini ortaya çıkartmak, çocuğun benlik kavramını geliştirmesine, kendini ifade etmesine, bağımsızlığını kazanmasına ve özdenetimini sağlamasına imkan tanımak, onlara olumlu alışkanlık ve davranışlar kazandırmak, her fırsattan yararlanarak çocukların milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerlere bağlılığının gelişimine yardımcı olmak, tüm öğrencilerimizi sorumluluk sahibi, özgüvenli, dürüst, soran, araştıran, yaratıcı, öğrenmeyi ve başarıyı hedef edinmiş bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Ayrıca, çevre uyarıcıları sunarak çocuklarımızın akıl yürütme yeteneğini, yaratıcılığını ve hayal gücünün gelişimini sağlamada verilen eğitim etkilidir.

Öğrencilerimizin çevresindeki kişilerle sağlıklı iletişim kurmasına, duygu ve düşüncelerini karşısındakine rahatlıkla ifade edebilmesine fırsat vererek dil, becerilerini gelişmesine, çocuklarımızın sağlıklı kişilik geliştirmesini sağlayarak çevreye uyumunu sağlayıp , onları gelecekteki yaşamlarına hazırlamaktayız.

Sonuç olarak; minikeller anaokulu olarak ülkemize; Sosyal, Duygusal , Fiziksel , Bilişsel , Dil ve Öz bakım becerilerinin gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlamış , Ailesine kendisine , çevresine ve yaşadığı topluma karşı duyarlı , özgüveni yüksek , kendini ifade edebilen , sorgulayan , kendi haklarını savunurken başkalarının hak ve hürriyetlerine saygı duyan , milli ve manevi değerlere sahip çıkan iyi bir nesil yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Ana Sınıfı

FİZİKSEL İMKANLAR

Bahçe
Oyun Parkı

ETKİNLİKLER

Drama

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Özel Pendik Minik Eller Anaokulu Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Özel Pendik Minik Eller Anaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Özel Pendik Minik Eller Anaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım