YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Özel Marmara Anadolu Lisesi
İstanbul Anadolu Yakası
İngilizce
Almanca
İspanyolca
FransızcaYabancı Dil
Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

1991 yılında eğitim-öğretime başlayan Marmara Koleji, “ Atatürk'ün hedeflediği "Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek" ve “Önce Eğitim, Sonra Öğretim" prensibiyle Maltepe'de kurulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Türk Anadolu Lisesi olan Marmara Kolejinin öğretim süresi ilk yılı İngilizce hazırlık olmak üzere toplam 5 yıldır. Hazırlık sınıfında İngilizce’nin yanında zorunlu olarak ikinci yabancı dil (Almanca,Fransızca veya İspanyolca) okutulmaktadır. Hazırlık sınıfında İngilizce’nin yanında bu dillerden birini öğrenmeye başlayan öğrenci 9. sınıfta da zorunlu olarak aynı ikinci yabancı dili öğrenmeye devam eder.10. ve 11. ve 12. sınıflarda da okuduğu alana göre zorunlu olmamakla birlikte bu öğrenime devam etme olanağına sahiptir.Lise öğreniminin başında yapılan İngilizce seviye belirleme sınavında yeterli başarıyı (% 55) elde eden öğrenci hazırlık sınıfını okumadan doğrudan 9. sınıfa başlama hakkını elde eder. Hazırlık sınıfını başarıyla bitiren veya atlayan öğrenci ortak genel kültür sınıf olan 9. sınıfta Matematik ve Fen grubu derslerini İngilizce olarak okur. 

Uluslar arası Bakalorya Organizasyonu IBO tarafından IB-MYP programını uygula-maya yetkilendirilmiş olan Marmara Koleji’nde, 2006-2007 eğitim öğretim yılında 9. sınıflar-da IB-MYP 4 uygulanmaktadır. 9. sınıf sonunda alan seçimi yapan öğrenciler 10. sınıftan itibaren FM (Fen Matematik), TM (Türkçe Matematik-Eşit Ağırlık), TS (Türkçe Sosyal) ve YD (Yabancı Dil) alanlarından birinde öğrenim görür ve 12. sınıfta Üniversite Sınavlarına girer. (2006-2007 eğitim öğretim yılında, tüm 11. sınıflar ile 10 FM A, 10 TM A, 10 YD A ve 10 SOS A sınıfı öğrencileri 3 yıllık lise öğrencileri olup bu öğrenciler 2007-2008 yılında mezun olacak ve 4 yıllık lise öğrencilerinden ilk grup 2008-2009 yılında mezun olacaktır) 10. ve 11. sınıfta alan dersleri İngilizce olarak yapılır ancak içeriği ve işlenişi üniversiteye hazırlık felsefesi ile hazırlanan üniversite sınavlarına hazırlık dersleri Türkçe olarak Yapılır. 12. sınıfta ise tüm dersler Türkçe olarak, müfredat baz olmak üzere tamamen Üniversite sınavlarına hazırlık içeriği ve niteliğinde yapılır. 

Özel Marmara Koleji’nde ulusal ve uluslar arası düzeyde yürütülen çeşitli projeler de öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmaktadır. 2003-2004 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Avrupa Birliği’nin desteklediği ve T.C. Devlet Planlama Teşkilatı Ulusal Ajans’ın denetleyip koordine ettiği uluslar arası projeler yürütülmektedir.Bunların yanında Almanya ile Özel Marmara Koleji 1996 yılından beri E/CIS (Council of International Schools) ve E/CIS (Council of International Schools) üyesi olup, E/CIS Akreditasyonu almak üzere organizasyon tarafından özdeğerlendirme (Self Study) çalışmaları yapmaya yetkilendirilmiştir. 

Özel Marmara Anadolu Lisesi Fiyatları

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Bilgisayar Laboratuvarı
Çim Futbol Sahası
Çok Amaçlı Salon
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Spor Merkezi
Tenis Kortu

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Fotoğraf Klubü
Futbol
Görsel Sanatlar
Hentbol
Müzik
Satranç
Tenis
Tiyatro
Voleybol
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Özel Marmara Anadolu Lisesi Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Özel Marmara Anadolu Lisesi yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
1 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi
%100
OY
ben burda okuyorum ve efsane güzel bir okul............
18 Aralık 2018

Özel Marmara Anadolu Lisesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım