YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Özel Erken Başarı İlköğretim Okulu
Ankara
İngilizce
FransızcaYabancı Dil
1995 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

ÖZEL ERKEN BAŞARI OKULLARI TARİHÇESİ

1984 yılında inançlarını ve tutkularını gerçekleştirmek amacıyla Yuva Erken Başarı olarak Ankara Gaziosmanpaşa’da eğitim hayatına başlayan okulumuz, pek çok ilkleri yaşatmış ve yaygınlaştırmıştır. Okulumuz eğitim programlarına yaratıcılık boyutunun katılmasını, iletişimde etkin olmayı öğrenci diline yansıtmayı bu yıldan itibaren kurumsallaştırmıştır.

Gaziosmanpaşa Arjantin Caddesinde, müstakil villada açılan Yuva Erken Başarı, her çocuğun erken yaşlardan itibaren arkadaşlık, oyun ve diğer çocukluk dönemi yaşam becerilerinin edinileceği kaliteli ortamlarda bulunmaları gerektiği inancını vurguluyordu.Son yıllarda ülke çapında “7 Çok Geç” kampanyası bu inancı desteklemektedir.

Türkiye İçin Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Bugün Kalıcı ve Temel Olan Öncü Uygulamalarımız:

Türkiye’de uygulanması ilk kez başlattığımız ve 26 yıldan beri uyguladığımız “Geleneksel 6 Yaş Mezuniyet Gece Kampı”, “Aylık okul bültenleri”, ”kavram ve özel gün partileri” okul öncesi tematik yaklaşımlı kavram eğitimi geliştirilerek özgün tasarımlar ortaya konulmuştur. Yine Türkiye’de ilk kez okulöncesi çocuklara yönelik ulusal  resim yarışmaları başlatıp 4 yıl başarı ile yürütülmesini sağlanmıştır. Diğer bir çok firma ve yayın organının okul öncesi dönem için yarışmalar başlatmasına öncülük edilmiştir.

Ülkemizde ilk olarak Okulöncesi Dönemde Yaratıcılık Alanları Paneli düzenlenmiştir.

Ülkemizde ilk Okulöncesi Dönemde Tematik Resim Çalışmaları Sergisi yapılmıştır.

Kurucumuz ve Eğitim Uzmanımız Münevver ÖZEKİN;

Çağdaş Drama Derneği Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Eski Üyesi olmuş, TRT televizyonlarında okulöncesi ve ilköğretim çocuklarına yönelik iki ayrı çocuk programının toplam 39 senaryosunu yazmış ve yayınlamıştır. ”Ben Olsaydım” ve “Şekerleme Sepeti” adlı çocuk programlarında senarist, danışman ve sunucu görevlerini paylaşmıştır.

ÖZEL ERKEN BAŞARI İLKÖĞRETİM OKULU

11 yıl sonra velilerimizin ısrarları ve yuvamızdaki öğrencilerin daha nitelikli ve farklılaştırılmış ilköğretim ortamına kavuşmaları hedefi ile; 1995 yılında ÖZEL ERKEN BAŞARI İLKÖĞRETİM OKULU çatısı altında inanç ve uygulamalarını (yöntemlerini) büyüyen çocuklar ve gelişen ailelerle birlikte sürdürme kararı alınmıştır. 1995 yılında Kavaklıdere semtinde okulumuz bir ve ikinci sınıf olarak öğretime başlamıştır. Okul açılış sürecinde ilk kadro ile “etkili iletişim becerileri”, “yaratıcı düşünce”, ”çoklu zeka yaklaşımı”,  “eğitimde yaratıcı drama”, “eğitimde ölçme ve değerlendirme” hizmet içi eğitimleri başlamış ve bu eğitimler sürekli devam ederek kurumsal kültür halini alması sağlanmıştır.

Özel Erken Başarı İlköğretim Okulu Fiyatları

EĞİTİM

EĞİTİM  -  ÖĞRETİM

Kolej Erken Başarı’da Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı rehberliğinde öğrenci merkezli eğitim programı uygulanır. İlköğretim süreci öğrencilerimizin her yönüyle hızla geliştiği bir dönemdir. İlköğretimde tüm programlarımız onların, gelişimlerini desteklemek amacıyla öğrenci merkezli, öğrenci ihtiyaçlarını dikkate alarak yapılandırılır. Öğrencinin ilgi ve ihtiyaçları etrafında yoğunlaşır. Eğitimde bireysel farklılıkların ve bireysel gelişimlerin temel alınacağı model ve kuramlar uygulanır. Bunlar; Senaryo Temelli Öğrenme, Proje Temelli Öğrenme, Öğrenme Stilleri, Tematik Öğrenme Yaklaşımları ve Çoklu Zeka Kuramıdır.

Buna göre öğrenme süreci;

  • Merak uyandırma ve planlama
  • Araştırma – keşfetme- sorgulama
  • Çözümleme – derinleştirme
  • Paylaşma ve yaşantıya uygulama aşamaları ile geçirilir.

Proje çalışmalarının çok önemli bir yer tuttuğu eğitim – öğretim sürecimizde; öğrencilerimizin, her sınıf seviyesinde gelişim özellikleri ve eğitim programları (kazanımlar) doğrultusunda proje çalışmalarıyla araştırma, rapor hazırlama, rapor sunma, analitik düşünme, grupla çalışma gibi pek çok gelişimi hedeflenir.

“Üreterek öğrenme ” yaklaşımı içerisinde projenin yanı sıra bilgi ve diğer ürünlerin de üretilmesi ve paylaşılması çok önemli yer tutar.

Öğrencilerin, öğrenme sürecinde aktif olmalarını sağlayacak strateji, yöntem ve teknikler kullanılır. Bunlar; soru-cevap, tartışma, beyin fırtınası,  sorgulama, deney, kavram haritası ve dramadır.

Drama yöntemi bireyin bütün öğrendiği bilgileri gelişmekte olan rolü ile birlikte kullanmasına, hatta rolü geliştikçe kendisine gerekli olan bilgileri talep eder hale gelip, kendi kendine ona ulaşmasını sağlar. Drama yaratıcılığı geliştiren, yaratıcı birey yetiştiren bir eğitim alanıdır.

Eğitimde hedefimiz,   düşünme becerilerinin gelişmesi, eleştirel düşünme, problem çözme, karar verme ve bu becerileri yaşam becerilerine dönüştürerek öğrencilerimizin, toplumun etkin bir bireyi olmasını sağlamaktır.

Öğrencilerimizin akademik gelişimleri kadar davranışsal gelişimleri de önemlidir. Bu nedenle, öğrenim düzeyi ve psikolojik gelişimi sürekli izlenerek, daha iyiye gitmeleri için önlemler alınır. Velilerimizle işbirliği sağlanır.

Kolej Erken Başarı için “çocuğu hayata hazırlamak” eksik bir tanım. Erken Başarı’da “hayatı yaşıyorlar” bire bir çocuklarımız

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Kapalı Spor Salonu

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

ERKEN BAŞARI’DA SPOR EĞİTİMİ

Erken Başarı, spor eğitiminin temelini bilinçli ve amacına uygun düzenlenmiş eğitim ve öğretim çalışmalarından oluşturur. Erken Başarı’da spor ve eğitim birbiri üzerine örülmüş ve basamaklamalı bir çok eğitim kademelerinden oluşur.

Spor eğitimimizde çocuklara özgü öğretim ve gelişim ilkeleri öncelikli yer tutar.

Çocuğa spor oyunu için gerekli olan yalnızca saha, kale ve top gibi olanakları sunmak yeterli değildir. Çocuklar için çok daha önemlisi onlara değişik deneyim alanları ve amacına uygun içerikler sunarak, coşku, sevinç ve eğlenceylespora yönlendirmektir.

Çocukların spor eğitimi büyüklerin eğitiminden tamamen farklıdır. Çocuklar için uygulanan öğretim ilkeleri yetişkinlerin antrenman uygulamalarının azaltılmış şekli olmamalıdır.

Öncelikle sağlıklı bir spor yaşamı süreci içerisinde spor yapabilecek alt yapının oluşturulması ve çok yönlü gelişim çocuk ve gençlerin eğitiminde temel ilke olmalıdır.

Okulumuz spor çalışmaları, “Temel Spor Öğretim Modeli” anlayışı ve çerçevesi içerisinde kız ve erkek çocuklarının gelişim dönemleri de dikkate alınarak spora yönelme ve oynayabilme yolunu sunmaktadır.

 

Akıl Oyunları
Binicilik
Drama
Futbol
Görsel Sanatlar
Müzik
Proje ve Robotik
Satranç
Tenis
Tiyatro

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Özel Erken Başarı İlköğretim Okulu Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Özel Erken Başarı İlköğretim Okulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Özel Erken Başarı İlköğretim Okulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım