YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Tuzla Okan Koleji

Okan Koleji Tuzla
İstanbul Anadolu Yakası
İngilizce
İspanyolca
Fransızca
Rusça
ÇinceYabancı Dil
Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Okan Koleji Tuzla Kampüsü
 

Okan Koleji Tuzla Kampüsü, Milli Eğitimin genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden ve izinden bir an olsun ayrılmadan, bir üst akademik yaşantının alt yapısını oluşturacak bilgi, kültür, donanım ve değerler bütününe sahip olan, bilgiyi ve bilimi yaşama taşıyan , bireysel gelişimindeki gereksinimlerinin farkına varan, bu gereksinimleri karşılayacak duygusal yeterliliği ve becerisi olan, estetik ve etik değerleriyle evrensel düşünebilen gençler yetiştirir.


Okulumuzdaki eğitim sisteminin temelini oluşturan bilim, sevgi ve hoşgörü ilkelerinin ışığında öğrencilerimize, demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sağlanmaktadır. Bu ortamda öğrencilerimiz, bireysel öğrenme ve ekip çalışması becerilerini kazanmakta, Yetenek Geliştirme Programı ile kendilerine sağlanan kulüp olanaklarıyla da ilgi duydukları güzel sanatlar, spor ve bilim alanlarında yeteneklerini geliştirmeye teşvik edilmektedir. Okul müfredatımız, K12 yaklaşımıyla, anaokulundan liseye, yatay ve dikeyde birleştirilmiş bütünsel bir müfredattır. Konuları, tüm disiplinler entegre edilerek işleriz.


Ulusal ve uluslararası topluma değerli birey yetiştirmeyi amaç edinen okulumuzda Milli Eğitim Programı ile birlikte Uluslararası Bakolarya Organizasyonunun ilkokul 1. kademe eğitim programı (PYP) ile zenginleştirilerek uygulanmaktadır.IBPYP’ nin amacı 3-12 yaş arasındaki çocuklara anlamlı, yaşamla bağlantılı öğrenme deneyimleri kazandırabilecek, disiplinler arası geçişe imkan sağlayan, kullanılan metotlarda öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarının, kabiliyetlerinin, ilgi alanlarının ve öğrenme biçimlerinin göz önünde tutulduğu bir müfredat programı hazırlamaktır.


Okan Eğitim Kurumları olarak, her çocuğun öğrenebileceğine, başarısız çocuk olmadığına ve öğrencinin öğrenme sonuçlarını ortaya çıkarabilmenin en önemli hedef olduğuna inanırız. Ölçme-değerlendirmede hedefimiz sadece sonuç değildir. Süreçte her öğrencinin gelişimini detaylı şekilde gözlemler, kaydeder ve ilgili kişilerle paylaşırız.Bu anlayışla, ilkokulda, Eğitimde Avrupa’nın en büyük ölçme ve değerlendirme kurumu olan Cito’nun Türkiye’nin yenilikçi ve önder bir yaklaşımla eğitim sistemimize sunduğu ilk ürün olan Öğrenci İzleme Sistemini okulumuzda uyguluyoruz. Aynı anlayışla ,ortaokulda , Türkiye'nin saygın Ölçme Değerlendirme Merkezi ile çalışma kararı almış bulunmaktayız. Amacımız eğitim öğretimde ölçme ve değerlendirme çalışmaları yapmak; ölçülebilir, elle tutulabilir veriler sunmaktır.


Okulumuzda İngilizce çalışmaları sadece bir ders olarak değil, bir öğrenme ortamı, bir iletişim yolu olarak ele alınır. Dünyaca tanınmış yayın kuruluşları ile işbirliği içinde, Anasınıfında başlayan yoğun İngilizce ders saatlerimizde geliştirilmiş müfredatımız, alanlarında lisans diplomasına sahip yabancı öğretmenlerimiz ile Türkiye’nin saygın üniversitelerine öğrenim görmüş öğretmenlerimizle sınıflarımızda doğal bir İngilizce konuşma ortamı yaratılarak, öğrencilerimizin dili aktif olarak kullanmaları sağlanır. Farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen öğretmenlerimizin liderliğinde gerçekleşen çeşitli aktivitelerle okul yaşamımız zenginleştirilir, birçok aktivite çift dilde yapılır.


Öğrencilerimizin çağın gereklerine uygun, donanımlı bireyler olarak yetişmelerini, zihinsel yetenekleri ve iletişim becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla ikinci yabancı dili eğitimine büyük önem veren okulumuz 1.sınıftan itibaren ,seçmeli ders olarak Çince, Rusça, İspanyolca ve Fransızca eğitimine başlamaktadır. Okan Üniversitesi ile işbirliği yaparak ,Konfüçyüs Kültür Merkezi ve Rus Kültür Merkezinden destek alır.


Anaokulundan üniversiteye bütünlük taşıyan eğitim sistemi ile Okan Koleji ; deneyimli eğitimci kadrosu ile geleceği yetiştiriyor. Her çocuğun, birer yıldız gibi ülkemizin geleceğini aydınlatacağınıza olan inancımız sonsuzdur.

 

Okan Koleji Tuzla fiyatları, bursluluk sınavı, kampüs ve eğitim hakkında bilgi almak için lütfen bilgi formunu doldurun.

Okan Koleji Tuzla Fiyatları

Ort. Sınıf Mevcudu 24

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Voleybol Sahası
Akıllı Sınıf
Akıllı Tahta
Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
Görsel Sanatlar Atölyesi
Kapalı Havuz
Kütüphane
Müzik Atölyesi
Oyun Parkı
Spor Merkezi
Teknoloji Sınıfı
Yemekhane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Drama
Görsel Sanatlar
Halk Dansları
Jimnastik
Masa Tenisi
Modern Dans
Müzik
Perküsyon/Piyano/Gitar/Keman
Proje ve Robotik
Satranç
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Okan Koleji Tuzla Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Okan Koleji Tuzla yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Okan Koleji Tuzla İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

ETİKETLER

 

BU OKULU İNCELEYEN ŞU OKULLARI DA İNCELEDİ


Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım