YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Mef Koleji  İlkokulu Ortaokulu
İstanbul Avrupa Yakası
İngilizceYabancı Dil
1996 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

MEF İlkokulu, eğitim felsefesini Tam Öğrenme Modeli ile kavram, bilgi, beceri, tutum, davranış elementleri üzerine kurmuştur.

Buna bağlı olarak 1 ve 4. sınıflarda öğrenci merkezli eğitime işlerlik kazandıran "sorgulamaya dayalı eğitim" yapılmaktadır. Sorgulama programına temel teşkil eden ünite planları, o şubede derse giren bütün öğretmenler tarafından ortak olarak hazırlanır.

Eğitimde Ölçme Değerlendirme ve Program Geliştirme Birimi rehberliğinde öğrencilerin ihtiyaçlarına ve derslerin kazanımlarına yönelik yapılan planlarla öğrencilerin araştırmaları, tartışmaları, çözmeleri, öneri sunmaları, günlük yaşantıyla bağlantı kurmaları, sunmaları, arkadaşlarına öğretmenleri amaçlanmaktadır.

Öğrenciler yanlızca nota dayalı ölçme araçları ile değerlendirilmezler. Derslerde aynı zamanda oldukça zengin, notsuz - alternatif ölçme ve değerlendirme araçları da kullanılır. Rubrik (öğrenci ve öğretmenler tarafından ortak olarak belirlenen kriterler çizelgesi) çalışmalarıyla, öğrencinin olumlu davranışlara ve öğrenmenin önemine ilişkin farkındalık düzeyinin artması ve kendisini daha yakından tanıması sağlanır.

Öğrencinin çalışma alışkanlığı, tutum, davranış, beceri gelişimi ve derslerdeki başarısı, her ders için ayrıntılı olarak ayrı ayrı ele alınır. Gelişim karnesi ile her ara dönem sonunda veliler bilgilendirilir. Gelişim Karnesi, öğrencilerin kişisel gelişimlerini, çalışma alışkanlıklarını ve derslerdeki başarılarını ayrıntılı olarak gösteren notsuz bir karnedir. Her dersin açılımı ayrıntılı olarak yapılmıştır.

Öğrencileri, bir yıl boyunca edindikleri bilgi, tutum, davranış ve becerilerine ilişkin hazırladıkları portfolyo dosyaları ile gelişimlerini bizzat kendileri, annelerine ve babalarına sunarlar. Bu sunum; yıl içinde yarım saat süre ile öğrenci merkezli veli toplantısı adıyla gerçekleştirilir. Sunumda teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılır. Dolayısıyla veliler çocuklarının gelişimlerini, bizzat çocuklarının yaptığı sunumlarla görme fırsatı bulurlar.

İlköğretim 1-2 ve 3. sınıflarda iki öğretmenle temel çalışma ve öğrenme alışkanlarını kazanan öğrenciler, 4. sınıfta ise bir öğretmenle ortaokula geçiş sürecini yaşarlar.

Türkiye'de ilk olarak MEF Okullarında uygulanan bu yöntem, dünyada pek çok ülkede uygulanmaktadır. Öğretmenlerden biri, hazırlanan plana göre öğrencilerle birlikte dersi işlerken, diğer öğretmen öğrencileri izler, dikkati dağılan öğrencilerle ilgilenir, sessizce motivasyonlarını sağlayarak, çalışmalarında güçlük çeken öğrencilere destek verir.İki öğretmenin sınıfta uyum içinde hareket etmeleri ve yeri geldiğinde anlatımı birbirlerine devretmeleriyle sağlıklı bir öğretim ortamı sağlanır. 

Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu Fiyatları

KAYIT BİLGİLERİ

2013-2014 Eğitim ücretidir.

Güncel ücretler için lütfen iletişime geçiniz.

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Spor Merkezi

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Bale
Basketbol
Futbol
Görsel Sanatlar
Halk Dansları
Jimnastik
Modern Dans
Müzik
Satranç
Tenis
Tiyatro
Voleybol
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım