YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Fmv Ispartakule Işık Fen Lisesi

Fmv  Ispartakule Işık Fen Lisesi
İstanbul Avrupa Yakası
İngilizce
Almanca
FransızcaYabancı Dil
Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Fmv Özel Ispartakule Işık İlköğretim Okulu

 

1885 yılında Selanik'te kurulan, bugüne değin aydınlık bir gelecek için çalışan bireyler yetiştirme ilkelerinden vazgeçmeyen Feyziye Mektepleri Vakfı, bugün anaokulundan üniversiteye kadar uzanan bir ışık yaymaktadır ve bu Işık artık Ispartakule/Bahçeşehir Kampüsümüz ile Niştantaşı'ndan Maslak'a; Erenköy'den Şile'ye İstanbul'un dört bir yanına ulaşmıştır.

Böylesine köklü bir çınarın güvenli gölgesinde öğretmen ve öğrencilerimizle oluşturduğumuz başarılarla dolu bu resim, büyük bir özverinin eseridir ve bu özverinin ödülü olan geleceğe güvenle bakma ödülünü her Işıklı yaşamaktadır.


127 yıldır geçmişten geleceğe uzanan eğitim yolumuzda pek çok sistem değişikliği yaşadık ve her değişikliği kurum felsefemizin vazgeçilmezlerini unutmadan en iyi şekilde uyguladık. "Önce İyi İnsan Yetiştirmek" ten hiç vazgeçmedik. Her geçiş sürecinde velilerimizin güvenini hissetmek çok değerliydi ve her zaman da bu desteği hissettik.

Eğitim ve öğretim, sonucu kısa sürede alınabilen bir kavram değildir. Özgür düşünen, yaratıcı, girişimci, ulusal değerlerine sahip çıkan, aynı zamanda bir dünya vatandaşı olabilecek bilgi ve kültür birikimine sahip, dürüst, duyarlı, saygılı, çalışkan olmayı her türlü önceliği gören bir birey yetiştirmek, gerçek başarıdır. Bu başarı da Işık Okullarından mezun olan her öğrencinin kişiliğine bir nakış gibi işlenmiştir.


Siz değerli Işık Okulları Ispartakule/Bahçeşehir Kampüsü velilerimiz de çocuklarımızın yaşamında en önemli bölümü oluşturan okul sürecinde bizimle olmayı tercih ettiniz. Bizimle yeni bir kapıdan geçiyorsunuz. Işık ailesine hoş geldiniz. Güzel, mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi dileriz.
Saygı ve Sevgilerimizle.

Fmv Ispartakule Işık Fen Lisesi Fiyatları

KAYIT BİLGİLERİ

2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı için yeni öğrenci alımlarımız 3 Şubat 2014  tarihinde başlayan görüşmelerle gerçekleşir.

Okullarımıza ve özellikle ilköğretim 1.sınıflarına çok yoğun bir talep olduğundan 1. sınıfa öğrenci alımlarında halen anaokullarımız 6 yaş grubunda öğrenim gören öğrencilerimiz, kesin kayıt yaptırma konusunda öncelikli hakka sahiptirler. Her okulumuzun 1. sınıfa öğrenci alımı ile ilgili kontenjanı belirlenerek bu doğrultuda kontenjan ve öğrenci alımı ile ilgili ilan – duyuru sonrasında, başvuru sırasına göre öğrenci görüşmeleri yapılır.

Başvuru sırasında öğrencinin kimlik fotokopisi ve bir adet fotoğraf istenir, başvuru dilekçesi veli tarafından doldurulur. 1. sınıf için başvuran öğrencilere psikolojik danışmanlar bireysel öğrenci tanıma görüşmesi ve okul olgunluğu çalışması yapılır. Sonucuna göre kayıt hakkı kazanır. Okul tanıtım ve görüşmeleri için randevu gerekmektedir.

Ara sınıflara öğrenci alımlarında düzey belirleme sınavı ve psikolojik danışmanlar tarafından bireysel öğrenci tanıma görüşmesi yapılır.

Başvuru sırasında öğrencinin kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi ve bir fotoğraf istenir, başvuru dilekçesi veli tarafından doldurulur.Okul tanıtım ve görüşmeleri için randevu gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen evrakların teslimi sırasında tanıma çalışması görüşmesinin tarihi belirlenir ve düzey belirleme sınavına kaydı yapılır. Tüm düzeyler için düzey belirleme sınavı / öğrenci tanıma çalışması görüşmesi makbuz karşılığı 150 TL ile ücretlendirilir. Öğrencinin kayıt hakkı kazanamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Bu tutar kayıt hakkı kazanan öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerinden düşülmez. Ara sınıflar için yapılan düzey belirleme sınavı sonuçları okullarımızda ve web sitemizde ilan edilir.

Işık Liseleri hazırlık sınıfına ise 8. Sınıf SBS puanlarına göre(orta öğretim başarı puanı eklenmeden) öğrenci alınacak olup ayrıca bir duyuru yapılacaktır.

FİZİKSEL İMKANLAR

Çok Amaçlı Salon
Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Spor Merkezi
Yemekhane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Futbol
İngilizce
Jimnastik
Müzik
Perküsyon/Piyano/Gitar/Keman
Satranç
Tiyatro
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Mart ayı yemek listesi için tıklayınız

Organik Beslenme

Fmv Ispartakule Işık Fen Lisesi Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Fmv Ispartakule Işık Fen Lisesi yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Fmv Ispartakule Işık Fen Lisesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

ETİKETLER

 
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım