YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Fatoşabla Koleji Kampüsü
Ankara
İngilizceYabancı Dil
1972 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

1972 yılının 16 Temmuz’unda Küçükesat Yalım Sokak’ta Özel Fatoş Abla Kreş ve Anaokulu olarak faaliyete başlayan okulumuz Ekim 1972 yılında Küçükesat Büyükelçi Sokak No:9 adresindeki üç katlı binaya öğrencilerin artması nedeniyle taşınmıştır.
1985 yılında Özel Fatoş Abla İlköğretim Okulu, 1986 yılında da Özel Fatoş Abla Lisesi açılmıştır. Türkiye’de ilk defa lise hazırlık sınıfı okulumuz tarafından açılmıştır.
Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda eğitim verilen okulumuzda bazı dersler İngilizce yapılmaktadır. Sınıflarımız 16-20 kişiliktir. Okulumuzda tam gün eğitim verilip, dersler sabah 09:00 ‘da başlayıp akşam 16:40 ‘da sona ermektedir.
Ana sınıfımız 4-6 yaş arası olup İngilizce dersi anasınıfında başlar. Ana sınıfında her gün 1 saat İngilizce dersinin yanında drama, bale, folklor, bilgisayar dersleri de verilmektedir.
İlköğretim 1., 2., 3., 4., ve 5’inci sınıflarda çantalar okulda kalmakta; ödevlerin hepsi öğretmenler gözetiminde okulda yapılmaktadır. Eve çanta göndermiyoruz.
1991 yılında Fransa’nın Nice kentinde yapılan folklor yarışmasında İlköğretim Trabzon yöresi Akçaabat horon ekibimiz 38 ülkeyi yenerek Avrupa Şampiyonu olmuştur. Basketbolda devamlı şampiyon olarak birçok kupa sahibi olan öğrencilerimiz mevcuttur.
Okulumuz öğrencileri İngiltere’nin Bristol kentinde, İspanya’nın Madrid, Barselona ve Valsain’de çevre ile ilgili olarak Haliç Projesi ve Caretta Caretta (Deniz Kaplumbağaları) konulu konferans verdiler. Dünya literatürüne her ülkeden bir okul, Türkiye’de de Fatoş Abla Koleji yazılmıştır.
2007 – 2008 öğretim yılında “ ÖZEL FATOŞ ABLA AKŞAM LİSEMİZ “ açılmıştır.

Fatoşabla Koleji Kampüsü Fiyatları

EĞİTİM

NEDEN FATOŞ ABLA
Özel Fatoş Abla Koleji, “Sevgi+Sevgi=Sevgi” anlayışıyla öğrencileri geleceğe hazırlamaktadır. Anne ve babalara “Sizin bizden beklentiniz başarımız ve sevgimizdir” diyen kolejimiz, yıllardır hem sporda hem de üniversiteye girişte çok başarılı sonuçlar almaktadır. Bünyesinde Anasınıfı, İlköğretim okulu, Anadolu Lisesi ve Akşam Lisesi’ni barındıran kolejimiz, velilere “Çocuğunuza en az sizin kadar yakınız. Gücümüzü sizlerden alıyoruz” diyerek seslenmektedir.

İngilizce eğitimin ön planda olduğu okulumuzda, ders saatleri 09:00’da başlayıp 16:40’a kadar süren tam gün eğitim uygulanmaktadır. Sınıflarımızda televizyon, bilgisayar, dvd ve yansıtıcı ile eğitim yapılmaktadır. 16:40 – 18:00 saatleri arasında ücretsiz etüt verilmektedir. Spor branşlarında Ankara, Türkiye ve Avrupa Şampiyonlukları ile adını duyuran okulumuz, bu iddiasını her sene sürdürmektedir. OKS başarısı yüzde 99 olan kolejimizin ilköğretim öğrencileri okuldan eve ödev götürmemekte olup, ödevleri sınıfta öğretmenleri ile birlikte yapmaktadırlar. Öğrencilerimizin gelişimlerini folklor, dans, bale, tiyatro, drama, satranç, basketbol, tenis, futbol ve enstrüman etkinliklerimizle destekliyoruz. Milli bayramlarımızın, örf ve adetlerimizin değerini biliyor, bugünlerimizi öğrencilerimizin hazırlamış olduğu gösterileriler ile kutluyoruz.

Öğretmenlerin ve okul kurucusu Fatoş Abla’nın birebir ilgisi ile öğrencilerin sorunları çözülüp, öğrencilerin içindeki yeteneklerin ve değerlerin çıkarılması sağlanmaktadır. Bu sayede okul hayatı sonrasında ki hayatında da öğrencinin girişken ve başarılı olması hedeflenmektedir.

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Çok Amaçlı Salon
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Fatoşabla Koleji Kampüsü Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Fatoşabla Koleji Kampüsü yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Fatoşabla Koleji Kampüsü İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım