YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Enka  İlkokulu ve Ortaokulu
İstanbul Avrupa Yakası
İngilizceYabancı Dil
1996 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

1994 yılında bir öğleden sonra, Ankara'dan kalkan bir uçakta, ENKA Holding Başkan Vekili Sinan Tara’nın yanındaki koltukta bankacı ve sivil toplum görevlisi İbrahim Betil oturuyordu. Yolculuk sırasında İbrahim Betil, ülkenin kültür başkenti İstanbul'da bir mükemmeliyet merkezi, ülke çapında eğitim için bir esin kaynağı olacak farklı bir Türk okulu ile ilgili görüşünü dile getirdi. Bu görüş, Anaokulunun, İlköğretim okulunun ve Lisenin kurulması ile birlikte artık gerçek oldu.

1996 yılının Eylül ayında sayıları 200’ün biraz üzerinde olan öğrencisiyle gerçekleştirilen açılışın ardından okul, geçici merkezinden, Sadi Gülçelik Spor Tesisleri’ndeki hızla genişleyen ana kampüsüne taşındı. Şimdi ise her gün boğazın her iki yakasından, anaokulundan on ikinci sınıfa kadar sayıları 1100’ü aşan öğrencilerimiz okulumuza gelmektedir. İlk mezunlarımızı verdik ve artık öğrencilerimiz, Türkiye’de ve yurtdışında çok iyi üniversitelerde öğrenim görüyorlar.

ENKA Okulları, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kanun ve yönetmeliklerine tabi özel bir kurum olarak hizmet vermektedir. ENKA Vakfı, okulumuzun kuruluşu ve devamı için gerekli olan maddi katkıyı sağlamıştır ancak okulumuz ücret almayan bir Yönetim Kurulu tarafından idare edilen bağımsız, kâr amacı gütmeyen bir okuldur.

1999 yılının Ekim ayında, Marmara Depremi’nin hemen ardından, ENKA Okulları, bu afetin genç kurbanları için ikinci bir okul açmıştır. Kampüs, depremin yıkıcı gücünden büyük ölçüde etkilenen orta büyüklükte bir sanayi şehri olan Adapazarı'nın yakınında yer alır. Okul, giderek büyüyüp gelişen bir ortamda dört yüzden fazla anaokulu, ilköğretim okulu ve lise öğrencisine hizmet vermektedir.

Enka İlkokulu ve Ortaokulu Fiyatları

KAYIT BİLGİLERİ

2013-2014 Eğitim ücretidir

Güncel ücretler için lütfen iletişime geçiniz 

Özel ENKA Okulları'na “Aday Kaydı” yaptırmak isteyen veliler ekte yer alan Aday Kayıt Formu 'nu doldurarak (Excel formatındadır) , ögrenciye ait nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Kayıt- Kabul Koordinatörlüğü’ne faksla (212.2865937) göndermeleri veya bizzat okula gelerek teslim etmeleri gerekmektedir. Okulumuza gönderilen Aday Kayıt Formları tarih sırasına göre ilgili yıllar için bekleme listelerinde sıraya yerleştirilmektedir. Anaokulu’na başvuru yapan adayların ilk başvurularında yalnızca bir yaş grubuna değil, istedikleri farklı yaş gruplarına (3-4-5 yaş) başvuru yapabilmeleri mümkündür. Faksla başvuran velilerin, kayıt bölümünden mail ile gelen onayı kesin kayıt gününe kadar saklamaları tavsiye edilir. 

Anaokulu 3 yaş ve 4 yaş sınıfları kayıtlarında Enka Okullarında kayıtlı öğrencilerin kardeşlerine öncelik verilmektedir. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla 3 yaş sınıfında öncelik verilen kardeşlerin sayısı 6 ile sınırlandırılmıştır. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılından itibaren öncelik verilen 4-5 yaş kardeşlerin sayısındaki sınırlama kaldırılmıştır. 

Her yıl ikinci dönemde, Anaokulu, İlköğretim ve Lise programlarının ayrıntılı olarak anlatıldığı tanıtım günleri düzenlenir. Kayıt Kabul Ofisi, yıl boyunca hergün 09.00-15.30 saatleri arasında açıktır. Sizi Enka ile tanıştıracak yetkili bir kişi ile randevu alarak görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca Kayıt Kabul ofisinden randevu alınarak okul yöneticileri ile de görüşme sağlanabilir.

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası
Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Oyun Parkı
Yarı Olimpik Havuz

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Futbol
Jimnastik
Müzik
Satranç
Tenis
Tiyatro
Voleybol

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Enka İlkokulu ve Ortaokulu Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Enka İlkokulu ve Ortaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Enka İlkokulu ve Ortaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

BU OKULU İNCELEYEN ŞU OKULLARI DA İNCELEDİ


Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım