YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Florya Bahçeşehir Koleji

Bahçeşehir Koleji Florya
İstanbul Avrupa Yakası
İngilizce
Almanca
İspanyolca
FransızcaYabancı Dil
2007 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Florya Bahçeşehir Koleji

 

Bahçeşehir & BJK Kolejleri ve Uğur Eğitim Kurumları zincirinin bir halkası olan Bahçeşehir Koleji Florya İlkokulu 2007-2008 Eğitim- Öğretim yılından itibaren Anaokulu ve İlköğretim Okulu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FLORYA Anaokulu – İlkokulu ve Ortaokulu Kurucumuz Enver YÜCEL’in ve Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK’in katılımıyla 09 Eylül 2007 tarihinde 230 öğrenci ile eğitim hayatına başlamış, 2013-2014 yılında 810 öğrencisi ile eğitim – öğretim hayatına devam etmektedir.

 

Bahçeşehir Koleji Florya fiyatları, bursluluk sınavı, erken kayıt avantajları, kampüs hakkında bilgi ve randevu almak için lütfen bilgi formunu doldurun.

  •  

Bahçeşehir Koleji Florya Fiyatları

KAYIT BİLGİLERİ

2014 - 2015 Kayıt Koşulları

 

  • 1.sınıflara hazırlık sınıflarından doğrudan öğrenci kabul edilir.
  • 1.ve 2. sınıflara kontenjan açığı kadar Rehberlik Tanıma Çalışması ile,
  • 3.ve 4.sınıflara Akademik Değerlendirme Sınavı ( Türkçe , Matematik, Hayat Bilgisi ve İngilizce dersleri ) ve Rehberlik Tanıma Çalışması ile,
  • 5., 6., 7. ve 8. sınıflara Akademik Değerlendirme Sınavı ( Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji , Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri ) ve Rehberlik Tanıma Çalışması ile kontenjan açığı kadar öğrenci kabul edilir.

Akademik Değerlendirme Sınavı ve Rehberlik Tanıma Çalışması, randevu alınarak yapılır.

5., 6., 7. ve 8. sınıflara Akademik Değerlendirme Sınavı sonuçlarına göre belirli oranlarda burs verilir.

ANLAŞMALI KURUMLAR

EĞİTİM

Bahçeşehir Koleji Florya Eğitim Felsefesi


Öğrencilerimizi 21. Yüzyıl yaşam ve kariyer becerileriyle donatarak, geleceğin liderleri, bilim insanları ve global ekonomi içinde rekabet edebilen başarılı bireyler olarak yetiştirmek ve eğitimde bir dünya markası olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve varlığının önemini ve değerini kavrayan, Atatürk ilkelerini özümsemiş ve bu ilkeleri yaşatma bilincini kazanmış. 21. Yüzyıl becerileriyle donatılmış. Bilgi sistemlerine hakim ve teknolojik yeterlilik sahibi. Kendi ülkemize ait ulusal değerleri evrensel ilk eve değerler ile bütünleşik olarak özümsemiş. Kendisine, yaşadığı çevreye ve farklı kültürlere saygılı, sorumluluk sahibi, duyarlı. Sosyal sorumluluk bilincine sahip. Yenilikçi ve lider. Dünya dillerini etkin olarak kullanabilen bireyler yetiştirmektir.

Ort. Sınıf Mevcudu 24
Öğretmen Sayısı 96
Toplam Öğrenci Sayısı 714

FİZİKSEL İMKANLAR

Spor Salonu - Florya Bahçeşehir Koleji


Okulumuzda Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul olmak üzere 3 blokta Eğitim verilmektedir. Anaokulunun oyun parkı, 1.- 2. Sınıfların bahçesi, 3.- 4. Sınıfların bahçesi ve ortaokul bahçesi ayrı olup, böylece büyük öğrencilerimizin özgürlüğü kısıtlanmamış olup, küçük öğrencilerimizin de güvenliği sağlanmaktadır.


Okulumuzun yemekhanesinde ayrı iki alanda  ana yemek servis bölümü ve salata barı bulunmakta olup, anaokulu yemekhanesi kendi bünyesinde servis vermektedir. 250 kişi oturma kapasiteli Konferans Salonu, Sosyal Anfi, Ortaokul Müzik Dersliği, iPad Sınıfı, Kapalı Spor Salonu, Bedensel Beceri ve Sportif Koordinasyon (BSK) Salonu, Satranç Dersliği, Bale ve Modern Dans Aktivite Salonu, Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, Bilgisayar Laboratuvarı, Matematik Laboratuvarı, KÖS (Kişisel Öğrenim Stili) Sınıfları, Kütüphane, İlkokul Müzik Dersliği, Görsel Sanat Atölyeleri, Yaratıcı Drama Atölyesi, Yaratıcı Okuma- Yazma Atölyesi, Açık ve Kapalı Yüzme Havuzu, İngilizce Uygulama Derslikleri bulunmaktadır. Ayrıca Anaokulumuz bünyesinde bulunan Sanat Atölyesi, Fen ve Bilim Atölyesi, Ritim Atölyesi, Teknoloji ve iPad Sınıfı, Okuma – Yazma Sınıfı ile tam kapsamlı ve uygulamalı eğitim verilmektedir.

Açık Basketbol Sahası
Açık Havuz
Açık Voleybol Sahası
Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
Halı Saha
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Spor Merkezi
Yemekhane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Florya Bahçeşehir Koleji - Müzik Klubü

Öğrencilerimiz İlkokul eğitimlerine başladıklarında Aktivite Tanıtım Kitapçığında sunulan zengin kulüp etkinlikleri seçeneklerinden ilgi alanları doğrultusunda tercih edecekleri bir kulüp etkinliği ile ilgili de eğitim almaktadırlar.

Okulumuzda;

2013-2014 Eğitim- Öğretim yılı için;

2. sınıflarda : Resim-Cam ve Ahşap Boyama Kulübü, Orff Kulübü, Gitar Kulübü, Futbol Kulübü, Yüzme, Basketbol, Masa Tenisi, Drama and Movie Club, Satranç, Uluslar arası ve Bölgesel Çalışmalar Kulübü (Internatıonal and Regıonal Club), Buz Pateni, ,Jimnastik Kulübü, Bale, Moda Tasarım ve Stilistik, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Seramik Kulübü, Tiyatro Kulübü.

3. ve 4. Sınıflarda: Resim-Ebru ve Ahşap Boyama Kulübü, orchestra Kulübü, Gitar Kulübü, Futbol Kulübü, Yüzme, Basketbol, Masa Tenisi, Drama and Movie Club, Satranç, Moda Tasarım ve Stilistik, Uluslar arası ve Bölgesel Çalışmalar Kulübü (Internatıonal and Regıonal Club), Buz Pateni, Jimnastik Kulübü, Dans Kulübü, Voleybol, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Takı Tasarım Kulübü, Tiyatro Kulübü.

6. ve 7. Sınıflarda: Seramik Kulübü, Moda Tasarım ve Reklamcılık, Gitar, Futbol, Yüzme, Basketbol, Masa Tenisi, Jimnastik Kulübü, Bilişim Teknolojileri, Dans Kulübü, Drama ve Movie Club, Jmun Club (Junior Model United Nations), Satranç, Tiyatro Kulübü, Voleybol, Halk Oyunları, Orkestra Kulübü, Buz Pateni ve Buz Hokeyi, Özgün Baskı ve Resim Kulübü.

 

Bale
Basketbol
Buz Hokeyi
Buz Pateni
Drama
Futbol
Görsel Sanatlar
Halk Dansları
Jimnastik
Masa Tenisi
Modern Dans
Müzik
Satranç
Seramik Kulübü
Sinema
Tiyatro
Voleybol
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Örnek yemek listesi için tıklayınız.

Organik Beslenme

Bahçeşehir Koleji Florya Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Bahçeşehir Koleji Florya yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Bahçeşehir Koleji Florya İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

ETİKETLER

 
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım