YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Anadolu Üniversitesinde, her türlü altyapısı tamamlanmış, çağdaş teknolojik olanaklara sahip, demokratik bir ortamda öğrenci odaklı eğitim verilmekte

Anadolu Üniversitesi
Eskişehir
Kampüs içi Yurt Yok
-
Yabancı Dil
1982 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Anadolu Üniversitesinin temelini, 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi oluşturur. 1982 yılında Anadolu Üniversitesine dönüşen kurumumuz, kısa zamanda yalnızca ülkemizin değil, dünyanın en büyük üniversiteleri arasında çağdaş, dinamik ve yenilikçi bir üniversite olarak yerini almıştır. Bir bilim ve kültür merkezi aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan ve ana kampüs niteliğinde olan, Yunusemre kampüsünde fakülte ve yüksekokulların bazılarıyla idari birimler ve sosyal tesislerin önemli bir kısmı yer almaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Mühendislik  Fakültesinin bulunduğu 2 Eylül Kampüsü ise kent merkezine 5 kilometre uzaklıktadır.
 
Anadolu Havaalanı da bu kampüstedir. Bunun yanında yine şehir merkezinde Porsuk Meslek Yüksekokulu kendi binasında eğitim vermektedirler. Anadolu Üniversitesi, üçü uzaktan öğretim sistemi uygulayan 16 fakültesi, 3 yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuvarı,4 meslek yüksekokulu, 9 enstitüsü, 25 araştırma ve uygulama merkezi ile 15 araştırma-geliştirme-uygulama birimiyle evrensel üniversite değerlerine sahip Türk Yüksek Öğretiminde ilklere imza atmış bir üniversitedir. Bu ilklerin başında, uzaktan öğretim sistemini hayata geçirmenin başarısı gelmektedir. Bugün uzaktan öğretim yapan üç fakültenin toplam öğrenci sayısı 1 milyonun üstündedir. Bu sistemin geliştirilmesinde gösterilen başarı, bir çok ülke tarafından örnek alınmaktadır.
 
Anadolu Üniversitesi, en son teknolojik olanaklarla donatılmış bölümlerinde, her biri alanında en iyisi olmak için çalışan ve tüm zamanını öğrencileriyle paylaşan geniş öğretim kadrosuyla öğrencilerini, yaratıcı ve dinamik eğitim ortamları içinde geleceğin en iyileri olarak hazırlamak için çalışmaktadır. Olayların uzağında güvenli ve çağdaş kampüslerde bir öğrenci için gerekli olan her olanak bulunmaktadır. Öğrenciler, İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerle eşzamanlı olarak sinema, tiyatro, konser ve sergi salonlarımızda kültürel ve sanatsal etkinlikleri kolayca izleyebilme, sanatçılarla yapılan söyleşilere katılabilme, kampüslerde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda, uluslararası standartlarda yapılmış spor salonlarında, tenis kortlarında, yeşil sahalarda her tür sporu yapabilme olanağını bulurken, boş zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirebilmektedir. Çeşitli kurumların sağladığı bursların yanı sıra belli bir başarıyı tutturmuş ihtiyaç sahibi öğrencilere barınma ve beslenme yardımı uygulamalarıyla; sunduğu yemek ve sağlık hizmetleriyle; çağdaş ve güvenli kampüsleriyle Türkiye adına övünç duyduğumuz Anadolu Üniversitesi dünyaya kucak açmaktadır.

PROGRAMLAR

Meslek Y.O
Yüksek Lisans
Doktora
Uzaktan Eğitim

Bölümleri listelemek için lütfen fakülte isimlerine tıklayınız

Açıköğretim Fakültesi

Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu

Eczacılık Fakültesi

Edebiyat Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Fen Fakültesi

Havacılık Ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Hukuk Fakültesi

İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi

İletişim Bilimleri Fakültesi

Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Turizm Fakültesi

FİZİKSEL İMKANLAR

Bankalar
Bilgisayar Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Fitness Center
Halı Saha
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Spor Merkezi
Squash Salonu
Tenis Kortu

Sosyal Olanaklar

Eğitim, bilim, kültür ve sanayi merkezi olan Eskişehir, aynı zamanda bir tarih beldesidir. Frig, Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarından derin izler taşıyan Eskişehir, Cumhuriyet Türkiye’sinin hedeflediği çağdaşlaşma çabalarının öncülerinden olup, bilinen yedi bin yıllık tarihi ile bir kültür mozayiğidir. Kent nüfusu, eğitim döneminde öğrencilerle birlikte hareket kazanır; yani Eskişehir, bir gençlik ve öğrenci merkezidir. Kentin içinden geçen Porsuk Çayı ve iki yanındaki kafeler Eskişehir’e adeta bir sahil kenti görünümü kazandırırken sinema, tiyatro, konser ve sergi salonlarındaki etkinlikler öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için de çeşitli olanaklar sağlar.

 

Anadolu Üniversitesinde, eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem verilmektedir. Bu kapsamda, konferans, seminer, panel, kongre, sempozyum gibi bilimsel toplantılar; gösteri, sergi, tiyatro, konser gibi çok sayıda kültürel etkinlik gerçekleştirilmekte; her birimdeki küçük konferans salonlarının yanı sıra Yunusemre Kampusünde hemen Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Kongre Merkezi ve Sinema Anadolu da sürekli etkinliklere sahne olmaktadır. Uluslararası Eskişehir Festivali’nin etkinliklerinin büyük bir kısmı, her yıl ekim ayı içinde Anadolu Üniversitesi salonlarında gerçekleştirilmekte; yıl boyunca özel grupların konser ve gösterileri, Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi gibi kuruluşların yapıtları da izleyicilere sunulmaktadır. Tarihi binaların restorasyonuyla Odunpazarı Semtinde oluşturulan Cumhuriyet Tarihi Müzesi ve Eğitim Karikatürleri Müzesiyle Yunusemre Kampusündeki Çağdaş Sanatlar Müzesi de Anadolu Üniversitesinin kültürel zenginlikleri arasında yer almaktadır.

Öğrenciler, üyesi oldukları kulüpler ve topluluklar içinde hazırladıkları etkinliklerle hem kendilerini ifade etme olanağı bulmakta, hem de becerilerini arkadaşlarıyla paylaşmaktadır. Öğrenciler kantinleri ve kafeteryalar da gerektiğinde bu etkinliklere sahne olmaktadır. Anadolu Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu, çeşitli yörelerimizin oyunlarıyla hem yurt içinde hem de yurt dışında başarılı gösteriler sunarken, Senfoni Orkestrası ile Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Koroları ise kendi dallarındaki müziğin genç kuşaklarca tanınmasına büyük katkıda bulunmaktadır. Tiyatro Anadolu da kendi alanında Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel tiyatro topluluğu olarak geniş bir repertuvarla izleyicilerle buluşmaktadır. Anadolu Üniversitesinin Yunusemre Kampusündeki Anadolu Otel, Akademik Kulüp, Taşbina Restoran ve Konukevi üniversite mensupları ve konuklarına hizmet sunarken aynı zamanda turizm ve otelcilik eğitimi alan öğrencilere uygulama ortamı da sağlamaktadır. Üniversitenin olanaklarıyla restore edilip “butik otel” olarak hizmet veren Odunpazarı Konukevi de bu alanda özel bir yer almaktadır.

Yıl boyu hemen her gün çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirildiği Anadolu Üniversitesinde Mayıs ayları bir başkadır. Ay boyunca, başta öğrenci kulüpleri olmak üzere tüm birimler, hazırladıkları programları “Bahar Şenlikleri” kapsamında, salon ve açık hava ortamlarında bir festival havası içinde sunmakta, gerçekleştirilen panayır ve şenliklerle üniversite yaşamı daha da renklenmektedir. Birimler arasındaki spor karşılaşmalarının finalleri de şenlikler sırasında gerçekleştirilirken, doyumsuz bir coşku yaşanmaktadır. Üniversitemizdeki birimlerin sunduğu gösteriler ve konserlerle öğrenciler kendilerini ifade etme olanağı bulurken yerli ve yabancı toplulukların etkinlikleri de Bahar Şenliklerini uluslararası bir düzeye taşımaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundaki eğitimin yanı sıra, Anadolu Üniversitesinde hem spor kulübü hem de spor birliği kapsamında bini aşkın genç, spor yapma olanağı bulmaktadır. Bayan Masa Tenisi ve Bayan Hentbol takımları, Avrupa Kupalarında Türkiye’yi temsil etme başarısı gösterirken, çeşitli dallarda Anadolu Üniversitesi sporcuları gerek Eskişehir’de gerekse Türkiye düzeyinde başarılı sonuçlar almaktadır. Anadolu Üniversitesi bünyesinde öğrencilerin yararlandığı spor salonları, kapalı yüzme havuzu, futbol sahaları, tenis kortları, açıkhava voleybol ve basketbol alanları gibi spor tesisleri bulunmaktadır. Her yıl düzenlenen spor şenliği sırasında değişik dallarda yüzlerce öğrencinin aktif olarak yer aldığı karşılaşmalar büyük heyecan kaynağı olmaktadır.

Amerikan Futbolu
Basketbol
Briç
Dağcılık
Eskrim
Futbol
Hentbol
Kano
Müzik
Okçuluk
Satranç
Voleybol
Yüzme

FOTO/VİDEO

YEMEK

Anadolu Üniversitesi Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Anadolu Üniversitesi yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Anadolu Üniversitesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

BU OKULU İNCELEYEN ŞU OKULLARI DA İNCELEDİ


Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım