YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Okul Öncesi

Özel Çalışkan Çocuk Anaokulu

1
  Özel Çalışkan Çocuk Anaokulu
  İstanbul Anadolu Yakası
  İngilizceYabancı Dil
  Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okula ait mesafe bilgisi bulunmamaktadır.

  Çalışkan Çocuk Anaokulu, 2009-2010 öğretim yılında “Eğitimde İyi Başlangıç” anlayışıyla kurulmuştur. 

  Eğitimde amacımız, eğitimi sürekli güncellenen bir süreç olarak değerlendirerek, uzman psikolog ve eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarımızı, mutlu, kendine güvenen, sağlıklı, çevresine duyarlı, kendisini ve başkalarını seven aynı zamanda saygı duyan, paylaşmayı bilen uygar bireyler olarak yetiştirerek, okul öncesi gelişimlerine yardımcı olmaktır. 

  Bu amaca uygun olarak tüm profesyonel program ve metotların yanında çocuklarımıza anne dikkati ve şefkati ile yaklaşıyor, tüm ihtiyaçlarının giderilmesinde, kendi ev yaşantılarına paralel figürler ile destekliyoruz. Örneğin sağlıklı ve besleyici yemek menülerimizi gerçek anneanne ve babaanneler tarafından pişirip servis ediyoruz. Tüm eğitim ve destek personelimizle, her çocuğumuzun kendine özel duyarlılıklarını takip ediyor ve onların eğitim hayatına başlangıçlarını en iyi şekilde yapmalarını sağlıyoruz. 

  Öğretmenlerimiz takımın, üstün kalite ve tecrübeye sahip, profesyonel üyeleridir. Üstelik, daha fazlası her biri kişiliklerinde sevgi, şevkat ve içtenliğe sahiptirler. Bunun çocuğun hayatında , alışmış olduğu arkadaş ve aile çevresinden sonra dışarıda ilk yalnız olarak tanıdığı yetişkin olması açısından çok büyük önemi vardır. Öğretmenlerimiz her çocuğa ayrı bir kişisel dikkat ve özen göstererek yaklaşırlar.Sınıflarda çocukların kendi bağımsızlık ve özgüvenlerini rahatça ifade edebilecekleri ve bunu kendi kendilerine kurabilecekleri sıcak bir ortam yaratırlar. İyi birer örnek olarak insani değer ve eşitlik ilkelerini teşvik ederler. 

  Velilerimiz okulumuzda çok önemli bir rol oynarlar.Velilerle okulun birbirini desteklediği bir eğitimin daha etkili olduğunu düşündüğümüzden, okulumuz her zaman velilerimizle yakın bir ilişki kurmaktadır. İnanıyoruz ki; yakın bir ev-okul ortaklığı çocuğun aydın gelişimi kadar kişisel ve sosyal gelişiminde de olumlu sonuçlar verir. 

  ÇALIŞKAN ÇOCUK ANAOKULU velilerimizden gelecek tüm öneri ve yorumlara memnuniyetle açıktır. 

  Çünkü biz iyi bir başlangıcın yarı yarıya başarmak olduğunu çok iyi biliyoruz…

  Özel Çalışkan Çocuk Anaokulu Fiyatları

  İNDİRİMLER

  KAYIT BİLGİLERİ

  Güncel fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz. 

  EĞİTİM

  ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ EĞİTİM PROGRAMI 

  Erken çocukluk döneminde bulunan 0-6 yaş grubu çocuklarının gelişim alanlarını bilmek; onların normal, sağlıklı ve yaşına uygun bir gelişim gösterip göstermediğini anlamak çok önemlidir. çünkü çocukları geleceğe en iyi şartlarda hazırlayabilmek onlara verilecek kaliteli bir eğitim sistemiyle doğrudan ilişkilidir. İnsan zekasının %75'inin okul öncesi dönemde kazanıldığı gerçeği de bu önemi desteklemektedir. Yapılan araştırmalar doğru bir okul öncesi eğitiminin çocukları uzun vadede daha üretken, daha yaratıcı, sorun çözmede daha etkin ve sosyal becerilere sahip birey olarak yetiştiklerini ortaya koymaktadır. 

  Okulumuzun eğitim programları; Gardner'ın Çoklu Zeka Kuramı'nı, Montessori ve High Scope (etkin öğrenme) yöntemleriyle sentezleyerek okul öncesinden başlayarak çocuklara kendilerini keşfedecekleri zengin bir öğrenme ortamı sunmakta, çocuğun zekasını geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu eğitim anlayışı çocukların ne yapabildiğini değil, neyi yapabileceğine bakarak onları geliştirmeyi hedeflemektedir. 

  Oyun çocukların çevreleri hakkında yeni şeyler öğrendikleri ve her alanda gelişimlerini destekledikleri (fiziksel, sosyal, duygusal, bilişsel ve sözel) en önemli araçtır. Bu yaşla ve bireysel özelliklerle bağlantılıır.Biz bu anlayış çerçevesinde kaliteli bir okul öncesi eğitim programı sunuyoruz. Çocuklara yetenek ve becerilerini geliştirebilecekleri yaşlarına ve ilgilerine uygun oyun seçenekleri ortamı sağlıyoruz.Öğrenme yaklaşımımız her çocuğun "tek" olduğu ve en iyi öğrenmenin yaparak, yaşayarak gerçekleştiği üzerine kuruludur. Yaratmak ve denemek onları yaşam boyu öğrenmeye hazırlar. 

  Çocuklar ; 
  "duyduklarını unuturlar"...
  "gördüklerini hatırlarlar"...
  "yaptıklarını öğrenirler." 

  Bütün bunları gözönüne alarak çocuklarımıza mutlu , sıcak, samimi bir ortama hazırlıyoruz. Bu ortam içinde çocuklar aileleri ile işbirliği kuran profesyonel eğitimcilerimiz eşliğinde potansiyellerini geliştirirler. 

  ÇALIŞKAN ÇOCUK ANAOKULU okul öncesi eğitim programı aşağıdaki gelişim ve öğrenme alanlarını dengeli bir biçimde kapsamaktadır

  • Sosyal-Duygusal Gelişim
  • Sözel ve Dilsel Gelişim
  • Psikomotor Gelişim
  • Yaratıcılık Gelişimi
  • Yaşadığımız dünyayı tanıma ve anlama

  Biz inanıyoruz ki, çocuklar eğlenceli, anlamlı biçimde ve uygun şartlarda öğrenme hakkına sahiptir. 

  Ana Sınıfı
  Kreş

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Bahçe
  Oyun Parkı

  ETKİNLİKLER

  Bale
  Drama
  Modern Dans
  Müzik
  Tiyatro

  FOTO/VİDEO

  YEMEK

  Organik Beslenme

  Özel Çalışkan Çocuk Anaokulu Yorumları

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Özel Çalışkan Çocuk Anaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
   
  0 Yorum
  Akademik Başarı
  Yabancı Dil Eğitimi
  Eğitim Kadrosu
  Kampüs Olanakları
  Spor/Sanat Kulüpleri
  Okul/Veli İlişkisi

  Özel Çalışkan Çocuk Anaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN