YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Okul Öncesi

Ninni Anaokulu

1
  Ninni Anaokulu
  İstanbul Anadolu Yakası
  İngilizceYabancı Dil
  Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okula ait mesafe bilgisi bulunmamaktadır.

  Ninni Kreş ve Çocuk Evi olarak her çocuğun kendi becerilerini kendi dünyasında keşfetmesini desteklemekte ve kendisi ile ilgili olumlu düşünceler edinmesini istemekteyiz. Her çocuğun kendi gelişim düzeyinden bir üst düzeye çıkarabilmek amacıyla bireysel ve grup etkinlikleri düzenlemekteyiz. Programımızda yaratıcı ve duygusal tecrübelere yer verilmesi, sosyal ve sözel becerilerin gelişmesini kolaylaştırmaktadır. 

  Müzik, bilim, bahçe işleri, mutfak etkinlikleri ve çevresel gezileri her yaş grubunun eğitim programı içinde düzenli olarak yer almakta ve çocuklarımıza bu alanlarda yeni deneyimler kazanmaları için rehberlik edilmektedir. 

  Okulumuz 0- 6 yaş arasındaki çocuklarımıza hizmet vermektedir. Gruplarımızı yaşlara göre 4 sınıfa ayırarak her grubun başında alanında uzman öğretmenler ve yardımcı öğretmenler bulunmaktadır.

  Sabah 07:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında tam gün, yarım gün ve oyun gruplarını içeren program uygulanmaktadır. 

  Okulumuz 420 m2 yeşillikler içindeki müstakil 2 katlı binasında hizmet vermektedir. Binamız çocuklarımızın oyun oynayacağı ve öğrenme ortamı oluşturacak şekilde düzenlenmiştir.

  Tarım alanı olarak kullandığımız bölümde ise çocuklar tam anlamıyla doğa ve bitkilerle iç içe oluyorlar.


  Neden Ninni Çocuk Evi?
  Ninni Kreş ve Çocuk Evi, çocuklarınız bizim için değerlidir felsefesiyle yola çıkıp, onları çağdaş eğitim yöntemlerini kullanarak yaratıcı, kendi başına düşünen, araştırarak ve oynayarak öğrenen, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirerek geleceğe hazırlıyoruz. 

  Hedefimiz; çocuklarınızın bizler ile geçirdiği zaman içinde öğrendikleri ve kazandıkları iyi davranışları en üst düzeye çıkarmak ve onları ilköğretime hazırlarken eğlenceli bir oyun ortamında sosyal beceriler donatmak.

  Eğitim

  Ninni Çocuk Evi’nde bizim için önemli olan çocuklarınızın bizler ile geçirdiği zaman içinde neler öğreneceği ve neler edineceğidir. Bu prensiple çocukları ilköğretime hazırlarken eğlenceli bir oyun ortamında sosyal beceriler kazandırmaktır.  

  Müzik, bilim, bahçe işleri, mutfak etkinlikleri ve çevresel gezileri her yaş grubunun eğitim programı içinde düzenli olarak yer almakta ve çocuklarımıza bu alanlarda yeni deneyimler kazanmaları için rehberlik edilmektedir.

  Okul öncesi çocuklar için en iyi öğrenme yöntemi oyundur. Çocuk oynadıkça duyguları ve yetenekleri gelişir, becerisi artar. Oyun çocuğun duyduklarını, gördüklerini sınayıp denediği, öğrendiklerini pekiştirdiği bir deney odasıdır.

  Ninni Kreş ve Çocuk Evi olarak her çocuk özeldir anlayışı ile yola çıkarak çoklu zekâ kuramı ve etkin öğrenme (High Scope) yöntemi ile eğitim vermekteyiz.

  Çoklu zeka teorisini oluşturan Harward Üniversitesi eğitim profesörleri Howard Gardner'a göre;

   " ...tüm çocuklar bu zeka türlerine çeşitli düzeylerde sahip olarak doğarlar, bu zeka türlerinden bazılarına daha çok eğilimleri olabilir herkes bu zeka türlerinde sahip oldukları potansiyellerini geliştirebilir( Gardner, N. ve Walters, J. M.,1985 ).

  Okulumuzda bulunan eğitim ve ilgi köşeleri şu

  İlköğretime hazırlık

  Fen ve Doğa Köşesi

  Kitap Okuma Köşesi

  Evcilik ve Drama Köşesi

  El sanatları Köşesi

  Masa oyunları

  Yap- Boz ve İnşa Oyunları

  Müzik (Orff)

  Jimnastik ve Dans Bahçe Oyunları

  Anaokuluna Başlarken…..

   

  Anaokuluna yeni başlayan çocuk için bu ortam çok yabancı ve farklıdır. Çocuğunuz belki de ilk defa evinin dışında bir dünyaya çıkacak, yeni insanlarla tanışacak ve yeni sosyal kurallarla karşılaşacaktır.

  Ninni Çocuk Evi’nde uyguladığımız alıştırma programıyla çocuğunuzun yeni ortamına uyum sağlamasını kolaylaştırmaktayız.

  İlk günlerde öğretmenlerimiz yeni başlayan çocukla birebir ilgilenir ve onu tek tek arkadaşlarıyla yakınlaşarak gruba katılmasın 

  • Anne-babasından ve alıştığı ortamdan ayrı kalma endişesi
  • Okulda unutulma endişesi
  • Kalabalık ortamda kendisiyle ilgilenilmeyeceği, fark edilmeyeceği düşüncesi
  • Kuralları anlama ve uygulamada zorluk çekeceği düşüncesi
  • Başarısızlık endişesi
  • Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacağı endişesi (yemek, su, tuvalet vb.)

  Bu dönemde tüm sorularına cevap arayışı içinde olan çocuğunuza her zamankinden daha yakın olarak, alışma döneminde ona yardımcı olabilirsiniz. nkinden daha yakın olarak, alışma döneminde ona yardımcı olabilirsiniz.

  Anaokuluna yeni başlayacak çocuğunuz için neler yapabilirsiniz?

  ·Çocuğunuzu okulla ilgili olarak önceden bilgilendirin ve okulu onunla birlikte gezin. Çocuğunuz okul ortamı ve personel hakkında ne kadar bilgi sahibi olursa okuluna alışmak o kadar kolay olacaktır.
  ·Okulla ilgili detaylı bilgi edinin. Yeni kurallar  hakkında bilginiz olursa çocuğunuzun tüm sorularını rahatça cevaplayabilirsiniz. Örneğin: “Okula nasıl geleceğim?”, “Orada ne kadar kalacağım? “ gibi.
  ·Çocuğunuza güven verin ve çocuğunuzu rahatlatın. Yanında olmadığınızda onun mutlu ve rahat olacağına ilişkin ona güven verin. Öğretmeninin onu kendi sınıfında olmasını sabırsızlıkla bekleyeceğini ve gereksinim duyduğunda ona yardımcı olacağını söyleyin.
  ·Sakin kalmaya çalışın. Kaygı ve gerginlikten uzak mutlu görünmeye çalışın. ilk günün heyecanıyla, çocuğunuzun yanında ağlamayın!
  ·Okul çıkışında onu tam zamanında alacağınızı ona açıklayın. Kesinlikle yanıltıcı bilgi ve tutamayacağınız sözler vermeyin.
  ·Vedalaşmayı uzun sürdürmeyin.
  ·Çocuğunuzdan, onun anlayabileceği bir ayrılma cümlesiyle ayrılın. Örneğin: “Seni öğle yemeğinden  sonra almaya geleceğim” gibi
  ·Eve geldiğinde onu dinleyin. Yuvada olanlar ile ilgili onu sıkılmadan dinleyin. Okul yaşantısı hakkında konuşmak istemiyorsa ısrar etmeyin.

  Ninni Anaokulu Fiyatları

  İNDİRİMLER

  KAYIT BİLGİLERİ

  Güncel ücretler için lütfen iletişime geçiniz.

  Kreş

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Bahçe
  Kapalı Havuz
  Oyun Parkı

  ETKİNLİKLER

  Bale
  Drama
  Görsel Sanatlar
  Halk Dansları
  Jimnastik
  Modern Dans
  Müzik
  Satranç
  Yüzme

  FOTO/VİDEO

  YEMEK

  Organik Beslenme

  Ninni Anaokulu Yorumları

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Ninni Anaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
   
  0 Yorum
  Akademik Başarı
  Yabancı Dil Eğitimi
  Eğitim Kadrosu
  Kampüs Olanakları
  Spor/Sanat Kulüpleri
  Okul/Veli İlişkisi

  Ninni Anaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN