YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Özel Uğur Asırlık Anadolu Lisesi

1
Bakırköyİstanbul Avrupa Yakası
İngilizce
Almanca
İspanyolcaYabancı Dil
Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okula ait mesafe bilgisi bulunmamaktadır.

Özel Uğur Asırlık Anadolu Lisesi

Okulumuz Türkiye Cumhuriyeti'ne çağdaş, yaratıcı, demokratik gençler yetiştirmek üzere Türk Milletine hayırlı ve uğurlu olması düşüncesiyle "Özel Uğur Lisesi" adı verilerek 28 Mayıs 1990 tarihinde Sayın Kemal KOÇAK tarafından kurulmuştur. 13 Haziran 1990 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Avni AKYOL'un da katıldığı görkemli bir törenle açılış gerçekleştirilmiş ve Bir Kısım Derslerin Yabancı Dille Yapıldığı programların uygulandığı Anadolu Lisesi statüsünde Türk Milli Eğitimi'nin hizmetine girmiştir. Özel Uğur Eğitim Kurumları, 1995-1996 yılında devrin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL'in açılışını gerçekleştirdiği ilköğretim binalarının hizmete girmesiyle de anaokulundan üniversiteye ilkesi doğrultusunda çalışmalarına hız vermiştir. Toplam 22.000m² kapalı alana sahip olan kurumlarımız, 2000 öğrenci kapasitesi ile Ana sınıfı, İlköğretim Okulu ve Lise düzeyinde eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. Özel Uğur Lisesi ve İlköğretim Okulu ulusal değerler yanında uluslararası değerlerle de donanmış öğrenciler yetiştirip, küreselleşen dünyada yer alabilmelerini sağlamak amacına yönelik olarak 10 Ocak 2002 tarihinde IBO ( International Baccalaureate Organization ) tarafından Diploma Programı uygulama konusunda yetkilendirilmiştir.19 Ocak 2002 tarihinde de ECIS ( European Council of International Schools ) Organizasyonuna Üye Okul statüsü ile kabul edilmiştir.

 

ECIS Organizasyonu bünyesinde kurulan CIS (Council of International Schools ) Organizasyonun Kurucu Üyesi olarak 2003 yılında uluslararası çalışmalarına hız vermiş ve ECIS ( European Council of International Schools ) Organizasyonu yetkililerinin Mayıs-2003 tarihinde Özel Uğur Lisesi ve İlköğretim Okuluna yaptıkları ön ziyaret çalışmaları neticesinde Akreditasyon sürecine girilmiştir. Ancak,Bakalorya eğitim anlayışının YGS,LYS gerçeği ile çelişmesi ve yeterli ilgi görmeyişi nedeniyle IB Programının sürdürülmesinin yararlı olmadığı değerlendirilerek 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulanmasına son verilmiştir.

Uğur Eğitim Kurumları; büyüme süreci kapsamında 2010-2011 eğitim-öğreti yılında Uğur Koleji Beykent AnaOkulunu,2011-2012 eğitim-öğretim yılında da Uğur Koleji Beylikdüzü İlköğretim Okulunu kurarak Türk Milli eğitiminin hizmetine sunmuştur.

Kurumlarımızda; seçkin , deneyimli yönetim kadroları ve her biri kendi alanında uzman, Atatürkçü düşünce sahibi öğretmenleriyle, eğitim ve öğretimi etkin kılarak çağa yön verecek genç kuşaklar yetiştirilmektedir......

Özel Uğur Asırlık Anadolu Lisesi Fiyatları

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası
Bilgisayar Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Spor Merkezi

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Futbol
Satranç
Tenis
Voleybol
Organik Beslenme

Özel Uğur Asırlık Anadolu Lisesi Yorumlar

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Özel Uğur Asırlık Anadolu Lisesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN