YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi

1
  Beyoğluİstanbul Avrupa Yakası
  İngilizceYabancı Dil
  1996 Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okula ait mesafe bilgisi bulunmamaktadır.

  Türkiye'nin İlk ve Tek 4 Bölümlü Güzel Sanatlar Lisesi 
  Pera Güzel Sanatlar ve Lisesi 1996 yılında İstanbul’un kültür ve sanat merkezi olan Taksim’de eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Eğitim hayatında kurulduğu günden bugüne kadar geliştirdiği öğretim programları açtığı sanat bölümleri ve gerçekleştirdiği gerek ulusal gerek uluslararası sanat projeleri ile ülkemiz sanat eğitiminde öncü bir kurum olmuştur. 1999 yılında güzel sanatlar liseleri arasında bir ilki gerçekleştirerek Tiyatro Bölümünü açmış ve 2004 yılında da bir başka ilki gerçekleştirerek Bale – Dans bölümünü güzel sanatlar liseleri eğitim programına kazandırmış olan Pera Güzel Sanatlar ve Lisesi Müzik Resim Tiyatro ve Bale – Dans olmak üzere 4 bölümde eğitim veren Türkiye’nin ilk ve tek Güzel Sanatlar Lisesidir 
  Pera Güzel Sanatlar ve Lisesi uluslararası platformlarda ülkemizi ve kendisini temsil edebilecek nitelikte sanatçılar yetiştirmeyi amaçlayan okulumuzun 4 yıla yaygın eğitim politikasında anadolu lisesi status gereği verilen kültür derslerinin yanı sıra yoğun sanat programları ile öğrencilerin yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkartmak ve kişisel becerilerini en üst noktada kullanabilmelerini sağlamak üzerine şekillenmiştir.Bunu gerçekleştirmek için de öğrencilerine sanatı seven profesyonel hayatları devam eden sanatçı öğretmenler eşliğinde yaşayarak yaşatarak sanatı bir yaşam biçimi haline getirerek öğretmeyi gerçekleştiren bir ortam sunmaktadır. Okulumuz Anadolu Liseleri statüsünde olduiu için lise 1.ci sınıftan itibaren haftada 24 saat kültür dersi okuyan öğrenciler 16 saat de ilgili sanat alan bölümleri ile eğitim almaktadırlar. 
  Avrupa birliği kriterlerini göz önüne alarak dünyanın bu günkü koşullarına ayak uydurabilecek niteliğe kavuşmasını istediğimiz öğrencilerimizi Pera Güzel Sanatlar ve Lisesi olarak iki dil bilerek mezun etmeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda Pera’ da ana yabancı dil İngilizce olmakla birlikte ikinci yabancı dil olarak İtalyanca öğretilmektedir. 
  Okulumuza öğrenci omak isteyen öğrenciler sanata olan isteklerinin ve arzularının gelecekteki mesleklerinin seçimlerini doğru yapmak olduğunun bilinci ile gelmeli ve lise sonrası hayatlarını da daha şimdiden planlamalıdırlar. Öğrenciler eğitim danışmanının mülakatından geçtikten sonra okul kabulleri için yeterliliklerininde belirlenmesi ile birlikte Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci adayı olurlar. Liseye aday öğrencilerin kesin kayıtları yapılması için başkaca hiç bir işlem gerekmemektedir. Okulumuzun SBS sınav sistemi ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Üniversite süresinde ise ÖSS de 1.basamak için taban puan alan öğrencilerimiz ÖSS nin 2. Basamağında ise seçtikleri Üniversitelere yetenek sınavları ile girmektedirler. Okulumuz öğrenciyi üniversiteye hazırlamada deneyim ve birikim sahibidir ve mezunlarını üniversiteye yerleştirmede 0 lük üstün bir başarısı vardır. 
  Pera Güzel Sanatlar ve Lisesi öğrencileri pek çok sanat dalını tanıma imkanına sahiptirler. Tüm lise öğrencileri Pera Güzel Sanatlardaki sanat eğitimlerinden ve sanat aktivitelerinden ücretsiz yaralanabilmektedir. Böylece okuldaki ana sanat bölümünün yanı sıra farklı sanat dallarıyla da tanışan öğrenciler, kendilerini her yönden geliştirebilme imkanına sahip olurlar. 
  Her türlü teknolojik alt yapıya sahip olan okul binası, zengin bir sanat kütüphanesi müzik laboratuvarları, bale ve dans salonları, tiyatro dersleri için özel dizayn edilmiş ders salonları ve dersliklerin yanı sıra çok amaçlı bir salon profesyonel bir resim galerisi ile 150 kişilik bir tiyatro salonuna sahiptir. Okulun en üst katında bulunan kafeteryası ve yemekhanesi ise gün boyu öğrencilerin hizmetine açık her türlü yemek ve kafeterya hizmetlerini sağlıklı ve hijyenik olarak profesyonel bir mutfakla öğrencilere dünya mutfaklarından değişik tadlar ve lezzetler sunmaktadır. 
   

  Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi Fiyatları

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Bilgisayar Laboratuvarı
  Kütüphane

  SPOR & SANAT KULÜPLERİ

  Fotoğraf Klubü
  Görsel Sanatlar
  Halk Dansları
  Müzik Kulübü
  Tiyatro
  Organik Beslenme

  Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi Yorumlar

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN