YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
İlköğretim

Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu

1

  Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu

  İstanbul Avrupa Yakası
  İngilizceYabancı Dil
  2014 Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

  Biltes Koleji Sadabad Kampüsü İlkokulu ve Ortaokulu

   

  Misyonu, öğrencilerini ‘’Başarıya Taşımak ‘’ olan kurumumuzun amacı; ahlaklı, disiplinli ve 21. yy. becerilerine sahip olan, girdiği tüm ulusal ve uluslararası sınavlarda başarıyı hedefleyen, problem çözme becerilerine sahip bireyler yetiştirmektir.
   
   
  AHLAKLI VE DİSİPLİNLİ KOLEJ ÖĞRENCİSİ
  BİLTES Koleji’nin temel prensibi; öğrencilerini örf, adet ve ananelere vakıf bireyler olarak yetiştirmek ve özgün akademik disiplin içerisinde eğitim almalarını sağlayarak hayatın içinden kopmadan hedeflerine ulaştırmaktır.
   
  NASIL BİR İNGİLİZCE METODU
  Toplumumuzun ortak İngilizce sorunu “Anlıyorum ancak konuşamıyorum.” söylemidir. Bu problemin ancak ve ancak pratik yaparak aşılabileceği akademisyenlerimizin ortak görüşüdür. Bu nedenle öğrencilerimizin açık ve akıcı konuşma becerilerini geliştirmeleri amaçlarımız arasındadır. BİLTES Koleji’nde İngilizce dersleri Türk ve native öğretmenler eşliğinde iletişim ve dili kullanma odaklı işlenir ve öğrencilerimiz okul yaşantısında İngilizce öğretmenleriyle sadece İngilizce’yi kullanarak iletişim kurarlar.  Farklı kültürlerin buluşmasını hedefleyen farklı çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz dünyanın dört bir yanından gelecek sınıf arkadaşları sayesinde öğrencilerimiz İngilizce pratik yapma imkanı bulur.
   
  SINAV SİSTEMLERİNE UYGUN AKADEMİK PROGRAMLAR
  Bilfen Okulları liderliğinde, değişen sınav sistemlerine uygun güncel yayınlar, güçlü akademik kadro ve teknolojik alt yapısı ile BİLTES Koleji, öğrencilerini akademik ‘’BASARIYA TASIR’’. BİLTES Koleji öğrencileri, belli periyotlarda Bilfen Okulları öğrencileri ile beraber girecekleri sınavlarla kendilerini Türkiye genelinde görme sansına sahip olurlar.
   
  AKILLI OKUL KONSEPTİ İLE 7/24 EĞİTİM
   
  Öğrencilerimiz;
  - İnternet tabanlı eğitim uygulamamız sayesinde, günlük anlatılacak konular, ev ödevleri ve sınavlarla ilgili bilgileri öğrenci ekranlarından takip edebilir.
  -Genel ders tekrarlarıyla bilgilerini tekrar etme ve geliştirme fırsatı bulurlar.
   
  Öğretmenlerimiz;
  - Bu sistemle, teknolojiyi sınıflarında kullanma ve ders içeriklerini geliştirme imkanı bulurlar.
   
  VİS (VELİ İLETİŞİM SİSTEMİ)
  BİLTES Kolejleri’nde, “Her öğrencimiz ve her velimiz, okulumuzun tek öğrencisi ve tek velisidir.” prensibi ile hareket edilir. Bu yoldan hareketle, öğrencilerimizin tüm gelişimini profesyonel bir şekilde etkileşimli olarak izleriz. Modern çağın iletişim araçları kullanılarak okul - aile iş birliği ile öğrencilerimizin gelişimini desteklemek gerçek anlamda sağlanmış olur.

   

  BİLFEN LİDERLİĞİNDE

   

  Bilfen Eğitim Kurumları’nın eğitim felsefesinin temelinde bilmek ve öğrenmek için araştırmanın, uygulama ve bunu hayatının her evresine taşıyabilmenin önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Bunun yanında pratik işlemler yapabilme, kısa sürede çözümlere ulaşabilme öğrencinin hayatında büyük önem teşkil etmektedir. Bilfen Eğitim Kurumları’nın bakış açısı içinde kurulan BİLTES Koleji de bu temel prensip ve öngörü içinde ortaya çıkmıştır. Öğrencilerimizin hem akademik çözümlemeler yapabilen, hem de sosyal bakış açısı sahibi gençler olması temel amacımızdır. BİLTES Koleji rutin aralıklarla Bilfen Okulları’ndan danışmanlık ve denetleme hizmeti almaktadır. BİLTES Koleji öğretmenleri, hizmet içi eğitimlerin bir parçası olarak Bilfen Okulları’ndan da aldıkları eğitimlerle kendilerini mesleki anlamda geliştirme fırsatı bulurlar.

  Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu Fiyatları

  EĞİTİM

  İlkokul Eğitim Programı

   

  YABANCI DİL PROGRAMI

  Yabancı dil programımızla; öğrencimizi, okuma, yazma, konuşma ve dinleme alanlarında geliştirmeyi hedefleriz.İngilizce derslerimize ek olarak, okuma programımızla ve okul içi İngilizce projelerimizle yabancı dil eğitimimizi destekleriz. Gems Fen ve Matematik Programı (Great Explorations in Math and Science) GEMS, bilimin temelini oluşturan fen ve matematiği çocuklar için ilgi çekici yapmak, uygulamaya dayalı öğretimi hayata geçirmek amacıyla geliştirilmiştir. BİLTES öğrencileri, GEMS uygulamasıyla çok yönlü düşünme becerileri gelişmiş, sorgulayan, gözlem, deney, araştırma gibi bilimsel beceriler geliştiren bireyler olarak yetişirler.

  OKUMA PROGRAMI

  İlkokul okuma programımızın öncelikli hedefi, okumayı sevdirme ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Her öğrencimiz, Türkçe ve İngilizce derslerinde ayrı ayrı, haftada bir kitaptan yılda en az 30 kitap okur. Proje Odaklı Çalışmalarımız Zamanı doğru yönetmek, yaratıcılığı kullanarak bir ürün ortaya koymak, sorumluluk üstlenmek ve başarıyı başkalarıyla paylaşmak; günümüzde sahip olunması en önemli niteliklerdir. BİLTES öğrencileri, haftalık-aylık- proje çalışmalarıyla bu becerileri hiç zorlanmadan yaşayarak edinir.

  MOBİL SINIF

  Geçmişin sınıflarıyla geleceğe gidemezsiniz. Bu anlayıştan hareketle, BİLTES Koleji olarak, Öğrenme şekillerine ve öğrencinin ihtiyacına göre şekil alan sınıflar tasarladık.

   

  Ortaokul Eğitim Programı

   

  TEOG HEDEF PROGRAMI

  Başarıyı planlamıyorsanız, başarısızlığı planlıyorsunuz demektir. Bu nedenle biz, öğrencilerimizin başarılarının temelini doğru hedefler koyarak inşa ettik. Etüt çalışmalarımıza düzenli katılan, hedeflenen haftalık 1250 soru çözümünü yapan, hafta sonu okulunu takip eden öğrencilerimiz için başarı bir tesadüf değildir. TEOG yolunda yol haritasını biz çizdik ve o yolu yürüyecek olan başarılı öğrencilerimizdir. BİLTES Koleji olarak, bu yolda her zaman öğrencilerimizin yanında yer alırız.
   

  ÇALIŞMA KONTROL VE TAMAMLAMA SAATİ

  Öğrencilerimizin her çalışması bizim için özeldir. Bu nedenle, onların hazırladıkları her çalışmayı detaylı olarak kontrol eder, geri dönüşlerini bireysel olarak kendilerine iletiriz. Tamamlama saatinde, her öğrenci çalışmasındaki eksiklerini tamamlar ve düzeltilmesi gereken yerleri bizimle birlikte düzeltir.
   

   

  Ort. Sınıf Mevcudu 18

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Açık Basketbol Sahası
  Akıllı Tahta
  Bahçe
  Bilgisayar Laboratuvarı
  Buz Pateni Pisti
  Çok Amaçlı Salon
  Dans Dersliği
  Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
  Görsel Sanatlar Atölyesi
  Kapalı Spor Salonu
  Kütüphane
  Müzik Atölyesi
  Oyun Parkı
  Sinema Salonu
  Spor Merkezi
  Teknoloji Sınıfı
  Uzay Sınıfı
  Yemekhane

  SPOR & SANAT KULÜPLERİ

  Basketbol
  Buz Pateni
  Futbol
  Görsel Sanatlar
  Halk Dansları
  İngilizce
  İngilizce Drama
  Jimnastik
  Modern Dans
  Müzik
  Satranç
  Uzay Gözlemi
  Voleybol

  FOTO/VİDEO

  YEMEK

  Organik Beslenme

  Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu Yorumları

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
   
  0 Yorum
  Akademik Başarı
  Yabancı Dil Eğitimi
  Eğitim Kadrosu
  Kampüs Olanakları
  Spor/Sanat Kulüpleri
  Okul/Veli İlişkisi

  Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN