YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu

İstanbul Avrupa Yakası
İngilizceYabancı Dil
2014 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Biltes Koleji Sadabad Kampüsü İlkokulu ve Ortaokulu

 

Misyonu, öğrencilerini ‘’Başarıya Taşımak ‘’ olan kurumumuzun amacı; ahlaklı, disiplinli ve 21. yy. becerilerine sahip olan, girdiği tüm ulusal ve uluslararası sınavlarda başarıyı hedefleyen, problem çözme becerilerine sahip bireyler yetiştirmektir.
 
 
AHLAKLI VE DİSİPLİNLİ KOLEJ ÖĞRENCİSİ
BİLTES Koleji’nin temel prensibi; öğrencilerini örf, adet ve ananelere vakıf bireyler olarak yetiştirmek ve özgün akademik disiplin içerisinde eğitim almalarını sağlayarak hayatın içinden kopmadan hedeflerine ulaştırmaktır.
 
NASIL BİR İNGİLİZCE METODU
Toplumumuzun ortak İngilizce sorunu “Anlıyorum ancak konuşamıyorum.” söylemidir. Bu problemin ancak ve ancak pratik yaparak aşılabileceği akademisyenlerimizin ortak görüşüdür. Bu nedenle öğrencilerimizin açık ve akıcı konuşma becerilerini geliştirmeleri amaçlarımız arasındadır. BİLTES Koleji’nde İngilizce dersleri Türk ve native öğretmenler eşliğinde iletişim ve dili kullanma odaklı işlenir ve öğrencilerimiz okul yaşantısında İngilizce öğretmenleriyle sadece İngilizce’yi kullanarak iletişim kurarlar.  Farklı kültürlerin buluşmasını hedefleyen farklı çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz dünyanın dört bir yanından gelecek sınıf arkadaşları sayesinde öğrencilerimiz İngilizce pratik yapma imkanı bulur.
 
SINAV SİSTEMLERİNE UYGUN AKADEMİK PROGRAMLAR
Bilfen Okulları liderliğinde, değişen sınav sistemlerine uygun güncel yayınlar, güçlü akademik kadro ve teknolojik alt yapısı ile BİLTES Koleji, öğrencilerini akademik ‘’BASARIYA TASIR’’. BİLTES Koleji öğrencileri, belli periyotlarda Bilfen Okulları öğrencileri ile beraber girecekleri sınavlarla kendilerini Türkiye genelinde görme sansına sahip olurlar.
 
AKILLI OKUL KONSEPTİ İLE 7/24 EĞİTİM
 
Öğrencilerimiz;
- İnternet tabanlı eğitim uygulamamız sayesinde, günlük anlatılacak konular, ev ödevleri ve sınavlarla ilgili bilgileri öğrenci ekranlarından takip edebilir.
-Genel ders tekrarlarıyla bilgilerini tekrar etme ve geliştirme fırsatı bulurlar.
 
Öğretmenlerimiz;
- Bu sistemle, teknolojiyi sınıflarında kullanma ve ders içeriklerini geliştirme imkanı bulurlar.
 
VİS (VELİ İLETİŞİM SİSTEMİ)
BİLTES Kolejleri’nde, “Her öğrencimiz ve her velimiz, okulumuzun tek öğrencisi ve tek velisidir.” prensibi ile hareket edilir. Bu yoldan hareketle, öğrencilerimizin tüm gelişimini profesyonel bir şekilde etkileşimli olarak izleriz. Modern çağın iletişim araçları kullanılarak okul - aile iş birliği ile öğrencilerimizin gelişimini desteklemek gerçek anlamda sağlanmış olur.

 

BİLFEN LİDERLİĞİNDE

 

Bilfen Eğitim Kurumları’nın eğitim felsefesinin temelinde bilmek ve öğrenmek için araştırmanın, uygulama ve bunu hayatının her evresine taşıyabilmenin önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Bunun yanında pratik işlemler yapabilme, kısa sürede çözümlere ulaşabilme öğrencinin hayatında büyük önem teşkil etmektedir. Bilfen Eğitim Kurumları’nın bakış açısı içinde kurulan BİLTES Koleji de bu temel prensip ve öngörü içinde ortaya çıkmıştır. Öğrencilerimizin hem akademik çözümlemeler yapabilen, hem de sosyal bakış açısı sahibi gençler olması temel amacımızdır. BİLTES Koleji rutin aralıklarla Bilfen Okulları’ndan danışmanlık ve denetleme hizmeti almaktadır. BİLTES Koleji öğretmenleri, hizmet içi eğitimlerin bir parçası olarak Bilfen Okulları’ndan da aldıkları eğitimlerle kendilerini mesleki anlamda geliştirme fırsatı bulurlar.

Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu Fiyatları

EĞİTİM

İlkokul Eğitim Programı

 

YABANCI DİL PROGRAMI

Yabancı dil programımızla; öğrencimizi, okuma, yazma, konuşma ve dinleme alanlarında geliştirmeyi hedefleriz.İngilizce derslerimize ek olarak, okuma programımızla ve okul içi İngilizce projelerimizle yabancı dil eğitimimizi destekleriz. Gems Fen ve Matematik Programı (Great Explorations in Math and Science) GEMS, bilimin temelini oluşturan fen ve matematiği çocuklar için ilgi çekici yapmak, uygulamaya dayalı öğretimi hayata geçirmek amacıyla geliştirilmiştir. BİLTES öğrencileri, GEMS uygulamasıyla çok yönlü düşünme becerileri gelişmiş, sorgulayan, gözlem, deney, araştırma gibi bilimsel beceriler geliştiren bireyler olarak yetişirler.

OKUMA PROGRAMI

İlkokul okuma programımızın öncelikli hedefi, okumayı sevdirme ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Her öğrencimiz, Türkçe ve İngilizce derslerinde ayrı ayrı, haftada bir kitaptan yılda en az 30 kitap okur. Proje Odaklı Çalışmalarımız Zamanı doğru yönetmek, yaratıcılığı kullanarak bir ürün ortaya koymak, sorumluluk üstlenmek ve başarıyı başkalarıyla paylaşmak; günümüzde sahip olunması en önemli niteliklerdir. BİLTES öğrencileri, haftalık-aylık- proje çalışmalarıyla bu becerileri hiç zorlanmadan yaşayarak edinir.

MOBİL SINIF

Geçmişin sınıflarıyla geleceğe gidemezsiniz. Bu anlayıştan hareketle, BİLTES Koleji olarak, Öğrenme şekillerine ve öğrencinin ihtiyacına göre şekil alan sınıflar tasarladık.

 

Ortaokul Eğitim Programı

 

TEOG HEDEF PROGRAMI

Başarıyı planlamıyorsanız, başarısızlığı planlıyorsunuz demektir. Bu nedenle biz, öğrencilerimizin başarılarının temelini doğru hedefler koyarak inşa ettik. Etüt çalışmalarımıza düzenli katılan, hedeflenen haftalık 1250 soru çözümünü yapan, hafta sonu okulunu takip eden öğrencilerimiz için başarı bir tesadüf değildir. TEOG yolunda yol haritasını biz çizdik ve o yolu yürüyecek olan başarılı öğrencilerimizdir. BİLTES Koleji olarak, bu yolda her zaman öğrencilerimizin yanında yer alırız.
 

ÇALIŞMA KONTROL VE TAMAMLAMA SAATİ

Öğrencilerimizin her çalışması bizim için özeldir. Bu nedenle, onların hazırladıkları her çalışmayı detaylı olarak kontrol eder, geri dönüşlerini bireysel olarak kendilerine iletiriz. Tamamlama saatinde, her öğrenci çalışmasındaki eksiklerini tamamlar ve düzeltilmesi gereken yerleri bizimle birlikte düzeltir.
 

 

Ort. Sınıf Mevcudu 18

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası
Akıllı Tahta
Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Buz Pateni Pisti
Çok Amaçlı Salon
Dans Dersliği
Fen ve İnnovasyon Laboratuvarı
Görsel Sanatlar Atölyesi
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Müzik Atölyesi
Oyun Parkı
Sinema Salonu
Spor Merkezi
Teknoloji Sınıfı
Uzay Sınıfı
Yemekhane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol
Buz Pateni
Futbol
Görsel Sanatlar
Halk Dansları
İngilizce
İngilizce Drama
Jimnastik
Modern Dans
Müzik
Satranç
Uzay Gözlemi
Voleybol

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Vadi Biltes Koleji İlkokulu Ortaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN
Doğruokul.com'u kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi. Anladım