YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
İlköğretim

Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu

1
  Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu
  İstanbul Avrupa Yakası
  İngilizceYabancı Dil
  1996 Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

  Mef Okulları - Ulus İlköğretim Okulu

  MEF İlkokulu, eğitim felsefesini Tam Öğrenme Modeli ile kavram, bilgi, beceri, tutum, davranış elementleri üzerine kurmuştur.

  Buna bağlı olarak 1 ve 4. sınıflarda öğrenci merkezli eğitime işlerlik kazandıran "sorgulamaya dayalı eğitim" yapılmaktadır. Sorgulama programına temel teşkil eden ünite planları, o şubede derse giren bütün öğretmenler tarafından ortak olarak hazırlanır.

  Eğitimde Ölçme Değerlendirme ve Program Geliştirme Birimi rehberliğinde öğrencilerin ihtiyaçlarına ve derslerin kazanımlarına yönelik yapılan planlarla öğrencilerin araştırmaları, tartışmaları, çözmeleri, öneri sunmaları, günlük yaşantıyla bağlantı kurmaları, sunmaları, arkadaşlarına öğretmenleri amaçlanmaktadır.

  Öğrenciler yanlızca nota dayalı ölçme araçları ile değerlendirilmezler. Derslerde aynı zamanda oldukça zengin, notsuz - alternatif ölçme ve değerlendirme araçları da kullanılır. Rubrik (öğrenci ve öğretmenler tarafından ortak olarak belirlenen kriterler çizelgesi) çalışmalarıyla, öğrencinin olumlu davranışlara ve öğrenmenin önemine ilişkinfarkındalık düzeyinin artması ve kendisini daha yakından tanıması sağlanır. 

  Öğrencinin çalışma alışkanlığı, tutum, davranış, beceri gelişimi ve derslerdeki başarısı, her ders için ayrıntılı olarak ayrı ayrı ele alınır. Gelişim karnesi ile her ara dönem sonunda veliler bilgilendirilir. Gelişim Karnesi, öğrencilerin kişisel gelişimlerini, çalışma alışkanlıklarını ve derslerdeki başarılarını ayrıntılı olarak gösteren notsuz bir karnedir. Her dersin açılımı ayrıntılı olarak yapılmıştır.

  Öğrencileri, bir yıl boyunca edindikleri bilgi, tutum, davranış ve becerilerine ilişkin hazırladıkları portfolyo dosyalarıile gelişimlerini bizzat kendileri, annelerine ve babalarına sunarlar. Bu sunum; yıl içinde yarım saat süre ile öğrenci merkezli veli toplantısı adıyla gerçekleştirilir. Sunumda teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılır. Dolayısıyla veliler çocuklarının gelişimlerini, bizzat çocuklarının yaptığı sunumlarla görme fırsatı bulurlar. 

  İlköğretim 1-2 ve 3. sınıflarda iki öğretmenle temel çalışma ve öğrenme alışkanlarını kazanan öğrenciler, 4. sınıfta ise bir öğretmenle ortaokula geçiş sürecini yaşarlar. 

  Türkiye'de ilk olarak MEF Okullarında uygulanan bu yöntem, dünyada pek çok ülkede uygulanmaktadır. Öğretmenlerden biri, hazırlanan plana göre öğrencilerle birlikte dersi işlerken, diğer öğretmen öğrencileri izler, dikkati dağılan öğrencilerle ilgilenir, sessizce motivasyonlarını sağlayarak, çalışmalarında güçlük çeken öğrencilere destek verir.İki öğretmenin sınıfta uyum içinde hareket etmeleri ve yeri geldiğinde anlatımı birbirlerine devretmeleriyle sağlıklı bir öğretim ortamı sağlanır. 

  Öğrencilerin gelişimi aylık gözlem formlarıyla ve rubriklerle izlenir. 4.sınıfta her ünite sonunda öğrencilerin ünite ile ilgili kazanımları yönelik olası eksik ya da yanlış öğrenmeleri izleme testleri ile kontrol edilir. Öğrencilerin var ise eksik ya da yanlış öğrenmeleri düzeltilerek ve tamamlanarak bir sonraki üniteye geçerler. Sonuçlar veli ile paylaşılır. 

  4. sınıfta öğrenci başarısını değerlendirmek amacıyla bir veya daha fazla üniteyi kapsayacak şekilde erişi sınavlarıuygulanır. 2-3 ve 4. sınıflarda düzenli aralıklarla öğrencilere Ölçme Değerlendirme Birimi tarafından deneme sınavları uygulanır. 

  Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu Fiyatları

  KAYIT BİLGİLERİ

  2013-2014 Eğitim ücretidir

  Güncel ücretler için lütfen iletişime geçiniz.

   

  Ort. Sınıf Mevcudu 20

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Açık Basketbol Sahası
  Bahçe
  Bilgisayar Laboratuvarı
  Çok Amaçlı Salon
  Kapalı Havuz
  Kapalı Spor Salonu
  Kütüphane
  Oyun Parkı
  Spor Merkezi
  Tenis Kortu

  SPOR & SANAT KULÜPLERİ

  Basketbol
  Drama
  Fotoğraf Klubü
  Futbol
  Görsel Sanatlar
  Halk Dansları
  Hentbol
  Jimnastik
  Modern Dans
  Müzik
  Satranç
  Seramik Kulübü
  Tenis
  Tiyatro
  Voleybol
  Yüzme

  FOTO/VİDEO

  YEMEK

  Organik Beslenme

  Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu Yorumları

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
   
  0 Yorum
  Akademik Başarı
  Yabancı Dil Eğitimi
  Eğitim Kadrosu
  Kampüs Olanakları
  Spor/Sanat Kulüpleri
  Okul/Veli İlişkisi

  Mef Koleji İlkokulu Ortaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN