YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Özel Dilko Ortaokulu

1

  Dilko Ortaokulu. Dilko Eğitim Kurumları, 1977′den beri çağdaş eğitim ve öğretim anlayışıyla öğrencilerin dünyaya açılan penceresi oldu. Yabancı Dil Sınavına hazırlık kursları ardından diğer alanl

  Kartalİstanbul Anadolu Yakası
  İngilizceYabancı Dil
  2013 Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

  Özel Dilko Ortaokulu

  Dilko Eğitim Kurumları, 1977′den beri çağdaş eğitim ve öğretim anlayışıyla öğrencilerin dünyaya açılan penceresi oldu. Yabancı Dil Sınavına hazırlık kursları ardından diğer alanlarda üniversite ve liselere giriş sınavlarına hazırlık programlarıyla Dilko Dershaneleri çağdaş, güvenilir ve kaliteli öğretim anlayışını prensip edindi. Türkiye’de Yabancı Dil Sınavlarına hazırlık kurslarını ilk kez başlatan Dilko Dershaneleri, öğretim kadrosu ve öğrencileriyle yaklaşık yarım asırdır öncü kurum olmanın sorumluluğunu taşıyor. Her yıl Türkiye dereceleriyle, üniversiteye yerleşmede gösterdikleri kitlesel başarılarıyla Dilkolu öğrenciler ülkenin geleceğine ışık tutuyor. 


  Öğrenci odaklı öğretim sistemini benimseyen Dilko  Ortaokulu’nda, lise  hazırlık ve ilköğretim hazırlık programlarının ana ilkeleri onlarca yıllık deneyimlerin sonucunda , Uzman öğretmen kadrosu ve alanında yetkin eğitim yöneticileriyle  DİLKO HAZIRLIK ORTAOKULU ‘nu yaklaşık 300 öğrenci kontejanı ile İkinci Kademe Okul olarak  öğretime başlamıştır. Ortalama 20-22 kişilik sınıfları, geniş bahçesi ve her türlü sosyal-sportif etkinlik  alanları  ile butik okul anlayışına uygun olarak hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için Dilko’lu olmak sadece Dilko sınıflarında eğitim almak değil, ciddi bir kurum kültürünün de parçası olmak demektir. Yıllardır Dilko’nun gençlere mesajı hiç değişmedi. Doğru tercih ve başarıya olan inançla; gelecek belirlenebilir…


  Başta Kartal olmak üzere, Pendik, Tuzla, Yakacık, Maltepe ve Kurtköy‘deki en uzak noktalardan dahi, servis araçları için hesaplanan süre 35 dakikadır. Çocuklarımızın İstanbul trafiğinde saatlerce araç içinde perişan olmaları, okullardaki eğitimin kalitesini de olumsuz etkilemektedir. DİLKO HAZIRLIK ORTAOKULU öğrencileri bu nedenle çok şanslı olacaklardır.

  Özel Dilko Ortaokulu Fiyatları

  KAYIT BİLGİLERİ

  Güncel ücretler için lütfen yukarıdaki "ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN" yazısına tıklayınız.

  EĞİTİM

  FEN VE TEKNOLOJİ

   

  Fen ve Teknoloji derslerinde temel amacımız; ezbercilikten uzak, yaparak yaşayarak öğrenen, yaşadığı çevreyi tanıyan, seven, değişen çevre şartlarına uyum sağlama bilincine sahip, yapıcı, fen bilimlerine ilgi duyan, bilim ve teknolojinin toplumun ilerlemesindeki etki ve önemini kavramış ve bu bağlamda bilim ve teknolojideki gelişmeleri izleyen gençler yetiştirmektir.

   

  MATEMATİK

   

  Bilirsiniz , çoğunlukla  matematik zor ve sevilmeyen bir ders olarak tanınır. Oysa biz ilk dersimizde bunun böyle olmadığına çocuklarımızı inandırıyoruz. Eğer  öğrenci  soruyu doğru  okumuş ve anlamışsa , yorum yapmaya çekinmeden  derse katılabiliyorsa  zaten  sorun  yarı yarıya  çözülmüş demektir. Önemli olan çocukta   o   öz güveni oluşturabilmektir. Sık sık tahtaya  kalkmak  ve derse katılımından dolayı  takdir görmek , dersi  ve öğretmeni  sevdirebilmenin en kolay yollarındandır.

   

  SOSYAL BİLGİLER

   

  Sosyal Bilgiler Bölümü olarak amacımız demokrasi ve insan hakları konularında duyarlı, sosyal sorunların çözümünde kullanabileceği bilgi, tutum ve becerileri geliştiren, öğrendiklerini yaşama uyarlayabilen, sorumluluklarını yerine getirirken haklarını koruyan ve kullanabilen bireyler yetiştirmektir.

   

  İNGİLİZCE

   

  İngilizce eğitim programımız Marmara Üniversitesi danışmanlığında hazırlanmakta ve deneyimli öğretmen kadromuz tarafından uygulanmaktadır. Program geliştirmede öğrencilerin yaşları, farklı öğrenme biçimleri, motivasyonları göz önünde bulundurulmakta ve iletişimsel öğretim metotlarının kullanıldığı, eğitimsel teknolojilerinin etkili bir biçimde eğitim öğrenim sürecine entegre edildiği, öğrencilerin eğitim sürecinin tam merkezinde olduğu ve bireysel öğrenme becerilerinin geliştirildiği bir eğitim programı izlenmektedir.

   

  MÜZİK

   

  İlk Adım: Çocuk, topluluk halinde yerel ve evrensel ezgilerde şarkılar söyleyerek; milli kültürünü keşfederken, dünya kültürünü de ihtiyacı kadar tanıyacak.

  İkinci Adım : Çocuğun tabiatı olan oyun âleminde müzikal farkındalık sağlanır.

  Üçüncü Adım: Tanıştığı müzikler içerisinde çeşitli etkinlikler (Ritm, Bireysel Enstruman çalımı; Şan ve solfej çalışmaları) ile kendi yaratıcılığını keşfeder.

   

  REHBERLİK

   

  Dilko Ortaookulu’nda Rehberliğin amacını; “bireyin, kendini gerçekleştirmesine yardım etmektir”

  Bireyin, kendini anlaması, problemlerini çözebilmesi, kendine uygun seçimler yaparak gerçekçi kararlar alabilmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı bir uyum yapabilmesi, vb. psikolojik danışma ve rehberlik yardımının esasını oluşturan ve bireyin kendini gerçekleştirme düzeyini geliştiren belirgin sonuçlarındandır Rehberlik.

   

  Max. Ogrenci Kontenjanı 300
  Ort. Sınıf Mevcudu 20

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Dilko Ortaokulu Basketbol

  Açık Basketbol Sahası
  Açık Voleybol Sahası
  Akıllı Tahta
  Bahçe
  Bilgisayar Laboratuvarı
  Müzik Atölyesi
  Spor Merkezi
  Yemekhane

  SPOR & SANAT KULÜPLERİ

   

  Dilko Koleji Müzik Klubu

   

  Dilko Ortaokulu'nda Görsel Sanatlar derslerinde, klasik malzeme ve tekniklerin mix media ve yeni oluşum modelleriyle, yeniden kurgulanması, bilindik tekniklerin birleştirilerek yeni, farklı sunum ve görsel düzenlemelerle sergilenmesi, yapısalcılık aynı zamanda oluşum dışına çıkılarak, zamanı ve mekanı sanatsal üretim ve kalıplaşmış fikirlerin dışına taşımak, geliştirmek amacıyla çocuklarımızın kişiye özel eğitim anlayışıyla, yeniden kurgulanmasını amaçlamaktadır.

  Basketbol
  Futbol
  Görsel Sanatlar
  Jimnastik
  Müzik
  Satranç
  Seramik Kulübü

  Örnek yemek listesi

  Dilko Ortaokulu Yemek Menüsü

  Organik Beslenme

  Özel Dilko Ortaokulu Yorumlar

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Özel Dilko Ortaokulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN