YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
BİLGİ
FORMU

Kilittaşı Okulları Çamlıca İlkokulu Ortaokulu

1
  Üsküdarİstanbul (asya)
  İngilizce Yabancı Dil
  2012 Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

  Kilittaşı Okulları Çamlıca İlkokulu & Ortaokulu

   

  1991'de başlayan YOLCULUK!

  Viyana’da  edindiğim deneyim ve vizyon ile ülkeme döner dönmez,  kızımın adını taşıyan '' Doğa '' Anaokulunu 1991 yılında Çiftehavuzlar'da açtım. 16  yıl boyunca butik eğitim verdiğimiz okul öncesi eğitim kurumumuzda Türkçe,  İngilizce dili dışında tam zamanlı Alman öğretmenimiz  ile özel Almanca Montesorri sınıfımız devam ettiği yıllarda yeni açılan bir okul ile  isim problemi yaşayınca 2006 yılında okulu ve isim hakkımı bu okula devrettim. Kızımın adından vazgeçmek zorunda kalmak beni eğitim dünyasından koparmak için yeterli değildi. 2008 yılında Selamiçeşme'de yeni açılan Plus International Pre-school' un 4 yıl boyunca yöneticiliğini yaptıktan sonra 2012 yılında Dragos'da ''Keystone International Schools'' ve  ''Kilittaşı Okullarını'' açtım. Bu arada 1994 yılından beri bana eşlik eden Alman öğretmenim Karin SOMER ve 2008 den beri yollarımızı ayırmadığımız nice değerli öğretmen ve yönetici arkadaşlarım ile halen beraber olmaktan gurur duyuyorum.  

   

  Okul Kurucusu:  Sema SEVER

   

   

  ÜCRETLER

  KAYIT BİLGİLERİ

  Öğrenci : TC kimlik no / Pasaport                   

  Oturma İzni / ikametgah belgesi    

  Gelişim raporu     

  Aşı karnesi        

  2 adet fotoğrafı  

  EĞİTİM

  Kilittaşı Okulları Eğitim Felsefesi

   

  Okul öncesi ve Hazırlık

  Kilittaşı, okul öncesi - hazırlık sınıfı hedefimiz;  bütüncül yaklaşım ve  iyi dengelenmiş bir program ile çocukların, yaratıcılıklarını ortaya çıkartabilecekleri mutlu ve sevgi dolu bir öğrenme ortamı oluşturmaktır. Dış dünyayı keşfetmeleri için hazırladığımız bu şanslı ortamda, onların fiziksel, duygusal, sağlıklı birer birey olarak  büyümelerine yardımcı oluruz.  Bu kadar erken yaşta farklı dil, din, kültür ortamında büyüyen çocuklar, başarının en önemli sırlarından biri olan, her şeye, her yere çabucak, kolayca  adapte olmayı farkına varmadan öğrenirler, tıpkı anadillerini farkına varmadan öğrendikleri gibi. Biz, okulda öğrendikleri, İngilizce, Fransizca, ya da Almanca dlini de onlar farkına varmadan doğal yaşam akışı içinde anadili İngilizce, Fransızca, Almanca olan öğretmenler ile başarıyoruz. Yapılan bilimsel  araştırmalara göre, 2-6 yaş arasında  her insanoğlu 6 dili birbirine karıştırmadan, doğal ortamda öğrenme kapasitesine sahip. Çok hızla gelişen dünyamızda şimdi ve gelecekte ki başarının sırrı olan esneklik ve İngilizce'yi ana dil becerisinde konuşan, öz güvenli bireylerin yetişmesine katkıda bulunuyoruz. Erken dil edinimi çocukların beyinlerinin hem sol ve hem de genel kavramsal ve analitik becerilerini kontrol eden sağ beyinlerinin de geliştirmelerine olanak sağlar.

  Kilittaşı, okulöncesi - hazırlık sınıfı programı çocukların ilk öğrenim adımları için ev sıcaklığında bir ortam yaratırken,  ilkokula geçiş döneminde akademik ve duygusal açıdan  öğretmenlerimiz tarafından hassasiyet ve özveri ile yönlendirilen harika bir yolculuktur.

  4 yaş itibari tüm çocuklar 2. yabancı dil kabul edilen  Fransızca dilini,  ana dili Fransızca olan  öğretmenler tarafından öğrenirler.

   

  İlkokul

  İlkokul döneminde, öğrencilerimiz tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından araştırmaya,öğrenmeye meraklı entelektüel ve duygusal olarak okula bağlı olarak yetiştirilirler. Öğrenim yılı içinde öğretmen ve öğrenci birbirini daha yakından tanıyarak güven duygusu, sosyal ve duygusal yetenekleri gelişmiş bireyler olurlar.

  Sosyal bilgiler ve fen bilgisi gibi derslerde okuma ve tartışma yoluyla çevrelerini daha iyi tanımaları sağlanır. Gruplar halinde projeler hazırlarlar, dinleme ve topluluk önünde konuşma yetenekleri geliştirilir. Matematik yetenekleri günlük hayatlarının bir parçası olacak şekilde çeşitli kelime problemleri ile pekiştirilir. MEB programı yanı sıra okul öncesinden itibaren anadil olarak kabul edilen İngilizce sınıf seviyelerine göre artarak ilerler ve gelişir.

  Yabancı dil olarak kabul edilen Fransızca dersleri, sınıfların yükselmesi ile eşit oranda artarak devam ederken, okul içinde ve dışında ki saatlerde öğrencilerin Fransızca'yı pratik edebilmeleri için ortam hazırlanır. Kilittaşı, çok hızla gelişen dünyamızda şimdi ve gelecekte ki başarının sırrı olan esneklik ve İngilizce'yi ana dil becerisinde konuşan, öz güvenli bireylerin yetişmesine katkıda bulunur.

  Diğer okullardan ara sınıflara, okulumuza gelecek öğrencilerin İngilizce seviyeleri tespit edilir, desteklenmesi gereken durumlarda, yaz okulu ile ve gerekirse okul açıldıktan sonra da eğitim saatleri içinde anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından özel ders tadında sınıf seviyesine göre yetiştirilir

  Kilittaşı İlkokulu öğrencileri, onları ortaokulda bekleyen gayretli dönem için kendilerine güvenerek mezun olurlar.

   

  Ortaokul

  Kilittaşı Okulları, MEB akademik programını takip ederken, öğrenci merkezli ve yapılandırıcı yaklaşımlarla planlanmış ders programlarımız ile öğrencilerimize gerekli bilgi ve beceriler kazandırır. Öğrencilerin kendi eşsiz yönlerini ortaya çıkartabilecekleri, kendilerini rahatça ifade edebilecekleri, problem çözme yollarını  geliştirebilmeleri için cesaretlendirici bir yol izlenir.  Okulumuzun doğal, global ortamında değişikliklere kolayca  adapte olabilen, farklı dil, din, kültür ortamı içinde, bireysel farklılıkları yaşayabildikleri bir ortamda, grup çalışmalarına  istekli, uyumlu ve yetenekli öğrenciler yetişir. Eğitim süreci içinde ve dışında tüm öğrenciler merak etmeye, araştırma yapmaya, verileri soru sorarak benimsemeye, hayatları boyunca öğrenmeyi sürdürmeye, eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeye teşvik edilirken,  öz güveni yüksek, saygılı, yaratıcı, özgün ve mutlu birer birey olarak büyümelerine yardımcı olunur. MEB programı yanı sıra okul öncesinden itibaren anadil olarak kabul edilen İngilizce sınıf seviyelerine göre artarak ilerler ve gelişir.

  Yabancı dil olarak kabul edilen Fransızca dersleri, sınıfların yükselmesi ile eşit oranda artarak devam ederken, okul içinde ve dışında ki saatlerde öğrencilerin Fransızca'yı pratik edebilmeleri için ortam hazırlanır.

  Diğer okullardan ara sınıflara,  okulumuza gelecek öğrencilerin İngilizce seviyeleri tespit edilir, desteklenmesi gereken durumlarda, yaz okulu ile ve gerekirse okul açıldıktan sonra da eğitim saatleri içinde anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından özel ders tadında sınıf seviyesine göre yetiştirilir.

  Ort. Sınıf Mevcudu 16
  Öğretmen Sayısı 60
  Toplam Öğrenci Sayısı 350

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Açık Basketbol Sahası
  Açık Voleybol Sahası
  Bahçe
  Bilgisayar Laboratuvarı
  Dans Dersliği
  Kapalı Spor Salonu
  Kütüphane
  Oyun Parkı
  Sera

  Yemek Listesi

  Beslenme söz konusu olduğunda Kilittaşı Okulları olarak velilerimizin sağlık ve beslenme hakkındaki endişelerinin farkındayız. Biz sağlıklı gıda seçenekleri ve sağlıklı yaşam hakkında öğrencilerimizi  eğitmek için varız. Bunun için de en iyi yolun sağlıklı beslenme alışkanlıklarını modellemek olduğuna inanırız. Öğrencilerimiz, sağlıklı gıdalar yerken,  bir birey olarak tarımdaki rolü, yerel toplum ve küresel çevre hakkında bilgi sahibi de olurlar. Biz yiyeceklerimizin 'nasıl' ve 'nerede' üretildiğine özen gösteririz. Okulumuz açıldığı günden beri mutfağımıza yerel çiftliklerde üretilen doğal meyve, sebze ve kepekli tahıllar vs. İPEK HANIMIN ÇİFTLİĞİ'nden gelir. Okulun et ihtiyaçı; ülkemizde et kalitesini ispat etmiş ismini marka yapmış GÜNAYDIN KASAP'tan alınır.

  Gıda çeşitliliği okullarımız için çok önemlidir. Öğrenciler geleneksel Türk mutfağının yanı sıra uluslararası mutfakları da tatmaktadırlar. Yalnızca 'mevsimine uygun' gıdalar sunarak, biz de doğal yaşam döngüsü ile senkronize oluruz.

  Ailelerin her sabah çocukları ile sağlıklı kahvaltı yaparak güne keyifli başlamaları ısrar ile önerilir. Çocuklar böylece ömür boyu sahip olacakları ''evden kahvaltı etmeden çıkılmaz'' alışkanlığını kazanmış olurlar.                                                                     

  Okul öncesi ve hazırlık sınıflarımızda öğle yemeği dışında sabah ve öğleden sonra olam üzere 2 ara öğün servis edilir. İlk ve orta okulumuz sadece öğle yemeği servis eder. Ara öğün her çocuğun bireysel ihtiyacına göre ailesi tarafından okula atıştırmalık olarak gönderilir.  Sabah ve öğleden sonra ki 2 uzun ara tenefüsde öğrenciler bahçede ki yeşillikler üzerinde piknik keyfinde atıştırmalıklarını tatarlar. Öğrenciler,  atıştırmalık için getirdikleri ara öğünleri alerji riskinden dolayı birbirleri ile paylaşmazlar. Tercihen öğrencilerin;  kuru meyve, meyve, süt, evde yapılmış sağlıklı atıştırmalık, salatalık, havuç vs. getirmeleri önerilirken, asla okula paketli ve sağlıksız ürünler kabul edilmez. Okula gelen sağlıksız veya paket ürünler okulunda bulunan ''Junk Food'' kutusuna nöbetçi öğretmenler tarafından atılır, böylece öğrenci sağlıklı ve sağlıksız beslenme hakkında deneyimlenir ve ailesinin de kendisi için doğru seçim yapması sağlanır.                                                                                                  

  Son olarak, bizim için, yemek saatleri sadece yemek yemek için ayrılan süre değil, öğretmenler ve öğrenciler için bir bağ kurma deneyimidir. Öğrencilerin renklere ilgisi vardır, biz de bir sohbet başlatabilmek için dekorasyonu güzel bir tabağın etkili olacağına inanırız. Yiyecekler hakkında konuşmak günlük ihtiyaçların nereden, nasıl temin edildiğini  paylaşır ve  böylece yaşamlarına ve çevrelerine karşı farkındalıklarını ve ilgilerini arttırmaya yardımcı oluruz. Tüm okullarımızın mutfak sorumlusu sağlıklı beslenmeye kendini adamış  Avusturya Lisesi, Viyana Üniversitesi mezunu Yelda ONAN'dır.

  Organik Beslenme

  Kilittaşı Okulları Çamlıca İlkokulu Ortaokulu Yorumlar

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  İLETİŞİM

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN