YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN
Ankara
İngilizce
Almanca
İspanyolca
RusçaYabancı Dil
1998 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlköğretim Okulu; 1998-1999 Öğretim yılında 113 öğrencisiyle Ankara Maltepe''de açılmış, öncü uygulamalarıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekmiştir.

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlköğretim Okulu, 2002-2003 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. Mezunlarının çoğu Ankara''nın en iyi Anadolu Liselerine yerleşmiştir.         

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlköğretim Okulu''nun akademik başarılarının  yanında halkoyunlarında, çeşitli spor dallarında, satrançta üst üste çok sayıda Ankara, bölge ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır.

Kuruluş aşamasından bu güne kadar  Okulumuz, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden büyük destek almaktadır.

2010-2011 Öğretim yılında ortalama 1200 öğrenci mevcudu ile eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir.     

Gazi Üniversitesi Vakfı İlköğretim Okulu Fiyatları

EĞİTİM

Sevgili Öğrencilerimiz, Saygıdeğer Velilerimiz ve Değerli Öğretmenlerimiz,

Ülkemizin eğitim sistemine her aşamada önemli katkılar sağlayan Gazi Üniversitesi ve onun çatısı altında yer alan Gazi Üniversitesi Vakıf Okullarımızda yeni bir eğitim ve öğretim yılına öğrenme ve öğretme heyecanı içinde başlıyoruz. Eğitimin, toplumların gelişmesinde, ekonomik kalkınmasının desteklemesinde, millî ve manevî değerlerinin korunup geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılmasında; vazgeçilemez ve ertelenemez bir güç olduğuna inanmaktayım.

Gazi Üniversitesi Vakfı Okullarında; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, akademik başarı odaklı, kendisine, ailesine, ülkesine ve insanlığa yararlı, ülkesini ve milletini seven, lâik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel niteliklerine ve Atatürk ilkelerine bağlı bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Günümüz insanının artık, bilim ve teknolojiyi takip ederek bilgiye sahip olmasının yanı sıra, bildiğini muhakeme gücüne de sahip olması gerekmektedir.

Bildiğiniz gibi sizlerin içinden bir veli olmamın yanı sıra, hem kendi çocuklarımın, hem de sizlerin çocuklarının sorumluluğuyla birlikte emanet aldığım bu kurumu, günümüz ve geleceğin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirmek için gereken tüm çalışmaları öğretmen ve yönetici arkadaşlarımla birlikte yapmaktayız. 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde okulumuzda birçok yeni projeyi 21. yüzyıl eğitimi anlayışıyla kurumsal anlamda hayata geçirmeyi planlamış bulunmaktayız. Üzerinde durduğumuz “Birey Temelli Eğitim”, “Danışman Öğretmenlik Sistemi”, “Değerler Eğitimi”, “Becerileri (okuma,yazma,dinleme,konuşma) Geliştirmeye Yönelik Yabancı Dil Eğitimi” planladığımız sistemin en önemli parçalarıdır. Hedefimiz, sürekli geliştireceğimiz eğitim sistemimizle, öğrencilerimizi bir yandan ahlaklı, dürüst, ulusal, kültürel miras ve değerlerine sahip çıkan, ülke gerçeklerinin farkında, diğer yandan da hızla değişen, gelişen ve küreselleşen dünyada kendi ayakları üzerinde durabilen, küresel rekabet için donanımlı, öz benliği gelişmiş, okuyan, okuduğunu anlayan ve problem çözme ve karar verme yetenekleri güçlenmiş,  akademik başarısı yüksek bireyler olarak yetiştirmektir.

Güçlü ve dinamik eğitim kadrosuyla, öğrencilerimize İngilizce'nin yanı sıra, Çince, Rusça, Almanca veya İspanyolca dillerinden birini daha öğreten Gazi Kolejimiz, aynı zamanda uluslararası eğitimde bir marka olan Oxford Quality School işbirliği ve Gazi Üniversitesi’nden aldığı güçlü akademik ve altyapı desteğiyle geleceğin nesillerini yetiştirmeye devam etmektedir. Gazi Koleji'ndeki öğretmen seminerleri, eğitim programları ve projeler, başta üniversitemizin Eğitim Fakültesi olmak üzere tüm fakülte ve bölümlerindeki akademisyenlerin desteği ve işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Gazi Kolejinde yapılan her bir etkinlik üniversite destekli kolej eğitiminin farkını ortaya koymaktadır.

Sevgili velilerimiz; Okullarımızda eğitim ve öğretimin her aşamasında öğrenci, öğretmen ve aileyi okulun en temel zenginliği ve kaynağı olarak görüp; edilgen bir yaklaşım yerine, bu unsurları merkeze alan, onların okuldan beklentilerine uygun bir şekilde biçimlendirilmiş bir eğitim yaklaşımını savunmaktayız. Bu nedenle, amaçlarımıza ulaşmada yönetim, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin önemine inanılarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Okul ortamındaki çalışmaların öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilerin uyum ve işbirliği içerisinde yürütülmesi, problem çözücü yaklaşımların sergilenmesi ve kurumsal önceliklere dikkat edilmesi eğitim-öğretimin başarıya ulaşmasında en temel unsurlar olacaktır. Eğitim-öğretim sürecinin hedeflerine ulaşmasında en etkin güçleri olan aile-okul işbirliği ve tutarlılığı, öğrencilerimizin daha uyumlu bir ortamda gelişmesini sağlar. Okulda gerçekleştirilecek sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel tüm etkinliklere öğrencinin katılması, onun bütünsel eğitimi açısından önemli bir husus olup, çocuklarımızın bu konuda da tarafınızdan desteklenmesi önem arz etmektedir.

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimiz; Sizlerin gelecekte ülkemize yapacağınız katkıları görmek bizim için en büyük mutluluk kaynağı olacaktır. Okulumuzda hem yeni bilgiler öğrenecek, hem de yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurarak, güzel zaman geçireceksiniz. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Size her zaman güvendiğimizi bilmenizi isteriz. Sizleri iyi yetişmiş birer birey olarak bilgi üreten ve bu bilgileri kullanabilen, öz güveni yüksek bireyler olarak görmekten onur duyacağız.

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım; Gazi Üniversitesi Vakfı Okulları’nın felsefe, ilke ve amaçlarının gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerin başında öğretmenlerimiz olduğuna inanıyoruz. Gelişen teknoloji öğretmenin yerini alamamaktadır. Tersine daha nitelikli ve daha donanımlı öğretmenleri gerektirmektedir. Bu anlamda, okullarımızda görevli öğretmenlerimizin; branşlarındaki yeterliliği, kişisel özellikleri, iletişim becerileri, öğretim becerileri ve mesleki gelişimlerine yönelik tutumları büyük önem taşımaktadır. En değerli varlığımız olan çocuklarımızın her birini ayrı bir değer olarak görüp, Gazi Üniversitesi Vakfı Okullarının felsefe, ilke ve yaklaşımları doğrultusunda, bir sarraf titizliğiyle işleyerek ve değerlendirerek yaşama hazırlanmaları yönünde gerekli çaba, destek ve katkıları göstereceğinize inancım tamdır.  

2013–2014 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve hepimiz için sağlıklı ve başarılı bir şekilde geçmesini diliyor, öğrenci, veli, öğretmen ve yönetim olarak bir ekip çalışması içerisinde, el birliğiyle kurumumuzu Ankara ve Türkiye’nin en iyi okulu haline getirecek örnek uygulamaları gerçekleştireceğimize ve geliştireceğimize inanıyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

                                                                                                       
                                                                               
                                                                                           Prof. Dr. Şule ÇİVİTCİ
                                                                              Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları
                                                                                             Kurucu Temsilcisi 

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Kütüphane
Organik Beslenme

Gazi Üniversitesi Vakfı İlköğretim Okulu Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Gazi Üniversitesi Vakfı İlköğretim Okulu yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Gazi Üniversitesi Vakfı İlköğretim Okulu İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN