YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Çankaya Doğa Koleji Kampüsü

1

  İlkokulu Ortaokulu

  Ankara
  İngilizce
  Almanca
  RusçaYabancı Dil
  2002 Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

  Ankara Doğa Koleji, Başkenti "Doğa Konseptli Eğitim" ve "t-MBA" gibi benzersiz eğitim modelleriyletanıştırıyor. 2002 yılından bu güne eğitimdeki başarılarılarıyla öne çıkan Doğa Koleji "Mutlu Çocuk Öğrenir" felsefesiyle de dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Gerçek başarının, gerçek eğitimin hayatın tüm alanlarını kapsayan bir olgu olduğunu düşünerek öğrencilerini cesaretlendirmiş, onların vizyonlarını uluslararası düzeye taşımıştır.Anaokulundan liseye müfredatta yaptığı özgün eklemelerle öğrenme ortamlarını daha etkin, yaşanır kılmıştır. Eğitimi 4 duvarın dışına taşımış benzersiz eğitim modeliyle öğrencilik yaşantısını daha zevkli ve daha sonuç odaklı hale getirmiştir.

  15.000 m2 alanda kurulu olan okulumuz; hayvanat bahçeleri, tarım alanları, açık hava derslikleri, kapalı yüzme havuzu, spor salonu, tenis kortları, basketbol, voleybol sahaları, binicilik tesisleri, kamp alanları ile geniş olanaklara sahip olup fark yaratmaktadır.. Anaokuluilkokulortaokul ve lise binalarından oluşan kampüsümüz donanımlı iç ve dış mekanıyla "Doğa Konseptli Eğitim Modeli"nin en iyi uygulanan alanlarını oluşturmaktadır.Akıllı tahtalarla donatılmış teknolojik sınıfları sayesinde öğrenme daha hızlı daha etkin bir hale getirilmektedir.

  Çankaya Doğa Koleji Kampüsü Fiyatları

  Ort. Sınıf Mevcudu 20

  FİZİKSEL İMKANLAR

  15.000 m2 alanda kurulu olan okulumuz; hayvanat bahçeleri, tarım alanları, açık hava derslikleri, kapalı yüzme havuzu, spor salonu, tenis kortları, basketbol, voleybol sahaları, binicilik tesisleri, kamp alanları ile geniş olanaklara sahip olup fark yaratmaktadır.. Anaokuluilkokulortaokul ve lise binalarından oluşan kampüsümüz donanımlı iç ve dış mekanıyla "Doğa Konseptli Eğitim Modeli"nin en iyi uygulanan alanlarını oluşturmaktadır. Akıllı tahtalarla donatılmış teknolojik sınıfları sayesinde öğrenme daha hızlı daha etkin bir hale getirilmektedir.

  Açık Basketbol Sahası
  Akıllı Tahta
  Kapalı Havuz
  Kapalı Spor Salonu

  SPOR & SANAT KULÜPLERİ

  SANAT EĞİTİMİ
  Doğa'da Sanat Yaşam Biçimidir...

  Doğa Koleji'nde temel sanat bilgilerini öğrenci yetenek düzeyine paralel olarak kazanır. Öğrenciler algılama, düşünme, görsel, işitsel ve dokunsal eylemlerinin de katıldığı süreç içinde eğitim alır. Dersler verilen konuyla ilgili beyin fırtınası etkinliğiyle başlar. Çevre ile ilgili gözlemlerini, izlenimlerini, duygularını, düşüncelerini ifade eder, hayal eder, düşünür, araştırır, kişiselleştirir, hayallerini, zihninde resmeder, konu hakkında düşüncelerini sınıfça sözel olarak paylaşır, dramatize eder, gerekirse yazıya döker, şiirsel evrene dalıp, müziğin ritmiyle dolabilir. Konuyla ilgili taslak ve eskizini çizer, devamında temayı 2 ya da 3 boyutlu görsel sanat çalışmasına dönüştürür.
  Doğa Koleji'nde sanatın farklı alanlarında ve her ortamda verilen eğitim yoluyla, sanat alanında yeteneklerin ortaya çıkarılması sağlanır, sanatsal bakış açısı kazandırılır, sanat konusunda tartışabilen, sanat kültür etkinliklerine katılımını davranış haline getiren, estetik duyguları gelişmiş bireyler yetiştirilir.

  Doğa Koleji olarak öğrencilerimizin sanatı tüketen değil üreten bireyler olmasını amaçlıyoruz ve bu doğrultuda çok sık sergi ve müze gezileri düzenliyor, öğrencilerimizin büyük ressam ve heykeltıraşları yakından tanımalarını sağlıyoruz. Atölye çalışmalarımızda çağdaş sanat anlayışına da geniş yer veriyoruz. Görsel sanatlar eğitimimiz çerçevesinde resim dersinin yanı sıra endüstriyel tasarım, fotoğraf, karikatür, çinicilik, ebru çalışmalarına ve okullarımızdaki teknoloji imkânlarını kullanarak dijital sanat çalışmalarına önem veriyoruz.

  Doğada Sanat Derslerinde;

  Her çocuğun yaratıcı yönü ve ilgi alanı ortaya çıkarılır ve geliştirilir.
  Uygulamada bireysel farklılıkları göz önünde tutularak çalışmalar yapılır.
  Görsel eğitimin öğrenmenin kalıcılığı konusu önemsenir.
  Resim dersi diğer derslerin uygulama alanı olarak da düşünülür.
  Uygulamada iki ve üç boyutlu çalışmalara yer verilerek el, düşünce koordinasyonu geliştirilir.
  Her mekân çalışma alanı olarak planlanır.
  Temel sanat bilgileri öğrenciye, yetenek düzeyine ve yaş grubuna paralel olarak kazandırılır.
  Yurt dışı ve yurt içi sergilerle kendilerine güven kazanmaları ve sanatın evrensel boyutunu görmeleri sağlanır.

  SPOR EĞİTİMİ
  Doğa Koleji akademik, kültürel ve sanatsal başarılarının yanında, Türkiye’nin spor dallarında da en başarılı eğitim kurumu. Daha okul öncesi dönemde başlayan ve sporu sevdiren Doğa Koleji, ilköğretim 3. sınıftan itibaren öğrencilerini branşlaşmaya yönlendiriyor. Kürekten snowboarda, badmintondan biniciliğe kadar her spor dalında faaliyet gösteren öğrencilerimiz Türkiye ve dünya çapında pek çok başarı elde etti.
  Doğa Koleji öğrencileri; binicilik, kürek, basketbol, voleybol, yüzme, judo, badminton, hentbol, step ve jimnastik, futbol, dağcılık ve tırmanma gibi sportif faaliyetlerle akademik eğitimlerinin yanında sanatsal ve fiziksel gelişimlerini de üst düzey imkanlarla ve modern tesislerde sürdürüyor. Öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda performans sporlarına yöneltmek ve ilgilendikleri branşların yaşam kültürlerini onlara tanıtmak beden eğitimi ve spor derslerinde en değerli prensiplerimiz... Doğa Koleji’nin başarılı sporcuları milli takımlarda, NBA’de ve pek çok farklı uluslararası platformda kendine yer buluyor.

  Basketbol
  Binicilik
  Futbol
  Görsel Sanatlar
  Hentbol
  Jimnastik
  Judo
  Voleybol
  Yüzme
  Organik Beslenme

  Çankaya Doğa Koleji Kampüsü Yorumları

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Çankaya Doğa Koleji Kampüsü yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
   
  0 Yorum
  Akademik Başarı
  Yabancı Dil Eğitimi
  Eğitim Kadrosu
  Kampüs Olanakları
  Spor/Sanat Kulüpleri
  Okul/Veli İlişkisi

  Çankaya Doğa Koleji Kampüsü İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN