YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Bilfen Ankara Çayyolu Kampüsü

1

  Çayyolu Bilfen Kampüsü

  Ankara
  İngilizce
  AlmancaYabancı Dil
  Kuruluş Yılı
  OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okula ait mesafe bilgisi bulunmamaktadır.

  Bilfen Ankara Çayyolu

   

  Okulculuk hizmetlerine 1972 yılında Ortaköy'deki Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile başlayan Osman Öztürk eğitim-öğretim faaliyetlerini 1988 yılından bu yana Bilfen markası altında sürdürmektedir.

  Bilfen Okulları bugün; 16 Lise, 17 İlkokul, 16 Ortaokul ve 30 Anaokulu ile eğitime katkısı büyüyerek devam eden bir eğitim zinciri haline gelmiştir. 


  Bilfen Okulları gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlamak, onları başarıya ulaştırmak için yola çıkmıştır. Bilfen okullarının uzun yıllardır ortaya koyduğu istikrarlı başarının sırrı ise kurucusunun eğitime bakış açısını da yansıtan şu cümlesinde saklıdır; 

  'Eğitim ciddi bir iştir, bilmekten öte ona gönül vermek gerekir.'

  Bilfen Ankara Çayyolu Kampüsü Fiyatları

  KAYIT BİLGİLERİ


   

  EĞİTİM

  "Öğrenme Stilleri" kavramı, ilk defa Amerika'da Rita Dunn tarafından 1960'lı yıllarda ortaya atıldı. Amacı, her insanın farklı şekilde öğrendiğini ortaya koymaktı. Daha sonraki yıllarda birçok akademisyen tarafından öğrenme stilleri üzerine çeşitli teoriler geliştirildi. Yurt dışında 1990'lı yıllardan itibaren okullara uygulama ve araştırma alanı olarak girmeye başladı. Bu konu ile ilgili şu anda 300 üniversitede yapılan 800'ü aşkın araştırma mevcuttur.

  Ülkemizde ilköğretim çağındaki öğrencilerin öğrenme stillerini belirlemeye ve uygulamaya yönelik çalışmalar oldukça sınırlıdır. Bu nedenle Bilfen Okulları; New York St. John's Üniversitesi'nden Prof. Dr. Rita DUNN'ın, Amerika'daki Uluslararası Öğrenme Stilleri Merkezi'nin ve Ankara Gazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ziya Selçuk'un danışmanlıklarında öğrenme stillerine yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarını, eğitim sistemimizin de ihtiyacı olarak görmüş ve uygulamaya koymuştur.

  "Öğrenme Stilleri" Nedir, Ne Değildir?

  Öğrenme stilleri, her öğrencinin yeni ve zor bir bilgiyi öğrenirken kendine özgü ve farklı bir şekilde kullandığı yollardır.

  Öğrenme stillerinde güçlü ve geliştirilmesi gereken noktalar vardır.

  Stillerden bazılarının baskın olarak kullanılması, doğuştan gelir; fakat daha sonra kişinin akademik yaşantısıyla, mesleğiyle ve çevresel faktörlerle şekillenir.

  Stillerden birinin diğerine göre üstünlüğü yoktur; herkesin kendine özgü ve değerli bir öğrenme stili vardır.
  Bireyler sahip oldukları kişilik özelliklerine uyan öğrenme stillerini tercih ederler. Dolayısıyla öğrenme stilleri kişilik özelliklerinden de etkilenir.

  Yapılan araştırma sonuçlarına göre, öğrenme stilleri ile zekâ arasında doğrudan bir ilişki olmadığı anlaşılmıştır.
  Öğrenme stilleri dikkate alınarak yapılan eğitimle ders başarısı arasında olumlu bir ilişki olduğu kanıtlanmıştır. Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, öğrenme stillerine uygun olarak yapılan matematik eğitiminde başarının %40 oranında arttığı görülmüştür.

  Öğrenme stilleri ile okul ortamında hiperaktif, yaramaz ve ilgisiz olarak değerlendirilen, ders anlatılırken başka bir şeyle ilgilenen ve dersi dinlemediği düşünülen öğrenciler daha iyi anlaşılırlar. Çünkü öğrenme stilleri dikkate alındığında bu tür öğrencilerin davranışlarının anlaşılması ve daha iyi öğrenmeleri mümkün olmaktadır.

  Geleneksel yaklaşıma göre öğrencilere ders çalışırken veya sınavlara hazırlanırken başarılı olmaları ve verimli çalışmaları için bir takım şartlar öne sürülür. Örneğin; öğrencinin çalıştığı masanın ya da odanın düzenli olması, masanın başında ve sandalyede oturarak ve uzun süre kalkmadan ders çalışması, odanın sessiz olması, çalışırken müzik vb. dinlememesi ve bir şeyler atıştırmaması gibi koşullar sıralanır ve öğrenciden bu koşullara uygun davranması beklenir. Evde ve okulda öğrencinin doğasına uygun olmayan bu tarz yaklaşımlar, uzun vadede öğrenmenin hızını kesen en önemli sebeplerdendir. Bu durum öğrenciler için çok zor bir durum olabilir. Oysa öğrenme stillerinde bu koşulların her öğrenci için farklı olduğu ve başarı reçetesinin herkes için aynı olamayacağı görüşüyle hareket edilir.

  Bilfen Okullarında öğrencilerin "yaşam boyu öğrenme becerisi"ni artırmaya yönelik, yüksek standartlarla donatılmış eğitim-öğretim ortamları sunuyoruz. Bu ortamlarla öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Doğrudan, Amerika’daki Uluslararası Öğrenme Stilleri Merkezi ağına bağlanarak öğrencilere bilgisayar ortamında "öğrenme stilleri envanteri" uyguluyoruz ve her öğrencinin öğrenme stili profilini çıkarıyoruz. Bu profiller üzerinden baskın olan öğrenme stilini aktif olarak kullanabileceği ve hiç kullanmadığı öğrenme kanallarını geliştirebileceği programlar uyguluyoruz.

  Anne-babalara, okul dışındaki yaşantılarında da çocuklarını daha iyi tanımalarını ve anlamalarını sağlamak amacıyla, çocuklarının öğrenme stillerine özgü kişilik özellikleri ve davranışsal ipuçları hakkında bilgiler içeren raporlarını veriyor ve öneri paketleri sunuyoruz.
  Bilfen’de "öğrenme stilleri" ile hedefimiz; öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmakla birlikte, onların yaşam boyu öğrenme becerisine sahip olmalarını, bunun avantajı ile kendilerini daha iyi tanımalarını, bu sayede okul ve meslek seçimlerinde sağlıklı kararlar verebilmelerini ve sosyal yaşamlarında daha mutlu bireyler olabilmelerini sağlamaktır.

  Amacımız; farklılıklardan yola çıkarak mükemmeli yakalamaktır.


  DUVARSIZ EĞİTİM
  Bilfen’de öğrenme stiline göre öğretim programları gözden geçirildi ve birçok öğretim etkinliği yeniden düzenlendi. "Duvarsız Eğitim" felsefesinden yola çıkılarak okulun her alanında farklı öğrenme ortamları ve projeler oluşturuldu. Bu projeler, konularına göre görsel, işitsel ve kinestetik ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlandı. Öğrenciler, okulun farklı kat ve bölümlerinde yer alan bu projelerin bazılarından öğretmenleriyle birlikte faydalanırken bazılarından da kendi kendilerine faydalanabilmekteler.

  Ort. Sınıf Mevcudu 20

  FİZİKSEL İMKANLAR

  Açık Basketbol Sahası
  Açık Voleybol Sahası
  Akıllı Sınıf
  Bahçe
  Bilgisayar Laboratuvarı
  Çok Amaçlı Salon
  Görsel Sanatlar Atölyesi
  Kütüphane
  Müzik Atölyesi
  Oyun Parkı
  Yemekhane

  SPOR & SANAT KULÜPLERİ


  Amacımız;
  Spor alışkanlığı kazanmış,
  Sportif düşünen, kendisini geliştirebilen,
  Tam bilgi donanımlı, sporu takip eden,
  Akademik kariyere önem veren,
  Değişik toplumlardaki insanlar ile ilişki kurabilen,
  Sportif becerisi, estetik anlayışı gelişmiş,
  Kendisi ile barışık, kişilikli, üretken ve yeniliklere açık,
  Sporun kardeşlik ve barış demek olduğunu bilen,
  Yurt ve dünya sporuna duyarlı,
  Öz güven sahibi, kendini her şekilde ifade edebilen, eleştirel düşünebilen,
  Çabuk ve doğru karar verebilen,
  Kendi istek ve arzularını takımın amaçları ile birleştirebilen bireyler yetiştirmektir.

  ALANLAR

  Basketbol, Voleybol, Ritm ve Dans, Yüzme, Doğa Sporları,  Kardio Tenis, Masa Tenisi, Buz Pateni, Futbol, Badminton, Kids Plates.

  Bilfen Çatısında Sanatın Adımları

  Okulumuzdaki sanat atölyelerinde öğrencilerimizin yaratıcı duygu ve düşüncelerini en etkili ve en eğlenceli şekilde uygulayacakları atölye ortamı hazırlanmıştır. Amacımız, özgür atölye ortamında sanat formasyonu almış etkin öğretmen kadromuzla çocuklarımızın sanat bilincini geliştirebilmektir.

  Eğitim dönemi içinde uygulanan sergiler, yarışmalar ve okullar arası sanat etkinliklerinde de çocuklarımızın yaratıcı çalışmaları sergilenerek motivasyonları sağlanmaktadır.

  4 Adet Resim Atölyesi
  1 Adet Özgün Baskı ve Karikatür Atölyesi
  1 Adet Seramik Atölyesi
  1 Adet Fotoğraf Atölyesi
  1 Adet Moda Tasarım Atölyesi
  1 Adet Kısa Film Atölyesi derslerimizde kullanılan alanlardır.

  Buz Pateni
  Futbol
  Görsel Sanatlar
  Masa Tenisi
  Müzik
  Satranç
  Voleybol
  Organik Beslenme

  Bilfen Ankara Çayyolu Kampüsü Yorumları

  1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
  2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
  3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
  4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

  Bilfen Ankara Çayyolu Kampüsü yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
   
  0 Yorum
  Akademik Başarı
  Yabancı Dil Eğitimi
  Eğitim Kadrosu
  Kampüs Olanakları
  Spor/Sanat Kulüpleri
  Okul/Veli İlişkisi

  Bilfen Ankara Çayyolu Kampüsü İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

  İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

  ETİKETLER