YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ
İncelediğiniz okul hakkında herhangi bir görüşünüz varsa, lütfen paylaşınız... Yorumunuz diğer veliler için değerlidir.
Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için OKUL SİZİ ARASIN

Arı Koleji Kampüsü İlkokulu Ortaokulu

Ankara
İngilizce
Almanca
İspanyolcaYabancı Dil
1985 Kuruluş Yılı
OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Arı Koleji
 

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, "Türk Milli Eğitim Sistemi"nin temel ilkelerine dayanarak kurulan Arı Okulları, geride bıraktığı başarılarla dolu yıllardan aldığı güç ve güvenle 30.yılına ulaşmanın gururunu yaşamaktadır.

Arı Eğitim Kurumlarının, Kurucusu eğitimci Sıtkı ALP tarafından 1969 yılında Arı Dershanesinin açılmasıyla başlayan eğitim-öğretim hizmetleri, gelişip her geçen gün büyüyerek bir "Eğitim Kurumları Zinciri" halini almıştır.

1984 yılında Özel Arı Lisesi, 1985 yılında Özel Arı İlkokulu, 1991 yılında ise Özel Arı Fen Lisesi Türk Milli Eğitimine kazandırılmış, 2000 yılında Arı Önokulunun da açılmasıyla her yaş düzeyindeki bireye, eğitim-öğretim olanağı sunan okullar zinciri tamamlanmıştır.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı ve başarıyı ödüllendirmeyi ilke edinmiş olan Sayın Sıtkı ALP tarafından 01.10.1996'da Sıtkı ALP Eğitim Vakfı (SEV) kurulmuş; hemen ardından da 09.07.1997'de Çankaya Üniversitesi yüksek öğretim dünyasına kazandırılmıştır.

Arı Okullarında deneyimli ve alanında yetkin öğretim kadrosu ile çok yönlü ve donanımlı bir biçimde yetiştirilen öğrenciler, akılcı ve üretken bireyler olarak yaşama hazırlanmaktadırlar.

Bireysel farklılıklara dayalı, proje tabanlı bir öğretimin benimsendiği Arı Okullarında; öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimini destekleyen zengin öğretim ortamları, programları ve her türlü teknolojik olanak sunulmaktadır. Böylece öğrencilerin bilişsel gelişimleri kadar kişilik gelişimlerine olanak sağlanmakta, sanatta ve sporda da başarılı olmaları amaçlanmaktadır.

Arı Okulları; ilke edindiği değerler, çağdaşlık, dinamizm ve nitelikli eğitim felsefesi ile geçmişte olduğu gibi gelecekte de, mezunları, öğrencileri, velileri ve tüm çalışanları ile nice başarıların öncüsü olmaya devam edecektir.

Arı Koleji Kampüsü Fiyatları

KAYIT BİLGİLERİ

KAYIT BİLGİLERİ
 

ARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI

1, 2 ve 3. sınıflara “Öğrenci Tanıma Çalışması” Akademik değerlendirme ve ön kayıt çalışmasına göre,

4 - 8. sınıflara ARGE Merkezimizce yapılacak “Akademik Düzey Belirleme Sınavı” PDR uzmanlarımızla yürütülen “Öğrenci Tanıma Çalışması” ve ön kayıt sırasına göre kayıt yapılır.

Arı İlköğretim Kurumlarına yeni kayıt yaptıracak Arı Okulları mezunlarının çocuklarına % 25 indirim uygulanır.

 

BAŞVURU VE BİLGİ İÇİN

Adres: Öğretmenler Cad. 16/A 100. Yıl / Ankara (Çankaya Üniversitesi yanı)

Tel: 0 312 286 85 85 (pbx)

Fax: 0 312 286 85 94 Dahili: 1153-1174

EĞİTİM

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

Okulumuzdaki öğretim programları araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, problem çözen, kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alabilen, işbirliğine açık bireyler yetiştirmek amacıyla yapılandırmacı yaklaşımı temel alarak uygulanmaktadır.

Öğrencilerimize bilgiye ulaşma, kullanma, yorumlama becerilerini kazandırmak amacıyla projeler, etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bilgiyi doğrudan aktarmak yerine onların kendi yaşantılarını kullanarak bilgiye ulaşmalarına rehberlik edilmektedir. Böylece öğrencilerimiz öğrenme öğretme süreçlerinin her aşamasına aktif olarak katılmaktadırlar.

BİLİM EĞİTİMİ (AÇIK SINIF GÜNLERİ)

Küçük yaşlardan itibaren öğrencilerimizin analitik düşünme becerilerini geliştirmek, onları bilimsel yöntemin basamakları ile tanıştırmak amacıyla ARGE Merkezinin koordinasyonunda “Bilim Eğitimi” çalışmaları yürütülmektedir. Bilim eğitimi çalışmaları, ARGE merkezi akademik danışmanı ve uzmanları rehberliğinde ilkokula hazırlık grubu, 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimizin merak ettikleri konularda araştırma sorularını belirlemeleriyle başlayan süreç, araştırma basamaklarının yürütülmesi ile devam etmekte ve yapılan sunumla tamamlanmaktadır.

Bu uygulamayla küçük yaşlarda bilimsel proje çalışmaları yapan öğrencilerin sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme becerilerinin geliştiği, özgüvenlerinin arttığı, işbirliği içerisinde çalıştıkları, farklı düşüncelere saygı duydukları, öğrendiklerini başka derslere ve günlük yaşamlarına transfer ettikleri gözlemlenmektedir.

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

KAMPÜSÜMÜZ

Arı Okulları, eğitim-öğretim etkinliklerini amacına uygun şekilde gerçekleştirmesine olanak sağlayan geniş bir eğitim kampüsüne sahiptir.

Eğitim kampüsümüz her türlü teknolojik, sportif ve estetik ölçütler gözetilerek, özel olarak projelendirilmiş, şehir gürültüsünden, trafikten uzak, güvenli, huzurlu bir ortamda bulunmakla beraber şehir merkezine de çok yakındır.

Açık Basketbol Sahası
Akıllı Tahta
Bahçe
Bilgisayar Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Kapalı Havuz
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Bale
Basketbol
Binicilik
Masa Tenisi
Satranç
Yüzme
Organik Beslenme

Arı Koleji Kampüsü Yorumları

1) Yorumunuzun diğer ebeveynler için değerli olacağını düşünerek, lütfen gerçek ve doğru yorumlarda bulununuz.
2) Öğretim kurumuna ve/veya çalışanlarına hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
3) Siyasi, dini ve ayrımcı hiçbir içerikle paylaşımda bulunmayınız.
4) Yorumlar sahibine aittir ve yorumlarda Dogruokul.com’un görüşü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorum politikasına uygun yorumlar yazdığınız için teşekkür ederiz.

Arı Koleji Kampüsü yorumlarını ve okulun ortalama puanını görebilirsiniz..
 
0 Yorum
Akademik Başarı
Yabancı Dil Eğitimi
Eğitim Kadrosu
Kampüs Olanakları
Spor/Sanat Kulüpleri
Okul/Veli İlişkisi

Arı Koleji Kampüsü İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKUL YETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

ETİKETLER